Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistestű kutyák között is...

Kistestű kutyák között is vannak kimondottan nem domináns fajták, mint nagyoknál pl a labrador?

Figyelt kérdés
2021. dec. 23. 21:19
1 2
 1/11 anonim válasza:
17%
ja véletlenül előfordulhat egy nem túl szokványos méretű is!
2021. dec. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Tapasztalatból mondom, a tacskó és a yorki biztosan nem ebbe a kategóriába tartozik :D Talán a mopsz, a francia bulldog és a spánielek kevésbé makacs fajták.
2021. dec. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Egyetértek :D meg a csivava sem


Csivavám (kan) és tacskó keverékem (szuka) van, a csivi egoja németjuhász méretű. A tacskót sem kell félteni, megvédi magát.


Nekem is a mopsz jutott eszembe. Velük sosem volt még problémánk, mind barátságos. Cavalier spánielek is aranyosak, jófejek. Talán még bichonokat mondanám kevésbé dominánsnak, főként a szukák. Persze ez csak séták során tapasztaltak alapján mondom.


Ha tudtok nem domináns kistestű kutyákat, jöhetnek még :)

2021. dec. 23. 22:24
 4/11 anonim ***** válasza:
60%

A dominancia nem így működik. Hivatalosan olyan, hogy "domináns kutya" nem létezik. A dominancia mindig két egyed közötti interakció csupán. És pont ezért a legmegadóbb labrador is dominánsabb lesz egy 6-8 hetes kölyöknél.


Tessék a kérdést helyesen megfogalmazni.

2021. dec. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
4-es, ne okoskodj, a hülye is érti, hogy mire gondol a kérdező😀De akkor a gyengébbek kedvéért: arra kíváncsi a kérdező, hogy melyik fajták könnyen kezelhetőek, engedelmesek. És ha következő lépésként belekötnél abba, hogy “biztos csak nem tud nevelni”, vannak kegyetlenül makacs és önfejű fajták/egyedek, akiket sokkal nehezebb megnevelni, mint másokat.
2021. dec. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A sheltiek inkább megadóak, félősek szoktak lenni, a menekülős módon. Szocializációval persze lehet ezen segíteni, de én még nem láttam domináns sheltiet.
2021. dec. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

Arról, hogy a spánielek nem annyira makacs kutyák (2. válaszoló): nekem volt egy kan angol cockerem, és a legkeményebb kutya volt, akivel találkoztam (úgy, hogy volt dobermanom is). Nagyon okos, de nagyon makacs és nagyon domináns kutya volt. Nekiment az együtt sétáltatott két dalmatának, majd a kant szó szerint oldalba vizelte...

Szóval, hát, selymes füle van meg aranyos tekintete, de nem mondanám kevésbé makacs fajtának.

A családban van még westie és törpe schnauzer, ezeknek is iszonyú nagy egójuk van, de vicces, aranyos, aktív kiskutyák.

Szomszédomnak papillon van, ez egy nagyon érzékeny lelkű és egyáltalán nem domináns, simulékony, és nagyon szeretetteljes kiskutya. Ez a kedvenc öleb-fajtám :)

2021. dec. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

#7

Én meg csak olyan cocker spánielekkel találkoztam, akik kb. első szóra engedelmeskedtek és a világ legbarátságosabb kutyái voltak :D Egyszer egy családnál voltam babysitter, ott 2 volt, az egyik kölyök. Na az én yorki kölykömhöz képest kezesbárány volt. Egy másik ismerősömnek is van, az is nagyon engedelmes kutya. Bár igaz ők mind szukák, az enyém kan, az is sokat számít, és egyedenként is eltérő módon viselkedhetnek a kutyák, nem mindegyiknek olyan a természete, mint ahogy az a nagykönyvben meg van írva.

2021. dec. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Többségében a nyugodtabb fajták,mint a Mopsz.

Én még nem láttam agresszív francia bulldogot,cavaliert,vagy Uszkárt se nagyon.

Shih tzu szuka nem nagyon,de kannak korai szocializáció kell,mert ők viszont hajlamosak a dominancia gondokra.

Bichonok közül talán a frisé az ami kifejezetten dominancia gondoktól mentes többnyire.

Törpe snacik is korai szocializációval nagyon nyugodt és barátságos kutyák.

2021. dec. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%

A spánielek vadászkutyák. Az angol cocker nagyon makacs fajta, akárcsak a hasonló beagle. Arra lettek tenyésztve, hogy önállóak legyenek, emiatt akaratosak, nehéz őket nevelni és nem is túl engedelmesek, pluszba hisztisek is. Nekem egy angol cockerem van és kiskorában hajlamos volt dominanciára, le kellett róla nevelni. Szuka.


A cavalier spániel igazából csak nevében rokona a többi spánielnek. Az eredetük külömbözik. A legbékésebb, legkiegyensúlyozottabb, legjobban kezelhető kiskutya szerintem. Olyan, mint egy aprócska bernáthegyi.


Mindkét fajtát szeretem.

2021. dec. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!