Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan ragasszam a kutyám fülét?

Hogyan ragasszam a kutyám fülét?

Figyelt kérdés

Mennyi idős korig lehet elkezdeni?

Egy sheltie kölyök kutyám van és szeretném ha fél kajla lenne a füle. Hogyan kell?



#kutya #sheltie #fülragasztás #Shetlandi juhászkutyája
2021. okt. 31. 11:16
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
58%
Ha viszed, akkor miért nem hallgatsz az elhangzottakra? Ragasztott fülű kutyát ki szokták zárni a tenyésztésből.
2021. okt. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
81%
Bocsánat, pontosítok: Show vonal esetén. De gondolom nem munkavonalról beszélünk most...
2021. okt. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
86%
Egyebkent mennyi idős kutyus?
2021. okt. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
58%

Rossz helyen kérdezel.

Az itt olvasó, válaszolók 99,99 %-a a valós tenyésztést nem ismeri.

Csak azt szajkózza, amit hall, olvas." A tenyésztő maga a tökély, aki a fajta nemesítését tartja szem előtt."

Mindent, ami a kutyáddal kapcsolatos, csak a tenyésztőjével beszélj meg. Ha egy hét múlva tudod elérni, akkor sem lesz semmi baja a kiskutyának. Fogváltáskor amúgy is sok kutya leereszti a fülét.

Sokszor a fajtának facebookos oldala sem teljesen megbízható, mert nem mindegy, ki csinálta az oldalt, mert fajtán belül is vannak komoly személyi ellentétek a tenyésztők között.

Amit ismerek, a németjuhásznál van egy szivacs sablon,, amit bőrbarát ragasztóval beragasztanak az előzőleg szőrmentesített fülbe. De, ugye, ott az egész fülnek állnia kell, nálad pedig a felső harmadnak visszahajlónak kell lennie.

2021. okt. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 A kérdező kommentje:
6 hónapos munka vonalú kutyáról van szó. Nem nem zárják ki, rengetek tenyèsztő ismerősöm van aki ragasztja még is tenyészt. Attól hogy ragasztja nem lesz kevesebb a kutya
2021. nov. 1. 08:13
 56/62 anonim ***** válasza:
20%

#55 persze hogy nem zárják ki, mert ahhoz nincs elég tartásod hogy megmond hogy amúgy a fülét ragasztani kell mert nem olyan mint kéne.

Mi lesz a következő, egy színhibás egyes szőrét majd elkezded festeni? xd

Amúgy meg nem, tényleg nem kevesebb mint kutya. De tenyészkutyának nem való.

2021. nov. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 A kérdező kommentje:

56#



Persze keresek majd egy bőrbarát hajfestéket és festegem. Minden nap nézem és javítom. (Szerinted képes lennék ilyenre? Nem is ismersz. Attól hogy feltettem ezt a kérdést nem csinálok olyanokat mint gondolnád)

Emberek! Mit gondoltok? Attól hogy valaki segít a kutya fülének hogy úgy álljon ahogy kell (akkor is ha felesleges) attól miért kell elhordani mindennek? Legrosszabb esetben azt mondják hogy nem tenyészthető. Vagy nem lesznek jók a szűrései és nem tenyésztem. Kész. Az az én dolgom hogy mit csinálok, segítséget kértem erre kioktatnak olyanok akik nem értenek hozzá. A válaszok 98%-a nem a kérdésre válaszol (tisztelet a kivételnek) azokkal a válaszokkal mit tegyek? Attól hogy elküldtök melegebb éghajlatra attól még ragasztani fogom. Abban segítsetek amit kérdeztem (hogyan csináljam szakszerűen és meddig lehet elkezdeni).

2021. nov. 1. 11:31
 58/62 anonim ***** válasza:
36%

Hobbi kutyán csináld. Ilyen egyszerű. Tenyésztésre szánt kutyán ne. De ha eddig nem fogtad fel ezután se fogod.

És igen kinézem belőled, ugyanis a fülét is manipulálni akarod.

2021. nov. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
65%

Ha 6 hónaposan fekszik a fül, ott már szerintem késő bármi beavatkozás.

Snaciknál csináltuk régen, hogy egy kisebb géztekercs a fülbe, fül felhúzva egyenesre, ráhajlítva a tekercsre és így körbe tekerve ragszalaggal. 2 naponta csere volt.

2021. nov. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 A kérdező kommentje:

59#


Köszi, de nekem pont fordítva kell. Áll a füle és fél kajlát szeretnék

2021. nov. 1. 15:11
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!