Megéri ivartalanítani a kutyám?
Egy ilyen sokat érő kutyát nehogy ivartalaníts! Gondolkodj már te!!!
Pfhúú...
"A tenyésztõje szerint nagyon "szép", és szeretnék fedeztetni, vagy legalább hogy elvigyem 1-2 kiállításra."
És ki a faxt érdekel mit akar a tenyésztő?
Eleve normális tenyésztő nem mondja azt, hogy hallod ne ivartalanítsd már a kutyád, mert szeretnénk vele fedeztetni".
Az a tenyésztő amelyik fedeztetni akar vele, a tenyészetében hagyja a kant, ha meg nem, akkor eladja és eleve beleírja a szerződésbe, hogy "ivartalanítási kötelezettség".
A te kutyád, ha ivartalanítani akarod, ivartalanítsd.
Ez tőleg a legnagyobb bullshit duma meg amúgy, hogy szeretnéd, hogy a kutyád "apuka" legyen. Jézus...
Én ugyan ezt tudnám csak leírni.
Dióhéjban: megéri hosszútávon az ivartalanítás ha egészséges kutyát szeretnél.
Hát szerintem ivartalanítsd ki!!
Ugyon úgy agilytizhettek .
Mi van akkor ha nem vagy otthon és más fajta vagy keverék kutya oda megy a tiedhez természetesen aki szuka és születik kutya??
Nem éri meg! Ivartalanítsd!
Kérdező, mi van a szerződésben? Ha a tenyésztő belevette, hogy szeretne a kutyától még 1-2 almot, akkor úgyis meg kell csinálni a szűréseket, hogy tényleg alkalmas-e, nem csak küllemre szép, nem hordoz-e betegséget, amit továbbörökítene, lehet majd el kell vinni 1-2 kiállításra. Aztán ha sikerült fedeztetni, utána ivartalaníttatod. Ha viszont a szerződésbe nem kötötte ki, hogy szeretné bevonni a tenyésztésbe, akkor nincs beleszólása a tenyésztőnek, ivartalaníttasd, mert hosszú távon a kutya egészsége szempontjából jobb úgy. Persze, így is elmondhatod a tenyésztőnek, hogy te így nyugodtabb vagy, és majd legközelebb gondolkodik, hogy szerződésbe kösse ki.
Egyébként attól, hogy egy kölyköt alkalmasnak látnak továbbtenyésztésre, és tenyésztésben tartanak, nem jelenti azt, hogy a tenyésztőnél is marad fizikailag, csak az ilyen kutyákat úgy adják el, hogy ezt a szerződésbe is kikötik, illetve az is lehet, hogy a kutya ilyenkor közös tulajdonba kerül, és ilyenkor megvan az is, mik a tenyésztő jogai és kötelezettségei, és mik a gazdié.
Ha nem zárkózol el attól, hogy egyszer majd fedezzen a kutyád, akkor érdemes a tenyésztődet és esetleg más - a fajta tenyésztéséhez értő - embert is megkérdezni, mielőtt ivartalaníttatnád. Ugyanakkor ha nincs a szerződésben erre kitétel, a te döntésed. Kannál szerintem kb. egálban vannak az előnyök és a hátrányok. Ha ivarérés előtt teszed, akkor nem lesz annyira kankutyás a jelleme, de a növekedésébe (csontozatába) belekavarsz. Te ismered magad, hogy mennyire vagy pl. határozott ahhoz, hogy kézben tarts egy ivaros kankutyát. Ahogy már előttem írták, még tüzelő szuka közelében sem lehetetlen.
Az utóbbi években divat az ivartalanítást hirdetni ezerrel, ami egyrészt jogos, mert nem bírnak a menhelyek, gyepmesteri telepek a sok kóbor, megunt kutyával, másrészt viszont ha valaki megfelelő helyről, körültekintően választ négylábú társat, fizikailag és szellemileg is foglalkozik vele, törődik az egészségével, ott valószínűleg elég felnőtt már ahhoz a gazda, hogy az előnyök és hátrányok ismeretében, felelősen döntsön. És itt látok problémát, mert azzal, hogy szinte mindenhol csak az ivartalanítás előnyeiről zengenek ódákat, elveszik ezt a lehetőséget a normális gazdáktól. Tudom, lehet angol szakcikkeket bogarászni a témában, én is azt tettem. Igaz, nálam a "mikor" volt a kérdés (színhibás, nagytestű szuka)
Add be menhelyre! Minek vesződsz vele?
Csomó pénzed megmaradna!
Tarts inkább kacsákat! Azokat legalább megeheted!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!