Milyen kullancs elleni készítményt tudtok ajánlani tacsi számára?
Itt az ideje hogy valamit adjak neki, de nagyon félek tőle.
Nagyon sok rosszat olvastam, a cseppek és nyakörvek általában nem használnak.
Sok tabletta hosszútávon pedig nagyon károsítja a májat, idegrendszeri problémákat okoz, epilepsziát...
Hat pedig szivfereg ellen peldaul csak tablettaval tudsz vedekezni es kell is sajnos. Manapsag mar csak a szerencsen mulik, hogy egy kutya szivferges lesz-e vagy sem.
Egyebkent ez egy bizonyitott teny, hogy epilepsziat okoznak? Tanulmany van rola?
Sajnos valóban nem elég kullancs és bolha ellen védekezni, kell már a szívféreg ellen is védelem. Az én egyik kutyám (szintén tacskó) is szívférges és a környezetemben is vannak szintén fertőzött kutyák. Kezelés nélkül a biztos halál várna rájuk, azonban a kezelés is veszélyes, mert nagyon kemény szerekkel lehet csak kiirtani a férgeket, nagyon nagy a trombózis vagy embólia lehetősége, ezért a megelőzés, bármilyen módja sokkal kíméletesebb.
A tabletták miatt szerintem teljesen felesleges aggódni, a súlyos mellékhatásokról facebookon terjedő elméletek nincsenek alátámasztva tudományos adatokkal, ugyanolyan konteo elméletek, mint a covid-oltással kapcsolatosak.
Egyébként pedig azt gondolom, hogy a védekezés elmulasztása miatt a kutya sokkal nagyobb veszélybe kerül, mint a megelőzésre alkalmazott, ellenőrzött szerek használatával.
A másik egészséges kutyám kölyökkorától Advocate és Advantix cseppet kapott, idén rátértünk a Nexgard Spectra tablettára, ezeknek viszont alapfeltétele a negatív szívféreg teszt.
Tablettát szívféregre tudok, ami nem károsít az a Miplrazon. Az csakis szívféreg ellen jó. Kullancsra meg csepp.
Ne is használj ilyen több dózisú tablettákat amik mindenre is védenek. Azok tényleg vese/máj idegrendszer pusztítóak. Facebookon van egy csoport ahol bizonyítékok, videók vannak. Magyar, és angol csoport is van egyaránt. Ha érdekel leírom. Aki alátámasztást kér, annak mondom hogy orvosok által én még nem láttam alátámasztást. De hát miért is tennék? Hisz nekik ebből jön a pénz. A kutya beteg lesz akkor venni kell a szurit meg mindent is. Az én orvosom például nem ajánlja, viszont elmondta ha mégis valamilyen oknál fogva mérgezni akarjuk a kutyánkat akkor mellette méregtelenítsünk. Egyébként pl ilyen tabletta a bravecto amire rá van írva hogy poison (méreg) és még így is veszik az emebrek
Na, pont ezekről a konteo-hívőkről beszéltem, amiket #5-ös válaszoló emleget. Pont olyan, mint az "oltás károsultak facebook csoportja" és megjelent a gyógyszerlobbi-elmélet is.
#5: Azért abba belegondoltál, hogy az orvosod talán azért ellenzi a havi 3000 forintos magas hatásfokú megelőzést és azért emleget mérgezést, mert egy szívférges kutya gyógykezelése 300.000-600.000 forint között mozog? Melyik éri meg neki jobban?
Egyébként, csak szólok, hogy a Milprazon és a Nexgard hatóanyaga ugyanaz, a milbemicin, tehát, ha a Milprazon nem károsít, akkor a Nexgard sem.
A Bravecto pedig valóban méreg, mint bármelyik másik élősködők elleni gyógyszer, méreg a bolhákra és kullancsokra nézve, és igen, lehetnek mellékhatásai is bizonyos kutyákban, mint bármelyik másik gyógyszernek. Minden gyógyszernél, még a humán gyógyszereknél is megvan annak a lehetősége, hogy mellékhatásokat okoz.Akár egy Algopyrin tabletta is okozhat súlyos mellékhatásokat az arra érzékenyeknél, mégsem nevezik méregnek, hanem minden nap millió ember szedi.
Én még mindig azt gondolom, hogy a megfelelő, magas fokú védekezés sokkal kisebb rizikóval jár, mint az, ha kétséges szerekkel kísérletezik valaki a kutyáján és végül ezek mellett összeszed valamilyen nehezen gyógyítható betegséget, mint például a babézia vagy szívféreg.
Köszönöm a válaszokat a doki az Advocate szívféreg és Simparica kullancs elleni készítményeket javasolta. Reméljük jó lesz.
Viszont az Advocate esetében ami szívférgesség megelőzésére van nem mondta, hogy kell szívférgességre negatív tesztet csináltatni...
Nem szükséges ennél?
De igen ! Feltétlenül kell szívféreg teszt, mert a szívférgeket is ezzel irtják és ha véletlenül van benne, akkor az elpusztult férgek embóliát vagy trombózist okozhatnak!
Még manapság is van néhány orvos, aki nem veszi komolyan a szívférgességet, illetve folyamatos továbbképzés hiányában nincsenek tisztában a protokollal.
értem, visszük tesztet csináltatni előtte
köszi
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!