Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Öntörvényű kölyökkutya nevelése?

Öntörvényű kölyökkutya nevelése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Két hete hoztunk el egy kölyökkutyát, most 10 hetes. Nagyon aranyos, okos kiskutya, bújik, szeretget, játszik, de erőszakos, makacs, vad.

Véleményem szerint a tenyésztőnél lett elrontva a helyzet. 3 hetesen el lettek zárva a kölykök az anyakutyától (utólag derült ki, most jelenleg már nem ez a lényeg), és szerintem ez a szocializációján nagyot rontott.


Ha például kapott egy olyan nagy csontot, amiről a húst tudta lergácsálni csak, és el akartam tőle venni később az üres ("letakarított" csontot) akkor vicsorgott, megmorgott, kapott felém. Nem akarom ütni, nem tudom, neki volt-e igaza, hogy védte a kajáját, vagy nem szabad, hogy megmorogjon, de nem tudom, ezt hogyan kell kezelni helyesen.


Ha úgy ölelem meg, úgy játszom vele, odébbrakom, bármi apróságot csinálok, amit ő nem akar, morog.


Vadul is játszik néha, nagyon harap. Itt próbálom a hangos feljajdulást, és kezdi érteni, utána mindig finomabban játszik. Igyekszem valami játékot a szájába adni a kezem helyett.


Van szoba, ahova nem jöhet be, de gyakran bejön, nem érdekli. Ilyenkor élesen szólok neki, hogy "NEM" majd kitessékelem finoman, de ha olyan a kedve, órákig játszhatjuk ezt, ugyanúgy bejön utána is.


Van, amikor elsőre kimegy, abbahagyja, hallgat rám, stb.


Volt már kutyám, de megmondom őszintén, vele semmi ilyesmi gond nem volt, nem is emlékszem, hogyan kezeltem a kölyökkorát, mert annyira gördülékenyen ment.


Nagyon makacs kutyafajta (cane corso - de kérlek titeket, ne írjátok, hogy nem való, meg nem értek hozzá, hasonlók, mert már megvan, eldobni nem fogom, és segítséget szeretnék kérni, hogyan nevelhessem, segíthessem őt), de közben egy borzasztó okos, értelmes kiskutya, ez máris látszik.


A kötelező oltások miatt még egy hónapig nem vihetem kutyaoviba, vagy társaságba, utána mindenképp szeretném, de addig is szeretném őt úgy nevelgetni, hogy hatása is legyen, ne érezzem azt, hogy később egy vad, erőszakos kutyám lesz, akitől majd félnem kell. Szeretném, ha igazi családtag lenne. Egyelőre benti kutyus, napi 4x visszük ki 1-1 órára a kertbe játszani szaladni, idővel majd kinti-benti (igénye szerint benti/kinti) lesz.



Bármilyen nevelési tanácsot, "fegyelmezési" javaslatot megfogadok, megköszönök. Szerintem még nem dőlt el a falkavezér dolog köztünk, míg dolgozom, addig édesanyám van vele ( ő nem igazán neveli, kiviszi, játszik vele kicsit, enni ad neki, és amúgy csinálja a dolgát), reggel-este-éjjel pedig én. Ez is biztosan nehezítő tényező, hogy két emberrel van, de hozzám bújik, utánam sír, ha kimegyek, ilyenek.


Kicsit nagy fába lett vágva a fejszém, de szeretném a legjobbat kihozni belőle, szeretném, ha egy igazán jó kutya lenne, szerető családban.


Köszi, ha nem szólsz be/le, hanem segítesz bármivel!


2021. okt. 26. 10:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
16%

Fennel: Kutyapszichologia cimu konyve irja le a falkaelmeletet a tapasztalatai alapjan… Fennel etologus professzor…

Nagyon is van falka meg falkavezer meg sorrend meg kovetok…


Ha megerted es alkalmazod,nem kell sulira penzt kidobnod.

2021. okt. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Utolsó, tudod az etológia egy tudomány. A tudomány pedig mindig a legújabb kutatások és eredmények vonalát követik. Most mondhatnánk, hogy régen azt hitték, hogy a Föld lapos, de ma már tudjuk, hogy nem.

Régen azt hitték, hogy a kutya falkában él, ma már tudjuk, hogy ehhez köze sincs. Sőt, a klasszikus, régi falkaelmélet a farkasnál sem működik.


Javaslom kövesd a tudományt és ne 20-30 éves elavult, rég megcáfolt elméleteket hirdess.

2021. okt. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
33%

"Elkezdetek jatszani es haradal: rogton egy kotelet a szajaba a kezed helyett. Huzocskazzatok."

Szóval harap, ezért lejutalmazom a játékkal a kutyát. Tehát megtanítom, hogy ha játszani, huzakodni akar, akkor harapjon engem. Okos. Nagyon okos.

2021. okt. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A leszorítás meg orra koppintás az én kutyámnál sem használ, csak jobban bepörög tőle :D Én ilyenkor erélyesen mondom, hogy nem, meghúzom kicsit a grabancát és bezárom a szobakenneljébe, amíg le nem nyugszik. Majd megtanulja, hogy nem jár jól, ha harap.


Az ételagressziót már most tiltani kell, értem én, hogy te nem szeretnéd bántani, de egy gyereket is néha erélyesen kell helyre tenni, különben kezelhetetlen és neveletlen lesz. Mielőtt lerakod elé az ételt, tanítsd meg neki az ül parancsot, és mikor már leült, tedd le a kaját, de ne engedd oda. Addig maradjon így, amíg te oda nem engeded, legyél határozott. Majd mikor eszik, nyúlkálj a táljába.


A szobába, ha bemegy, azonnal küldd ki, ha kell, századszorra is. De nem finomkodva, hanem erélyesen. Aztán ha kiment, adj neki jutifalit, akkor is, ha már magától nem megy be, dicsérd meg érte.

2021. dec. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!