A nagykutyák békésebbek, mint a kistestűek? Tapasztalat?
A kistestűeknek általában nehezen kezelhető kisebbségi érzése van, mivel minden nagyobb náluk, így minden potenciális ellenség és meg kell ugatni. Jobb esetben ennyi, és harapni már nem.
Kis pukkancsok. De ezek a neveletlen, lakótelepi kutyák, akik eleve frusztráltak mikor a 60éves gazdi letotyog velük..
Megfelelő neveltetéssel, odafigyeléssel, szeretettel bármelyik kutya jólnevelt és cuki.
Semmivel sem rosszabbak a kistestűek, egyszerűen csak sok gazdi ott cseszi el, hogy kicsi, cuki, ha morog, azon is inkább nevetnek, láttam olyan csivavás videót, hogy direkt hergelik, hogy morogjon, ezzel szépen traumatizálják a kutyát, úgy vannak vele, kicsi, nem okoz nagy bajt, pedig harapni ők is tudnak, amiből ugyanúgy lehet gond. Engem gyerekkoromban kistestű kutya harapott meg rokonoknál, jelzőkutyának tartották, hogy ugasson, ha van valami szokatlan. Egyik szomszédomat kistestű harapta meg, ő nem kapott egyből tetanuszt, elkezdett elfertőződni a seb, akkor rohant vele orvoshoz, nem tudom, miért halogatta, ő dolga. Mindenféle testméretű kutyából ismerek neveletlen, megbízhatatlan egyedet, csak a nagyoktól jobban tartanak, talán azért veszik komolyabban a nevelésüket, már aki, mert van, aki direkt bevadítja, ha házőrzőnek tartja, főleg vidéken, vagy harcoltatják, és akkor kutyázik (tudom, illegális, de azért még csinálják, nemrég buktatott le egy ilyen bandát a rendőrség).
Ha a kutyákat megfelelően nevelik, és szükségleteinek megfelelően fárasztják, nincs velük gond. Még egy előéletes mentett kutya is lehet nyugodt, még úgy is, ha alapvetően bizalmatlan lesz a számára idegenekkel az előélete miatt, és nem biztos, hogy bandázós lesz, de ha tiszteletben tartják ezt mások és türelmesek vele, akkor nyitnak az ilyen kutyák is.
Nem csak fajta hanem nézőpont és személyiség kérdése is,de igen,a nagy termetű kutyák jellemzően nyugodtabbak.
Nekem például az a kutya számít nyugodtnak amelyik egész este elhever az ágyán az utolsó séta után,nem toporog már az ajtóban hajnal 4-5 órakor,hogy sétálni akar úgy,hogy az utolsó sétja 10 óra és éjfél között volt..
Természetes szelekció meg a gazda hozzáállása a kulcs szerintem. Egyrészt nem poén, ha egy nagy kutya csak figyelmeztetően odakap, már azzal is sérüléseket tud okozni, a hevesebb reakciókról meg ne is beszéljünk... Ha ezt a családon belül produkálja egy kutya, az biztos, hogy nem lesz tolerálva és főképp nem lesz továbbtenyésztve, de azért egy nagy kutya harcértékének" a súlyát a gazdák is érezni szokták és valamelyest összekapják magukat és megnevelik a kutyájukat és kerülik a necces szituációkat.
Ha egy kiskutya támad, harap, morog, az sokak számára nevetséges, bájos, ahogy próbálkozik a törpe és valljuk be, kisebb sérüléseket tudnak okozni és a gazdák sem mindig igyekeznek megnevelni őket.
Viszont azért vannak olyan vonalú kutyák, akik igen veszélyesek tudnak lenni és ezért nem is járnak velük a szokásos kutyás társaságokba. Ilyenek a fegyveres szerveknek tenyésztett malik, németjuhászok, a területörző, verekedős vonal a kájban és a moszkvaiban. Egy berni pásztorral vagy leonbergivel, újfundlandival viszont nem nagyon fogsz mellényúlni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!