Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor, mivel kell oltani a...

Mikor, mivel kell oltani a kutyát? Mik a kötelező oltások? (Korral,oltással,árral)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az állatorvos hogy fog viszonyulni hozzánk? Ha van 4 kutyánk akik még nem voltak oltva, chipelve stb.

Kutyák évei:

2017

2019

2020

Mind örökbe lett fogadva,inkább elhoztuk őket mint hogy egy olyan helyen legyenek ahol élelmet sem kapnak, nálunk kaptak/kapnak.

Sajnos az oltásukat nem tudtuk nekik biztosanítani+ akkoriban kisgyerek voltam nem tudtam hogy nem csak etetéssel és szeretettel jár egy állattartás, ahogy felnőttem akkor kezdtem el neten olvasgatni hogy bizony őket már be kellett volna réges rég oltani. Büntethetnek ha nincsenek oltva a kutyák?

Eddig szerencsére semmi gond nem volt velük, boldog jó evő kutyák.



2022. febr. 7. 09:08
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
3*
2022. febr. 7. 09:09
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Kisgyerekként biztosan nem egyedül éltél, a szüleid nem voltak beszámíthatóak, hogy még a veszettség elleni oltással sem törődtek?
2022. febr. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Tehát se féreghajtás, se szívféreg elleni kezelés nem volt? Mi egyéb maradt még ki?

Ez így nem mentés! Az ilyen helyekről kellene inkább kimenteni a kutyákat!


Nem lenne jobb, ha felelősebb, jobb gaudákat keresnél a kutyáknak?

2022. febr. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
Büntetésről nem tudok, de az állatorvos látni fogja, milyen felelőtlen állattartók a szüleid. Alkoholisták vagy drogosok, gondolom, hogy erre is sajnálták a pénzt. Esetleg analfabéták.
2022. febr. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

2020-ban még kisgyerek voltál, 2 év alatt pedig felnőttél? Wow.


Na mindegy lényeg az, hogy most be szeretnéd őket oltatni, tedd is meg minél előbb!! Sorban általában így jönnek: parvo elleni oltás, 2 kombinált oltás, majd kombinált + veszettség elleni. Lehet kérni kennelköhögés és Lyme-kór elleni oltásokat is, de ezek nem kötelezőek. Kérj élősködők elleni tablettát is meg féreghajtót. Ezek után évente egyszer kell nekik oltás, a veszettség elleni, de a kombináltat is lehet kérni ismétlésként.


Arra készülj fel, hogy 3 kutyának ez nem lesz olcsó, de ha nincs rá pénzed, akkor keress más gazdit nekik! Ez nem játék, ha nem akarod, hogy elkapjanak valamit és kínok közt haljanak meg, akkor igenis kell az oltás.

2022. febr. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy több kutyánál szoktak adni kedvezményt a dokik, én alkalmanként 1 kutyára 10 ezret szoktam otthagyni (oltás + féreghajtó + élősködők elleni tabletta).
2022. febr. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az állatorvos nem hatóság, nem büntethet meg, nem is érdeke.

Ami törvény szerint kötelező az a veszettségoltás, a chip és az évenkénti féreghajtás. Az első veszettségoltást fél év múlva kell ismételni, utána pedig évente. Ez kötelező, nem választható.

A kombinalt oltás több fertőző betegség ellen nyújt védelmet (parvó, szoponyica, fertőző májgyulladás, parainfluenza, leptospira). Ez nem kötelező, csak erősen ajánlott, hiszen ezek halálos kimenetelű betegségek.

Normálisan ezeket kölyökkorban több alaklommal kapják, aztán szintén évente ismétlik.

Első körben a veszettséget és a chipet fogjá megkapni féreghajtással együtt. Utána 2-3 hét múlva kaphatják meg a kombináltat, szintén 2-3 hét múlva a kombinált ismétlőt. Félév múlva a veszettség ismétlőt. Utána kaphatják évente akár egyben a veszettség+kombinált oltást is.

Az árak mindenhol változnak, hívd fel az adott orvost és kérdezz rá, hogy tudd mivel kell számolnod. Ahova mi járunk, viszonylag alacsony árakon dolgoznak, a chip 4900, a veszettség 5000, a kombinált 6800 ft, a féreghajtás 300ft/10kg súlyú állatra.

2022. febr. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen és ami nagyon fontos még az a szívférgesség elleni védelem. Le kell őket teszteltetni és ha negatív az eredmény akkor havontaegelőző szeteket használni. Sajnos manapság már nagyon elterjedt.
2022. febr. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel még nem voltak oltva lehetséges, hogy a kombinált elleni oltást úgy fogják kapni, ahogyan egy kölyök kutya. Szóval vissza kell majd vinned őket 3 alkalommal.


Legalábbis nálam így volt, befogadott kutyus, előző gazdája nem vitte oltani az egyik évben, oltási könyve volt. Nézte doki, hogy kimaradt neki a kombinált és újra kezdte a sorozatot mint egy kölyök kutyánál.


Most így elsőre , ha nálad is így lesz 3 kutya esetében elég költséges lesz de mindenképpen adasd be, mert halálos betegség ellen védi őket. Többek között a parvo, tudom szokták kezelni de nem alegjobbak az esélyek.


Utána ha meg van évente egyszer elegendő a veszettség és kombinált elleni, átlag 10.000 ft.


Szükséges még a féreghajtás, 3 havonta javasolt, évente egy kötelező.


A kombinált és a veszettség elleni ami "alapnak" mondható.


Aki írta a szívféreg elleni védelmet, sajnos az is kezd elterjedt lenni, mármint maga a fertőzés, az ellen is érdemes védekezni.


Büntetni az orvos nem fog, emiatt ne aggódj.

2022. febr. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Hat ez igy elso korben minimum 70, de inkabb talan 100 ezer kozott lesz 4 kutyara (chip, oltasok, szivfereg tesztek, fereghajtok, eloskodok elleni vedelem stb). Es akkor ha kiderul valami betegseg, arra gyogyszerek, kezeles.

Ugye, hogy jobb lett volna ezt aprankent csinalni...persze, en itt inkabb a szuleidet hibaztatom, nem ertem, hogyan lehetnek ennyire felelotlenek. Kutyat nem igy tartunk :((((

2022. febr. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!