Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire veszélyes egy border...

Mennyire veszélyes egy border collie a cicáimra?

Figyelt kérdés

Régóta szeretnék egy mentett (tehát nem feltétlen fajtatiszta) bordert, de ebben a kategóriában olvastam több embertől is, hogy az évekig megbízható kutya szét tépte a macskáit, mire hazaért. Meglepett, hogy mennyien írtak hasonlót, mert gyerekként nekünk több cicánk, kutyánk volt együtt és soha nem bántották egymást. Viszont elég szorongó vagyok, így ennek lehetőségétől is megijedtem, mert nagyon szeretem a már meglévő 2 cicámat. Tudom, hogy a border általában jól kijön más állatokkal meg persze a konkrét kutyától is függ. De ti mit gondoltok, mennyire reális az aggodalmam, tényleg előfordul, hogy sokáig úgy tűnik el van a kutya a cicával, aztán megöli?

(kertes házban lakunk, a kutyát kinti-bentinek szeretnénk, tehát pl. téli fagyban nem hagynánk kint, míg dolgozunk.)


2022. ápr. 2. 10:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem elég veszélyes.
2022. ápr. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Egyik fajtában sem lehet bízni szerintem. Tehet olyan mozdulatot a macska, vagy felhergelheti hogy odakap neki és vége is van a dalnak. Sosem lehet tudni.
2022. ápr. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Nekem egy barátomnak volt border collieja és 3 macskája, sose bántotta őket, de a kutyus kiskorától kezdve velük nőtt fel. Ha idősebb a kutya mindig nehezebb, mert igen, nem tudni, hogy reagál. Őszintén szólva, inkább szakembert, azaz kutyatrénertől kéne érdeklődni nem hiszem, hogy erre tudnánk rendesen válaszolni, csak találgatni.
2022. ápr. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A kutya képezve lenne, ha jó képességű a munkámban is tudnám "használni". Jó, hogy ezek szerint nem alaptalan az aggodalmam, akkor komolyabban utánajárok, óvintézkedek, mielőtt jönne a kutyus. Azért jó, hogy megerősítetek ebben, mert gyerekként 2 keverék kutyával és 6 macskával se volt gond, tehát nekem ez volt a természetes, jó tudni, hogy ez azért nem mindig van így, és át kell gondolni a lehetőségeket.
2022. ápr. 2. 11:11
 5/11 anonim ***** válasza:
33%
A kutya ösztönlény, nincs benne gátlás int bennünk emberekben hogy "nem szabad bántani". Ha odakap neki a macska, vagy felhergeli, képes szerintem a gerincét megropogtatni. Nekem yorkim van, múlt héten voltunk vendégségben ahol a három kutyán kívül 2 macska is volt. Semmi gond nem volt, az enyém elvan a macskákkal, de még én sem merném otthagyni velük felügyelet nélkül, még ha csak egy 5 kilós yorki is.
2022. ápr. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt a kutyák mellett (egyik border) cica és sose bántották. Én még sosem hallottam ilyen közvetlen tapasztalatot, csak max mendemondát. Olyan történeteket viszont már hallottam, hogy az évek óta együtt élő kutyák hirtelen összeugranak és durván megsebesítik egymást vagy meg is öli az egyik a másikat (nem mendemondákból, hanem konkrétan azok mesélték, akiknek a kutyáikkal ez történt), ettől függetlenül én még együtt tartom őket, mindenféle probléma nélkül.


Ha ennyire félsz, de szeretnél kutyát, mikor nem vagy otthon különítsd el őket pl a kutya legyen az előszobában és udvaron, a macsekok meg a házban.

2022. ápr. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
Én viszont sajnos tudok esetet, kutyás baráti körben történt meg, hogy a kutya és a macska is együtt nőttek fel kölyökkoruk óta, a macska felidegesítette a kutyát felnőtt korukban, odakapott a kutya és eltörte a cica nyakát.
2022. ápr. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem nem veszélyes.Nekem van egy terrier kutyusom.Már 3 eves volt, amikor hoztam kiscicát a házhoz. Mivel alapjában játekos kutyus, mai napig a cica leckézteti meg. A cicák nagyon megvédik magukat a karmukkal. Ezt később a kutya megjegyzi es tartja a távolságot a macskától. Persze vannak olyan kutyafajták, mepyek nem tűrik a macskat elve látni, de az nem border collie. Azok is nagyon játékos kutyusok.
2022. ápr. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy fajtafüggő lenne.

Nálunk a németjuhász volt rossz barátságban a cicákkal. Egyet se tépett szét, csak felkergette őket a fára, kerítésre. Amikor meg akarva-akaratlanul összekerültek a macska belekapott a kutya pedig elfutott :D

2022. ápr. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én félteném egy macskánál sokkal nagyobb kutyától, még ha a kutya szelíd jellem, akkor is. Egy törpe uszkárnál kb. 0 az esélye annak, hogy megtámadja, széttépi a macskát. Méretét tekintve is alig nagyobb egy macskánál, meg nem is az a megtámadós fajta. Inkább egy kisebb kutyában gondolkozz, ha mindenképp kutyát szeretnél a macskák mellé, és ne terriert válassz. Az uszkártól sokakat csak a fazonra nyírt frizurája tart vissza, pedig nem muszáj követni ezt a szokást, hogy frizurát csinálunk neki. Ha egyenletesen rövidre van nyírva a bundája, nincs bóbitája, a fülén sem hagyjuk hosszúra a szőrt, meg nem mondaná senki, hogy uszkár.
2022. ápr. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!