Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Feljelentett a szomszédom,...

Feljelentett a szomszédom, mert túl sokat ugat a kutyám, ezért birtokvédelmi eljárás indul. Ha nyer, akkor elvehetik a kutyámat? Tanácstalan vagyok nagyon.

Figyelt kérdés

Olvasgattam a témában és ha a birtokvédelem jogerőre emelkedik, igaz, hogy meg kell szüntetnem a zaj forrását, azaz el kell vitetni innét a kutyát?


Próbálkoztam trénerrel, meg lefárasztással, nem volt elég. Most veszek egy ugatásgátló nyakörvet, mert nagyon félek, hogy elveszik, ha meg nem, akkor a szomszéd elintézi valahogy. Azt mondja nem tud pihenni tőle, a gyereke se tud és a végsőkig elmegy, ahogy ismerem.


Mit tehetnék?



2022. aug. 13. 15:06
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
77%

Tehat hivtal egyszer trenert, jatszottal vele egyszer es nem erted miert ugat meg mindig?

A trener valoban nem er semmit, ha nem tartod be a nala tanultakat es nem gyakorlod a kutyaval naponta. Az se er semmit, ha neha jatszol vele.

Es te mar azon gondolkozol, hogy ha elajandekozod, utana hozol kutyat.

Te oszinten,normalis vagy?


Ajandekozd el, olyannak, aki foglalkozik is vele, de tobbet ne legyen kutyad.

2022. aug. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Nem írtam, hogy egyszer, hónapokig csináltuk és semmi eredmény.


Igen köszönöm normális vagyok, mert nem szeretném, hogy a szomszéd végezze ki. Ha meg nyer, úgyis mennie kell, mert már gőzöm sincs, mit csináljak, hogy végre elhallgasson és a szomszéd megint rázhatja az öklét. Van, amikor nincs más megoldás. És az én kutyám, én vettem magamhoz és minden jogom megvan ahhoz, hogy az ő érdekében elvigyem a háztól, ha ez szükséges. És azt sem te döntöd el, lehet-e kutyám vagy sem. Ha elmegy, hozok helyette egy másikat, de olyat, amelyik csendben van és ugyanúgy minden meglesz, mint a mostani kutyámnak. Ne minősítgess és ítélkezz, ha tanácsot nem tudsz adni, maradj csendben.

2022. aug. 13. 16:01
 13/30 anonim ***** válasza:
73%

Tehát meghunyászkodsz, feladod, ráadásul a kutyád, akit állítólag szeretsz, az annyira csereszabatos számodra, mint egy pár zokni. Értem.


Ha mégis felmerülne benned, hogy az önigazoláson kívül, miszerint te mindent megtettél, ajánlani tudom neked Dr. Sátori Ágnest viselkedésproblémás állatokra szakosodott állatorvost. Persze, tudom, már nem akarsz költeni rá, de hátha mégis...

2022. aug. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
85%

Az elajandekozas abszolut jo otlet, tamogatom, nem ezzel van a baj.


De mi arra a garancia, hogy a kovetkezo kutya nem fog ugatni unalmaban? Minden kutyaval kell foglalkozni, kell setalni naponta.


Addig-addig hozod meg viszed el a kutyakat, ameddig nem talalsz egy megfelelot? Az szep lesz.

2022. aug. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
89%

De napi szinten még is mennyi időt takar a séta, a lefárasztás? Hány óra? Kinti kutya? Szerintem minden kutyának jót tesz, ha legalább kinti-benti, nem pedig csak kint van egyedül. Ha kinti-benti kutya, és bent van veled a szobában, de ettől még nem vele foglalkozol minden percben, szerintem akkor is az csak jót tesz, ha a kutya egy szobában tartózkodhat veled, ha egy légkörben vagytok.


Amúgy meg azt én sem tartom jó ötletnek, hogy addig hozod-viszed a kutyákat, amíg nem találsz megfelelőt... még ha tegyük fel, menhelyről/fajtamentőktől hozol egy kutyát, akire azt mondják, hogy nyugodt kutya, még akkor sem veheted készpénznek, hogyha hazaviszed, akkor is nyugodt lesz-e.

2022. aug. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
78%

Hol tartod a kutyat? Kizarolag a kertben? Egyedul unatkozik, engedd be. A legtobb kutyanak kell a gazda kozelsege, hogy biztonsagban erezze magat es nyugodtan pihenjen akar egesz nap.

Milyen ingerek erik naponta? Attol hogy nem szunt meg az ugatas a tobb foglalkozas ellenere, meg kell neki. Seta, futas, jatek, szellemi farasztas (feladatok tanulasa, gyakorlasa, szimatmunka), mas kutyak tarsasaga.

Ha indokolatlanul ugat, szolj ra, es buntesd meg (pl. lespricceled vizzel ha nem szereti a vizet, nem megverni kell, csak erezze a dolog komolysagat).

Engem kutyaskent is nagyon zavar a felesleges ugatas minden kis neszre, de eddig minden kutyamnal eleg volt a fent leirt modszer, ha nem vagyok itthon, akkor is elvannak csendben, tenyleg csak akkor ugatnak, ha jon valaki, vagy macskat, vagy mas ismeretlen allatot latnak. Van amelyik nehezebben tanult meg uralkodni magan, de megtanulta, nyilvan idosebb kutyaval nem lesz konnyu dolgod, de ha azt akarod, hogy veled maradjon, akkor muszaj megtenni erte a lehetosegeidhez kepest mindent.

2022. aug. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
83%
Engedd be,legyen melletted 2 meteren belul folyamat!! A magany muatt ugat! A kutya tarsasagi leny,igenyli a gazda fizikai kozelseget.
2022. aug. 14. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
89%
Nekem is német juhászom volt, van (a mostaniról még nem tudok nyilatkozni érdemben, mert kicsi), de naponta legalább másfél órát foglalkoztunk vele rendszeresen, (fél óra tanítás, 1-1,5 óra séta. A séta többnyire erdei séta volt, de hetente egyszer-kétszer még kutyafuttatóba is vittük, a séta mellett. Kertes házban, bár kinti kutya volt, de bármikor bejöhetett a házba, a folyosón volt helye (ez egyben volt a konyhával, étkezővel, nappalival, így a helyéről mindig látott bennünket). Nem ugatott feleslegesen, még a járókelőket is osztályozta, ha nem tartotta veszélyesnek, hiába ugatott a többi kutya az utcában, ő nem. Nagyon okos fajta. Ő például csak a postást, és néhány kukázó embert ugatott meg. Szerintem ha otthon vagytok, engedd be, tanítsd meg, hol a helye (legyen egy matraca benn), nagyon tanulékony és szófogadó fajta, nem fogja bejárni az egész házat. A mienk talán kétszer próbált feljönni az emeletre, meg bemenni a lenti szobába, de pont a cselekedet időpontjában tiltottuk, attól kezdve nem is próbálkozott. Egyedül vedlés idején szőrözik, de nálunk járólap van lenn, és egy gumipartvis csodákat tesz. Én inkább ezt ajánlom, nem vagyok híve az elektromos nyakörvnek. Ha tényleg szereted őt, ezt próbáld meg inkább. Még annyit, hogy ha nagyon ritkán, éjszaka ugatott, én mindig felkeltem, megnéztem, mi az ok (nálunk általában kóbor kutya vagy macska), és azonnal tiltottam. Később már ha vakkantott, nézett fel az ablakra, kinn vagyok-e, szólni sem kellett, elhallgatott )): Sajnos ő már nem ugat soha .
2022. aug. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
98%

Igaza van, a te kutyád, a te dolgod megnevelni.


Nehéz, de oldd meg. Senki más nem akarja naponta x órát hallgatni a kutyaugatást - még a sajátjáét sem!


Amit külön imádok, mikor a kutya egész nap ugat, a gazda meg dolgozik, és amikor szólok, hogy csináljon vele valamit, mert élni nem lehet tőle, akkor "dehát nem is ugat".

Mivel te nem HO-ban dolgozol, ja, nem is tudhatod.

2022. aug. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
42%
Tudom, hogy egyesek szerint a kutyának a kertben a helye, de ez nem így van. A kutyának a gazdája mellett a helye. 2 kutyám van, mindketten imádnak ugatni. Sokszor csinálják, hogy a faluban más kutyákkal "beszélgetnek". Szabályosan lehet hallani, hogy ők ugatnak hármat, aztán a távolból "felel" nekik egy másik kutya. Ők kinti-benti tartásúak, ha túl soknak ítélem, akkor kiszólok nekik, hogy "elég" és abbahagyják. Éjszaka bent vannak, este 9 körül maguktól is bejönnek és reggelig egyetlen hangjuk sincs, bármilyen vircsaft is van kint az utcán. Engedd be te is rendszeresen a kutyát, alakíts ki neki egy vackot akár a garázsban, kazánházban, előszobában, ha a házba nem akarod, így hamar megtanulja, hogy az számára a pihenőidő, ezt a helyet a nyugalommal, alvással fogja azonosítani.
2022. aug. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!