Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaphatnék pár tippet a harpdál...

Kaphatnék pár tippet a harpdálásról való leszoktatásra?

Figyelt kérdés

Van egy kiskutyám 11 hetes. És folyton harapdál. Tudom azért, mert nőnek a fogai, de régen még csak kicsit játékosan harapott, de mostmár egyre jobban. Nagyon erősen harap és hiába szólok rá nem segít semmit.

Nem tudnátok adni pár tippet, hogy hogyan szoktassam le erről?



2022. máj. 31. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Határozottan rá kell szólni , hogy nem! és utána ne simogasd, ne jàtsz vele tovább, hanem hagyd kicsit figyelmen kívül.


Mondjuk nekem a spániel annyira drasztikus volt, hogy fülön haraptam végül, hogy hagyja abba. De ezt inkább nem ajánlom.🤣

2022. máj. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Azt szoktam olvasni, hogy felajánlhatsz neki valami játékot a kezed helyett, amit harapdálhat.
2022. máj. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azzal tudod jelezni, hogy fáj, ha éles hangot adsz ki, mint ahogy a testvérei tették. Ha durvul a játékban, akkor be kell fejezni, és ott kell hagyni, ezzel tanulja, hogy ha nem megfelelően viselkedik nincs játék.
2022. máj. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent a régen? 2-3 hétnél régebb óta nem lehet veled.

Hogy próbáltad eddig lenevelni róla?

2022. máj. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kovibriii94 ***** válasza:
60%

Szia!

Nekünk most nyolc hónapos a kutyusunk. Nekünk is volt ilyen időszak, teljesen rendben van. Mi úgy szoktattuk le, hogy amikor harapott minket mondtuk neki határozottan, hogy nem és adtunk valamit a szájába amit rágcsálhat és mondtuk, hogy ezt lehet harapni minket nem. Amikor ez sem ment már egy idő után, mert el fog jönni az az idő is, akkor csináltuk, hogy amikor harapott minket, felszisszentünk vagy fel “nyüszítettünk” és mondtuk, hogy fáj, nem szabad, és neki állt nyalogatni a kezünk a harapás után közvetlen.

És rengeteg türelem kell!

Kitartás; kinövi… egyszer 😁

2022. máj. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!
2022. jún. 1. 18:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!