Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan adjam be neki a gyógysz...

Hogyan adjam be neki a gyógyszert?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Adott egy tündéri 5éves Sarplaninai Juhászkutya. Maja névre hallgat, kiskora óta én nevelem (én vagyok a gazda). Kb 40kg a lelkem, fáj a foga és az állatorvos Dalacin kapszulát írt neki első körben. Próbáltam bele rejteni kenyérbe, viselibe, sonkába, szalonnába de a piszok mindig ki szedte belőle a nyelvével és nem ette meg. A napi reggeli-vacsoraval ugyanez a helyzet kiválogatja. Kinti házörző kutya, a lakásban talán 1x jött be azt is véletlenül. Hogyan adjam be neki a gyógyszert? Ma már addig jutottunk, hogy kinyitottam a száját betettem jó mélyre utána becsuktam és addig tartottam ameddig nem nyelt. Ennél humánusabb megoldásra van valakinek ötlete?
2022. jan. 12. 20:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
65%
Összetörni nem szabad semmilyen gyógyszert, mert akkor gyorsabban szívódik fel rossz helyen és kevésbé lesz hatásos!
2022. jan. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
77%

Ilyen esetekre tartok itthon muanyag fecskendot ... szetporitom a gyogyszert, racsepegtetek egy keves vizet, felkeverem es felszivom a fecskendobe.

Az en kutyam nem akarja kinyitni a szajat ... sebaj, oldalrol a fogai kozott beteszem a fecskendo hegyet es lassan elkezdem nyomni a trutyit ... ahogy megerzi a kutya, elkezdi tatogatni a szajat - ekkor gyorsan belenyomok mindent a szajaba.


Doki amugy azt mondta, hogy rejtsem kenomajasba ... de ne az elso falatba tegyem a gyogyszert, hanem kezdjem el etetni a majkremmel es csak a sokadik falatba tegyem a gyogyszert amikor a kutya mar nem annyira figyel.

2022. jan. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ha szereti a kutyád a sajtot, próbáld meg kockasajtba tenni a tablettát.
2022. jan. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
*kapszulát
2022. jan. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
64%
Én is májkrémbe teszem.
2022. jan. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
64%
Én ugy csinálom, hogy leültetem magam elé a kutyát, simogatom, hogy emelje fel a fejét, miközben felfelé néz, oldalról megfogom a pofiját és hüvelykujjal lenyomom a torkán amennyire tudom. Közben folyton dicsérem, ő ilyenkor tudja, hogy rágni és nyelni kell, torkát megmasszírozom és már kész is.
2022. jan. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
64%
Én úgy szoktam, hogy egy kanál konzervbe beleteszem a gyógyszert és úgy kanállal kínálom felé. Olyankor habzsol és lenyeli a gyógyszert is.
2022. jan. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!