Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám hatékonyabban...

Hogyan tudnám hatékonyabban tanítani a kutyámat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy 19 éves srác vagyok, és egyik barátomtól kaptunk egy 8 hetes lány kiskutyust, mivel sajnos nem tudták maguknál tartani. Ezért került hozzánk. Már 2 hete itt van nálunk, de nagyon nagyon rossz. Vegyük pl azt, hogy kivisszük sétáltatni a kertbe, és szinte rá lépek minden lépésnél, mert rágja a lábam, és támadja játékosan. Hiába ütök rá gyengédebben, de mégis olyan erősen hogy érezze hogy rosszat csinál, mintha nem akarná megérteni, és tovább csinálja. Kezünket is rágja.

Vagy ott van még a szobatisztaság. Hiába viszem ki a kertbe 20,30,40 percre, akkor is ahogy bejövünk a szobába, rögtön oda pisil meg kakil. Elszégyelli magát, el megy aludni, de rá egy 2-3 órára ugyanúgy, mintha meg sem történt volna hogy rá szóltam. Egyszerűen már kezdem feladni, sírás határán vagyok. Mert nagyon de nagyon megszerettem, de egyetértek anyummal, 6 éves kislány mellett ez nem játék. Meg úgy alapból sem jó érzés, hogy hiába van rendesen felmosva utána, kifertőtlenítve minden, már rendes így is érezni azt a jellegzetes pisi szagot.

Szóval nagyon de nagyon megköszönném hogyha segítenétek, hogy mit csinálok rosszul, mit csinálhatnék pl jobban, vagy még mit kéne tennem.



2022. jan. 6. 12:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Először is, kutyát nem ütünk, kölyköt meg főleg. Néztél oktatóvideókat? Youtube tele van mindennel, ma már nem is kell kiképzőhöz menni, csak extrém esetben. Nézz meg sok videót, érezz rá a kutyák tanítására pozitív megerősítéssel.


Persze egy kölyök az kölyök, kezdetben ezt max mérsékelni tudod. Vidd oviba, fáraszd le.

2022. jan. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

2 hét után feladod, mert egy kölyökkutya úgy viselkedik, mint egy kölyökkutya??

Ne üsd meg. Légy következetes, és főleg TÜRELMES, nem lesz belőle 1 hónap alatt kisangyal. Olvass utána, nézz videókat, rengeteg helyen lehet informálódni pontos módszerekről. Esetleg keress kutyasulit/ovit.

Sok-sok lefárasztás, és pozitív visszacsatolás kell neki.

2022. jan. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Ha kint végzi a dolgát, adj neki jutifalit és nagyon dicsérd meg! Ha bent, akkor dorgáld meg, de ne bántsd. A teljes szobatisztasághoz hetek, hónapok kellenek, legyél türelmes.


Ha harapdál, szólj rá erélyesen, hogy nem és hagyd abba vele a játékot, zárd el valahova, vagy adj neki olyan játékot, amit rághat.

2022. jan. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez sose lesz egyszerű,jelenleg az a kutya nem több agyilag egy pár hónapos babánál.Nagy okosok,ti meg ütitek hogy olyasmit csináljon amiről fingja sincs,hogy micsoda és miért kellene neki csinálni..

A kutyának a büdös életben nem lesz alap dolog semmilyen korban nevelés nélkül,hogy házba nem pisilünk és sétálni hogyan kell.Mert ezeket a dolgokat csak az ember várja el tőle,csak a mi szokásaink ezek..


2 hét alatt te feladtad és a sírás kerülget,a kutya még akár 15 évet meg fog élni,és ugyan úgy lesz mit mindig tanítani neki,ő ugyan olyan folyamatos felelősség mint a 6 éves gyerek és ő sose fog egy 1-4 éves gyerek szintjétől magasabbra jutni..Nem való nektek kutya,főleg ha ott a 6 éves gyerek aki látja a rossz nevelési módszert tőletek.Ha egy kicsit is agresszív lesz mert megunja,hogy ütéssel akarod nevelni a kicsi is ezt fogja csinálni,idő kérdése az is,hogy rá viszont vissza forduljon és akkor egyszerre 2 áldozata is lesz a hülyeségekteknek.Most még kicsi.Most!

Inkább add oda valakinek és akkor vállaljatok kutyát ha minden szempontból készen fogtok rá állni.


Akkor is kutya iskolával! Mert semmit nem tudtok se a kutyákról,se a kutya nevelésről és ilyen picihez nagyon kellene.Traumákat okoztok benne amiket más nagyon sok munkával fog csak helyre hozni.


De ha annyira meg akarjátok tartani (mert úgyis hiába az intő szó ameddig el nem cseszed..):


1.NE üsd a kutyát.:|

Amit erőszakkal akarsz nevelni,tanítani az idősebb korában téged is erőszakkal akar majd a helyedre tenni,ha úgy dönt hogy nem tetszik neki amit csinálsz vele.

2.A kert az a hely ahol játszani szokott,a lábad pedig vicces.Van cipőfűződ,mozog a lábad,fel tudod emelni vele lépéskor..

Korai az,hogy sétáltatni próbáld csak tedd rá és hívogasd magad után.majd 10-12 hetesen ráérsz ezzel,had szokja előbb azt,hogy van rajta.

3.Takarítsatok fel normálisan.Ameddig bent a szagát érzi be fog üríteni.

Hipo az olcsó fegyver,de az ártalmas tud lenni úgyhogy csínján vele.Sanytol kisállat barát.

Ha szaglászik,látszólag keres valamit és alig-alig szedi fel az orrát a földről kapd fel és futás.Helyet keres pisilni.

Kint dícsérd meg,érezze hogy pozitív dolgot csinál.

4.Mivel 6 hetesen már le volt választva az anyjáról (ami nem egészséges és törvénybe ütközik,8 hetesen hozhattad volna el minimum..) nincs semmi szocializációja az anyjától vagy a többi kölyöktől.Nem tudja hogyan kell szépen játszani.

Ha megharap visíts fel ahogy a kiskutyák.Ne kiabálj! Éles hang,ahogy fájdalmat érez egy kutya.Érteni fogja,hogy fájdalmat okozott és ott a határ.

Másik megoldás az,hogy nem játszol vele puszta kézzel.Kabala,labda,rágcsa,told mindig a szájába ha játszani akar a kezeddel vagy lábaddal.

5.(!!!) A kislányt is figyeljétek.Ő is úgy nyúljon a kutyához ahogy az a kutyának sem kellemetlen.Nem csak a kutya kell,hogy tiszteletben tartsa a gyereket és az ő sérülékenységét.Nem egy kabala ott.(ha nem inged nem veszed magadra)

Ha a kislány nem tanulja meg tisztelni a kutyát akkor a kutya sem fogja őt ami egy idő után morgáshoz és harapshoz fog vezetni.

2022. jan. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Egy átlagos kutya kb 4-6 hónapos korára lesz stabilan szobatiszta. Ennyire kiskorban jellemzően evés, alvás, játék után ürítenek. Legcélszerűbb két óránként kivinni, ha van rá mód, és ha sikerült kint bármi is nagyon megdicsérni. Ha bent történik baleset büntetni/ leszidni nem szabad, mert nem tudják még tudatosan visszatartani a kis és nagydolgokat. (Egyébként a kutya nem tudja szégyellni magát, max olyan jeleket utat amit az emberi szégyenérzettel azonosítunk, ez pedig azért van mert le lett a dolog miatt már cseszve.)
2022. jan. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es!

Köszönöm hogy pár dolog miatt te úgy gondolod, hogy nem való nekem/nekünk kutya. Igen, sajnálom hogy nekem úgy tanították hogy meg kell ütni (PICIT), ha rosszat csinált. Nem tudom jobban hangsúlyozni a "picit" szót... Szinte hozzá sem érek, nem verésről beszélek, azért nem kell szinte állatkínzóként elkönyvelni engem. Sosem szerettem én sem ezt a módszert képzeld. Én így nőttem fel, és nem lett bajom. De köszi hogy aggódsz a kis 6 éves gyerkőcért :)

Feladást persze nem szó szerint értettem, rossz látni mennyire ki tudtok emelni néhány mondatot. Azt is sajnálom hogy sírás határán vagyok, mikor 2 hete szinte egyedül vagyok a kutyussal, és látom hogy semmi sem sikerül amivel próbálkozok.

Mindegy, nem is írok többet. Tudom hogy még gyerek.. Azt is tudom hogy azért csinálja mert gyerek. Azt nem tudtam, hogy 8 hetesen már látni kéne egy cseppnyi változást is, vagy sem. De ezek szerint még ne várjam. Ennyit szerettem volna megtudni.. Mindenkinek köszönöm a válaszát, aki tényleg segíteni akart, és normálisan letudta írni a véleményét. Neked is köszönöm 4-es, már emlékszem miért is nem lehet erre az oldalra kérdést írni.

2022. jan. 6. 16:33
 7/11 anonim ***** válasza:

A szinte hozzá sem érsz is bántás,amiből ő nem tanul,fel se fogod hogy mi van nálatok otthon.BABA KUTYA.És mivel kutyás tapasztalatod nincs vagy nagyon satnya (amit tükröz minden amit eddig csináltatok) igen,innen visít,hogy ha nem fordultok kutya iskolához/ovihoz (már pedig nem fogtok) az a kutya vagy nagyon félre lesz nevelve ameddig túl nem adtok rajta (mert ezekkel a módszerekkel és hozzáállásokkal sose lesz szoba tiszta se,csak félelmi agressziós..),vagy még most oda adjátok másnak.

Millió egy hozzád hasonló eset van napi szinten,akivel foglalkoznom kell,úgyhogy igen,pontosan tudom hogy nektek nem való kutya.Ez tudom,hogy szarul esik ha a szemedbe mondja valaki,de b*szki ha egyszer így van nem mondhatom hogy milyen ügyes gazda leszel.


Kezdve azzal,hogy 6 hetesen haza vittél egy kölyköt majd ""paskolással"" akarod nevelgetni és elvárod,hogy 8 hetesen szobatiszta legyen és pórázon sétáljon,meg már most közlöd,hogy mennyire ki vagy idegileg,meg még a 6 éves gyerek is hű de nagy fertőben van így attól a max 10ml pisitől..

Hát ember,ti vállaltátok,amikor ismerős oda akarta adni mondhattatok volna nemet is.A 6 éves gyerek már akkor is megvolt.


Vagy változtatsz úgy az egész hozzáállásodon vagy tényleg,add oda valakinek ameddig még nem neveled félre.Jobb helye lenne olyannál aki fel van készülve testileg-lelkileg és anyagilag is (ez most valóban feltételezés,ha azzal nincs baj akkor nem veszed magadra megint csak) egy kiskutyára.

6-8 hetes kiskutya még messze nem szobatiszta.4-6 hónapos koráig is elhúzódhat mire megtanulja vissza tartani,hiszen most még a vizelet tartása is a korából adódóan nagyon változó.Ha nem akar is be tud pisilni pl ha örül..

2022. jan. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

De amúgy minden elismerésem, hogy te tudod így neten keresztül hogy "félelmi agressziós" lesz és rossz helyen van nálunk. Köszöni szépen jól érzi magát. Ezt hozzáértés nélkül megállapítom. Sokat játszik vele a csúnya állatkínzó gazdája. Képzeld, a kertben sétálunk a kutyával, mivel elég nagy a kert, ja és képzeld, póráz nélkül. Sajnálom hogy te kutyákkal foglalkozol. Tudod mikor van az, amikor oda nyúlsz egy kutyához, és már akkor fél? Vagy harap, meg támad? Mikor fél/bántalmazva van. Az én kutyám nincs bántalmazva, és nem is lesz. Főleg nem attól amit én csináltam.

Szóval mondhatod a magadét, senkit nem érdekel a szöveged amivel próbálkozol. Megértettem, (nem tőled) hogy nem kell megütni a kutyát ha rosszat csinalt. Boldog vagy? Mostmár jó kezekben van nálunk? :D Jajj, miket beszélek, már vertem, kínoztam a kutyát. Túl késő. Félelmi agressziós lett. Viccesek azok a nethuszàrok, akik tényleg elhiszik magukról, hogy amit leírnak az úgy is van. Azért mert állitolag ezzel foglalkozol.

Egész családom ezt a módszert alkalmazta, és egy egészséges félelmi agressziós (még mindig nevetek ezen) nélküli kutya lett belőle. Ohh, képzeld. Durva áttörés az ügyben. Nem öltem meg mikor ismét odapisilt... Durva mi?

Szóval kérlek szépen a magánéleti problémáid miatti nyomorúságaidat oszd meg mással, vagy oldd meg, köszöni mindenki!

2022. jan. 7. 00:43
 9/11 A kérdező kommentje:
Nyugodtan leírhatod egyébként ami bántja a lelked, de azért le írom, hogy nem fogom már látni amit írsz. Nem érdekel, a másik meg hogy csak információra volt szükségem. Megkaptam. A nyomorúságod meg hidegen hagy, elhiheted.😂 Azért óvatosan az utcán, nehogy leharapja a kis ujjacskáidat a félelmi agressziós kutyám😂 Remélem legközelebb mikor azon gondolkozol hogy felnézel egy helyre, ahol emberekkel tudsz kommunikálni, egy filmet választasz helyette. Sőt, egy egész sorozatot. Csók puszi, élettelen mindent tudó uram/hölgyem!
2022. jan. 7. 00:51
 10/11 anonim ***** válasza:

Szóval te csak ennyit fogtál fel az egészből? Gratulálok ehhez is el kellett érni egy minimumot,ettől lejjebb már csak akkor leszel,ha semmit nem fogsz fel abból amit leírnak neked az emberek.

Szerencsétlen kutyát sajnálom csak,megint egy kölyök aki egy rakás idióta közé csöppent.

6-8 hetes babakutyát "paskolgatsz" mert bepisil.Persze,hogy bepisil mert még az anyja mellett volt a helye,valahol minimum most kellett volna leválasztani.

Nem mentség,hogy nem tudtad,ha kutyát akartatok minimum utána kellett volna nézni az alap dolgoknak.Mert alapvető problémáitok vannak már most.Úgy kb az egész kutya jelenlétével,és még te vagy megsértődve,hogy ezt 2 ember is leírta neked.😂

2 hét alatt egy baba kutyának sikerült téged agyf*szig és gyakorikérdésekig kergetni,az már azért teljesítmény.Pedig nem nagy ördöngősség ez még,kb a legkönnyebb része a kutya tartásnak.

2 óránként kiviszed,ha jeleket látsz ürítésre kiviszed,megeteted,játszol vele max fél órát és alszik másik 2-t legalább.

Ha ez nehéz akkor továbbra sincs keresni valója nálatok egy kutyának.Mert ettől ez csak rosszabb és nehezebb lesz,főleg ennyire minimális hozzáértéssel.


u.i.: úgyis vissza nézel.A sértett kis lelked nem bírja ki akkor is,ha nem fogsz többet kommentelni.

Nem is kell,nincs mit mondanod egy pár káromkodás és "honnan tudnád te" megjegyzésen túl.Mert igazunk van.

2022. jan. 7. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!