Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet megtanítani a...

Hogyan lehet megtanítani a kutyának, hogy ne ugráljon mindenkire?

Figyelt kérdés

1,5 éves közepes testű keverék kutya, és bárki bejön hozzánk, ugrál rá ezerrel. Nem támadólag, hanem örül, játszana, nyalakszik,mindegy hogy ismerős vagy ismeretlen.

Hogy lehet erről leszoktatni? mert oké hogy játékos, de nem mindenki szereti és nem minden ruhának tesz jót ha összeugrálja.



2022. aug. 16. 05:53
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
1,5 évesen nincs meg neki a "NEM" tiltószó???
2022. aug. 16. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Régen pl úgy szoktatták le a kutyákat az ilyesmiről,ha ráugrott valakire akkor ráléptek az első lábára,persze nem teljes testsúllyal meg durván..
2022. aug. 16. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Vidd kutyasuliba. Úgy látom sok minden miatt is hasznos lenne.
2022. aug. 16. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Szólj rá, ha ezt csinálja. Tereld el a figyelmét, meg kell értetni vele h nem ez az izgalmi állapot az elvárt. Ültesd le. Jutalmazd ha úgy marad.
2022. aug. 16. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
A NEM parancsot miért nem ismeri?
2022. aug. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Kutyasuliban is úgy tanítják, hogy "el kell lökni". Szép szóval sajnos nem értenek ebből semmit, hogy jajj kis Buksikám ne ugráljál már...
2022. aug. 16. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
Nekünk kutyasuliba így tanították hogy bele kell térdelni amikor felugrik és raszolni hogy NEM nálunk bejött, de kihangsulyoztak véletlenül se csinálja senki azt amit a #2 mond ugyanis nem lehet tudni épp mi van a lába alatt akár egy kő bármi ami sérülést okozhat
2022. aug. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
2es vagyok, én sem alkalmaznám azt a kutyámon,én csak azt írtam le hogy régen pl azt csinálták
2022. aug. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Annyit szólnék csak a kérdező esetleges védelmében a "miért nincs megtanítva neki" mondatokkal szemben:

Ugyan nem írta, de lehet, hogy mentett kutyáról van szó és nekik nincs ez megtanítva.

Nekem 5 éves mentett kopóm van, imádja az embereket és ő is ágaskodik nekik táncolni. (: egy hónapja van nálunk.

Ha valóban az ő kutyája kölyök korától fogva, jogos.

2022. aug. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
81%
Bevezeted az életébe a szabályokat és a tiltást. Ezt nevezik nevelésnek.
2022. aug. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!