Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi esély van a teljes...

Mennyi esély van a teljes felépülésre?

Figyelt kérdés
Tegnap este a német juhászunk fulladt, zihált, nehezen vette a levegőt, nem kérte a vacsorát, levert volt és zöld váladékos volt a szeme. Rögtön elindultunk dokihoz, ahol a röntgen alapján két diagnózist állítottak fel. Az egyik lehetőség a bronchitis, erre elkezdték adni a köptetőt, antibiotikumot, a szemére pedig szemcseppet. A másik doki is megnézte a felvételt, aki a rendelőben volt, ő pedig szívmegnagyobbodásra gyanakodott és arra, hogy a tüdejében ödéma van jelen. Erre kap vízhajtót, ma megyünk szívultrahangra és szívférgesség vizsgálatra. A felvételen csúnya a tüdeje, meg is lepődtek, mikor mondtam, hogy csak 3 éves. Étvágya már van, a kedve is jobb valamivel, viszont továbbra is nehezen veszi a levegőt. Én már 1 éve is láttam rajta enyhe nehézlégzést, mintha kapkodna a levegő után, de párom kinevetett és kigúnyolt, hogy csak beképzelem, nincs a kutyának semmi baja, így ezzel a problémával nem is látta orvos. Azt olvastam a neten, hogy ha a szívével van ilyen jellegű probléma, ahol már tüdőödéma is jelen van, akkor már csak pár hónapig fog élni. Van valakinek ezzel tapasztalata? Nagyon aggódok...

2022. máj. 31. 10:30
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
2022. máj. 31. 13:13
 12/27 A kérdező kommentje:
Így veszi a levegőt.
2022. máj. 31. 13:15
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Tenyésztőtől van? Ha igen szólj neki hogy ilyen gondok vannak mert lehet veleszületett betegség is. Jobb másoknál is megelőzni.
2022. máj. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
szemmel láthatóan nincsen tökéletesen..
2022. máj. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Nem így lélegzett az én kutyám, amikor víz volt a tüdejében akkor köhögött és fulladt, valamikor sikerült felköhögnie váladékot és megkönnyebbült - de nagyon hangos- Nem tudom mi baja lehet. Ha nem muszáj, hogy rajta legyen, a nyakörvet vedd le róla, addig amíg nincs jól .


Ne értsd félre, nem azt mondom, hogy nincs víz a tüdejében, nem vagyok orvos csak egészen mást tapasztaltam. Ahogy írtam is a szívproblémát nekem a doki előbb megmondta, minthogy bármi tünetet okozott volna, tényleg csak oltásra vittem.

2022. máj. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Péntek éjszaka éjfél körül köhögött és öklendezett 20-30 percig, hányni nem hányt és felöklendezni sem öklendezett semmit. A kedve jó volt ettől függetlenül, jött utánam, mászkált, evett, figyelte, hogy mit adok neki. Nem tűnt sürgősnek a dolog, úgy voltam vele, ha reggel is még ilyen lesz, akkor megyünk dokihoz, de ezt azóta sem csinálta ezt. A videót erről megmutattam a dokinak tegnap este, hátha összefügg a kettő.
2022. máj. 31. 13:36
 17/27 A kérdező kommentje:

Szivfereg.

Megnagyobbodott a jobb kamraja, egyelore a fereg elleni kezelest sem birna. Ha el tudjak kezdeni, akkor is szivelegtelensege lesz, amivel nem josolt neki hosszu eletet a doki.

2022. máj. 31. 17:34
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Legyen ez a tortenet tanulsagos mindenkinek, aki szerint hulyeseg szivfereg ellen vedekezni.


Sajnalom kerdezo.

2022. máj. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Bizok meg a csodakban es abban, hogy mivel fiatal tul lehet ezen... De baromira mardos a buntudat, hogy anno nem alltam a sarkamra, akkor meg boven idoben lettunk volna.
2022. máj. 31. 18:03
 20/27 anonim ***** válasza:

Sajnálom! Én írtam, hogy a kutyámnak szívelégtelensége van és 4 éve szedi a gyógyszereket, szóval az közel sem biztos, hogy nem lesz hosszú életű. Függ majd, hogyan reagál a gyógyszerekre, de ott is van számtalan lehetőség ha az első nem hozná a kívánt hatást.


Elsőkörben remélem, hogy eltudják kezdeni a szívféreg elleni kezelést. Amúgy most, hogy ahhoz túl gyenge mit csinálnak vele? (ha nem akarsz ne válaszolj, nem akarlak faggatni)


Gyógyulást kívánok neki!

2022. máj. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!