Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miből csináltatok kennelt...

Miből csináltatok kennelt kutyának? Csak arra kellene ha jön valaki el tudjam zárni vagy ha állunk ki a kocsival.

Figyelt kérdés
2022. aug. 25. 14:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
kerítéssel körbekeríteni neki egy nagyobb részt ahol el lehet vagy tedd kutyaoviba [link]
2022. aug. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Erre a legjobb egy kis zöld elkerített rész, ami azért ne 2 m2 legyen.
2022. aug. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
12%
PUR-habból kell.
2022. aug. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kerítéselemekből. (Nekünk alapvetően volt egy már nem használt baromfiudvar, az lett felújítva és a kerítés megcsinálva, oda csukjuk a kutyát amíg nyitogatjuk a kaput, stb)
2022. aug. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

Érdekes, hogy mennyi ember nem tud parancsolni a kutyájának, és fel se merül bennük, hogy engedelmességre szoktassák. (Aztán meglepődnek, mikor a kutya kitör a kapun a láb mellett, és egy kocsi alá szalad.)

Nem elzárni kell, hanem rászoktatni, hogy ne menjen ki. Meg úgy általában, hogy ha valamit megtiltunk neki, azt ne tegye.

Nálunk sokat van nyitva a kapu, rakodásnál ki-bejárunk, akár 5 percre is otthagyjuk a kutyát a nyitott kapu közelében, és nem megy ki.

Mikor idekerült, már fél éves volt, és soha senki nem próbálta semmire nevelni, és természetesen ment világgá, ha tudott. De kétszer végigkergettem seprővel az utcán, meg ha ki akart menni, rászóltam, ha pedig kilépett a kapun, akkor alibiből pár lépést futottam felé, és már ment is be.

A valaha volt legbutább kutyám, de pár hét alatt még ez is megértette, hogy nem szabad kimennie, csak ha konkrétan hívom, hogy üljön be az autóba. Bármennyire is szeretne beszállni, a kerítés aljára támaszkodva remeg az izgalomtól (a nyitott kapu mellett), ameddig nem végeztem a pakolással, és nem mondom, hogy jöhet.

Oké, kiskutyát nem lehet azonnal tanítani, de azt meg meg lehet kötni pár percre, vagy be lehet zárni valami melléképületbe addig az 1-2 hónapig, ameddig üzembiztosan nem hallgat az emberre. Ezért felesleges kennellel szórakozni, ami utána sok éven keresztül csak szemét lesz az udvaron.

2022. aug. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

1es, 90 cm?? Nem nyuszink van, kutya.

3as ilyenkor mit érzel, mit szívtál?

2022. aug. 26. 06:09
 7/10 A kérdező kommentje:
5ös,amúgy nem menne ki a kapun, de kocsival amit kiállunk nem szeretném ha a kerekek alá kerülne. Szóval kell valami ahol biztonságban tudhatjuk.
2022. aug. 26. 06:12
 8/10 anonim válasza:
Én 3 éve csináltattam beton sávalap, rá előre gyártott kennel. Akkor volt 250 ezer Ft ez most több valószínűleg. Ha nem akarsz sokat költeni rá, akkor veszel 5 beton kerítésoszlopot. Néhány lecet és deszkát kapunak, dróthálót, feszítőt és egy délután alatt megvan.
2022. aug. 26. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#5

Ja, az ilyenek szoktak kamillázni mikor mégiscsak kiszökik a kutya. A mieink se szoktak jellemzően elindulni kifele, de szerintem jobb biztosra menni.

2022. aug. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9 így van, nem lehet tudni elmegy e egy macska épp az utcán vagy egy ismerős kutyi.
2022. aug. 27. 12:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!