Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan reagáltatok volna?(kuty...

Hogyan reagáltatok volna?(kutya támadás jelleg)

Figyelt kérdés

Ma esti sétára vittem a kutyáim. Egy törpepincser, meg egy csivava keverékem van.

Séta közbe láttam hogy pár c típusú, rosszabbik fajtából való kislányok bicikliznek. Mellettük egy barna, bulltype jellegű, kb 40-50cm magas kutya. Természetesen póráz nélkül.

Egyből indultunk vissza, húztam el a kutyáim. Nekem indult az idegen kutya, mire ordítottam hogy vigye innen. Csak jött, mire előkaptam a 8cmes kiskésem, és ordítottam, hogy ha közelebb jön a kutyája, leszúrom.

Az egyik csávó kiszállt a kocsiból, kiáltott, hogy nembánt 4 hónapos. Végül a kiscsaj felkapta a kutyáját mi pedig rohantunk haza.


Azért kiskés van nállam, mert nem a legjobb környék ahol élek, és paprikasprayt nem hajlandóak venni a szüleim, így ez az egy önvédelmi eszközöm. De rajta vagyok hogy minél hamarabb beszerezzek egyet.


Ti mit tettetek volna, ha ebben a helyzetben lettetek volna?


18/L



2021. aug. 21. 19:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
74%

Szólni szoktam a másik kutya gazdájának, hogy fogja meg.

Ha nem hallgat rám van egy irányítható hangriasztóm ami 120 decibeles és emberi füllel is hallani lehet.

2021. aug. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
25%

A bull tipusu kutya baratsagos. A kis idegbetegek szoktak rajuk tamadni.

A bullok sokkal turelmesebbek. Megvarjak az elso harapast,mielott megmutatjak,h ok is tudnak harapni..😉


Szocializalni kellert volna a kutyaid (szoktatni nagy kutyakhoz is) . Ha megharapja a kutyad a nagyot,mert nem szocializaltad,magadnak koszond..😁😁

2021. aug. 22. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
26%

Miert is kutyatamadas,ha egy kutya odajon ismwrkedni a kutyadhoz???


Tanulj mar kutya testbeszedet,h megertsd ,mikor tamado jellegu a testbeszede,mikor nem….


Tamadasnal lassutva kozslit,farka viszintesen,harapas elott mosolyra huzza a szajat.

Ha szalad egy kutya, nem fog harapni. Az jatek celu megkozelites.

2021. aug. 22. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
21%

Miert kell kutyatamadas belefantazialni olyanba ami nem is hasonlit egy tamadasra? Oda akart menni a nagykutya, hogy osszehaverkodjon a ket kicsivel - szerintem ebben nincs semmi gond.

Ellenben egybol elkezdtel 'kardoskodni' - ebben felfedezheto nemi problema :)


Szedd ossze magad es probalj meg egyutt elni a kornyezeteddel ... kepzeld, nem egydul elsz a Foldon - maskor is odafog menni egy nagykutya.


Amugy pedig valos kutyatamadaskor mit kell tenni? Mormolj egy "Istenem segits!" imacskat az orrod alatt es probalj meg nyugton maradni. Ne visits, ne csapkodj, ne kapalozz es foleg ne fuss - felsoroltak mindegyike predava tesz!

Allj meg mint egy szobor es a kutya nem fog bantani (szobrokat meg a galambok is leszarjak) :)

2021. aug. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
38%

Eleve nevetseges, hogy egy lany bugylibicskaval maszkal ... meg nevetsegesebb, hogy te magad is tudod, hogy nem hasznalnad - meg is leszurassal fenyegeted mag a masikat :))))


Ha velem tortenik meg ez, bevallom szarra rohogtem volna magam rajtad! :DDD

2021. aug. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
51%
Miért van a kutyájuk póráz nélkül?? Aztán a kérdező kutyái nincsenek megnevelne, remélem ez csak vicc, hogy ő a hibás. Ha rádtámad vagy a kutyáira szúrj, a fenébe is, legális énvédelem. Előzőke az meg remélem vicc, hogy ők a törvényszegők, de a kérdező játssza a kutyasuttogót, hogy a c-k szent bullja csak barátkozni akar vagy embert enni.
2021. aug. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
78%

A fenti válaszokból is eléggé egyértelmű, hogy sok embernek fogalma sincs, hogy mi a törvény. Nem csak, hogy nem kérnek elnézést, hanem még nekik áll feljebb. Én személy szerint az ilyenek miatt szoktam a kutyámmal inkább nyugodt helyeken sétálni. Én például kocsival szoktam vinni rétre vagy erdőbe, ahol futhat egy nagyot.


Szerencsére a rendőrök elég keményen fellépnek ellenük és ilyen szituáció után elkobozzák a kutyát. Csak az a baj, hogy tele vannak a menhelyek ilyen elkobzott kutyákkal. Szegények iszonyatosan meg szoktak ijedni, hogy hova viszik őket. Nem tehetnek róla, a gazdájuk okozott mindent...

2021. aug. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
68%
A kutyatartók között is létezik illem, ami kimondja, hogy minden kutyát pórázon kell sétáltatni és hogyha egy másik kutyával játszani szeretnénk, akkor meg kell kérdezni a másik gazdát, hogy szabad-e. Mi olyan bonyolult ezen? :D
2021. aug. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
37%

1.A bulltípusú kutyák KIFEJLETTEN 40-50cm magasak maximum.

A: A kutya nem 4 hónapos volt

B: A kutya nem volt bull típusú

C: Túlzol..:D


2.A kutya nem volt agresszív,csak oda akart menni.

A kölyök kutyák érdeklődőek,és 4 hónaposan még nem feltétlenül jönnek vissza első behívásra,főleg ha nem gyakorolják vele.Felnőtt kutya is lehet ugyan így érdeklődő,ha bulltípusú se jelenti,hogy az már csak öldökölni mehet,ha feléd indul..

Amelyik támad azt nem riasztod el egy bökővel meg rikácsolással..


3.Legközelebb ha valaki elengedi a kutyáját ne pánikolj és ne ránts kést.

Szólj,hogy fogják meg,és kész..

2021. aug. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
27%

Ez röhelyes..csak oda akart menni.

Sok paranoiás nyomorék a kis tenyér nagyságú kutyájával.

Nem volt pórázon,de nem volt kutyatámadás.Ne túlozzunk már.


Elmentek a közelükben a kutya meg oda akart menni.A kérdező meg pánikolva elő kapta a kést,és fenyegetőzött.Ennyi a történet.

Ha tényleg bármilyen támadás történt volna igazat adnék,tényleg pórázon is kell a kutyát tartani,de könyörgöm ez már túlzás volt :D

2021. aug. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!