Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Birtoklási vágy leszoktatása...

Birtoklási vágy leszoktatása hogyan?

Figyelt kérdés
Vagy nem is tudom hogyan hívjam ezt, de a kutyusom ha mondjuk eldobok egy labdát és azt egy másik kutya is megakarja fogni odakap, morog. Ugyanez a kajával. Nekem engedi ezeket elvenni, a kaját is csak akkor eheti ha én mondom neki. De ha másik kutya képbekerül főleg ha idegen akkor morog, odakap neki. Hogyan tudnám erről leszoktatni? Valakinek sikerült?
2022. márc. 20. 10:12
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Tiltásra mondhatni nem reagál, ha leszidom akkor is csak csóválja a farkát. Pedig érti miről van szó, mert utána leáll egy ideig vele
2022. márc. 22. 14:35
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Tehát az alap neveléssel is vannak gondok. Válts kutyaiskolát! Amíg pedig nem tudod kontrollálni, nem tudod nevelni, nem kellene kutyás közösségbe járnotok!

Ha a tiltásra nem reagál, akkor nem érti azt. És akkor az nem is tiltás volt, hanem csak civakodás vagy hiszti a részedről. A tiltás azt jelenti, hogy azonnal és végleg leállítod a kutyát az adott viselkedésről. Olyan nincs, hogy "tiltásra nem reagál".

2022. márc. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!