Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Birtoklási vágy leszoktatása...

Birtoklási vágy leszoktatása hogyan?

Figyelt kérdés
Vagy nem is tudom hogyan hívjam ezt, de a kutyusom ha mondjuk eldobok egy labdát és azt egy másik kutya is megakarja fogni odakap, morog. Ugyanez a kajával. Nekem engedi ezeket elvenni, a kaját is csak akkor eheti ha én mondom neki. De ha másik kutya képbekerül főleg ha idegen akkor morog, odakap neki. Hogyan tudnám erről leszoktatni? Valakinek sikerült?
2022. márc. 20. 10:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Jelzi a másik kutyának, hogy nem szeretné ha elvenné ami éppen nála van (kaja, labda, etc.), teljesen normális, így kommunikál.


Ne leszoktatni akard róla (mert nehezen fog menni), inkább figyelj oda hogy ha tudod hogy balhé lehet a labdázásból akkor ne dobd be neki 10 másik kutya közé.

2022. márc. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. Csak tegnap is labdáztunk majd az egyik kutyás ugyanoda dobta a labdát ahovà én az ő kutyája meg az én labdámat vitte volna el mire az enyém odakapott. Aztán a másik kutya meg szintén visszakapott és összekaptak…

De pl szerintem az nem normális hogyha előttem ül a kutyám mellette egy másik és ha adni akarok a másiknak jutalomfalatot odakap neki..

2022. márc. 20. 11:22
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

A nyílt agresszió nem normális. Az sem, hogy nem tudod erről letiltani a kutyádat, nem tudsz másik kutyát jutalmazni vagy másik kutyábak dobni labdát.


A jelzés, morgás pl. akkor teljesen normális, ha ketten érnek a labdához. Vagy ha az éppen csontot rágó, evő kutyádhoz oda megy egy másik. A verekedés már nem normális.

2022. márc. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát igen, pont ezért fordultam ide első körben hogy miként tudnám leszoktatni.
2022. márc. 20. 14:52
 5/12 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%
Ezt látatatlanban nem lehet itt megoldani, hogy pontosan miért csinálja ezt, meg hogy lehet leszoktatni róla, inkább ha van lehetőséged akkor menjetek el kutyasuliba/trénerhez aki segít, mert hiába jönnek itt tippek, nem látjuk a pontos helyzetet.
2022. márc. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Járunk kutyasuliba, viszont ott csak engedelmességi feladatokat csinálunk. És jelenleg nincs a közelben olyan kiképző aki akkor tudna elvállalni amikor nekem is jó. Kutyasuli utánra gondoltam a kiképzőt, ezért is kértem itt tanácsot. Azért csinálja mert félti a saját dolgát, domináns. Nem erre irányult a kérdés
2022. márc. 20. 15:07
 7/12 anonim ***** válasza:
Tiltásra nem reagál a kutya? Egy ilyennél lebüntetni nem tudod?
2022. márc. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az normális, hogy bevédi, ami az övé, a verekedést kell megelőznöd. Mellesleg amíg ez nem megy, addig ne labdázzatok ott, ahol más is, ne vegyél elő kaját, amíg más kutya is van a közelben. Mindig van egy bunkó kutyás, aki nem szól rá a szemtelen kutyájára.
2022. márc. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%
A lényeg,hogy rád ne morogjon!Mit számít hogy egy másik kutyára morog.Övé,miért adná oda?!
2022. márc. 21. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
A gazda jutalomfalatot ad a másik kutyának. Ez hol a saját kutyájáé? Ez szimplán neveletlenség, ha egy ilyen szituban a sajátja neki megy a másiknak!
2022. márc. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!