Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan reagáltatok volna?(kuty...

Hogyan reagáltatok volna?(kutya támadás jelleg)

Figyelt kérdés

Ma esti sétára vittem a kutyáim. Egy törpepincser, meg egy csivava keverékem van.

Séta közbe láttam hogy pár c típusú, rosszabbik fajtából való kislányok bicikliznek. Mellettük egy barna, bulltype jellegű, kb 40-50cm magas kutya. Természetesen póráz nélkül.

Egyből indultunk vissza, húztam el a kutyáim. Nekem indult az idegen kutya, mire ordítottam hogy vigye innen. Csak jött, mire előkaptam a 8cmes kiskésem, és ordítottam, hogy ha közelebb jön a kutyája, leszúrom.

Az egyik csávó kiszállt a kocsiból, kiáltott, hogy nembánt 4 hónapos. Végül a kiscsaj felkapta a kutyáját mi pedig rohantunk haza.


Azért kiskés van nállam, mert nem a legjobb környék ahol élek, és paprikasprayt nem hajlandóak venni a szüleim, így ez az egy önvédelmi eszközöm. De rajta vagyok hogy minél hamarabb beszerezzek egyet.


Ti mit tettetek volna, ha ebben a helyzetben lettetek volna?


18/L



2021. aug. 21. 19:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
44%
Én azt gondolom, hogy azért ha látszik, hogy egy kölyökkutya jön feléd azért nem kellett volna így reagálni. Még ha bulltype is, ilyen idősen nem fogja megtámadni a tieidet. Értem a félelmed és megértem, hogy idegesítőek az ilyen "gazdák" de szerintem kicsit túlreagáltad.
2021. aug. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem nézett ki kölyöknek. Baromira megilyedtem, kissé bánom hogy ilyen elkapkodva cselekedtem, tartok hogy rájönnek ki vagyok és valahogy "visszavágnak". Nyilván nem szúrtam volna le, de olyan félelemben valamit kellett mondanom.
2021. aug. 21. 19:45
 3/21 anonim ***** válasza:
88%

Egész nyugodtan vehetnél magadnak egy normálisabb spray-t, miért kell, hogy a szüleid vegyék meg? A kiskés ilyen helyzetben nem sokat segít sajnos. Ezen túl sok mindent nem tudsz tenni. Spray-vel meg tudod védeni magad ilyen helyzetekben.

Az egyes válaszolónak üzenem, hogy azért ez elég naiv hozzáállás. Ráadásul van az ilyen helyzeteknek egy másik oldala is, mégpedig hogy nem mindenkinek a kutyája tolerálja a közeledést. Valószínűleg a kérdező kistestű kutyáit inkább csak frusztrálná a helyzet, de szerintem gazdiként már ez is elég ok, hogy meg akard előzni az ilyen helyzeteket!

Nekem egy nagytestű keverékem van, mentett, rossz előélettel, bántalmazott, rosszul szocializált kutya, ráadásul nem is fiatal már. Ha egy kutya ilyen iramban közeledik hozzá, harap. Én eleve tudatom más kutyásokkal, már csak a viselkedésünkkel is (lehúzódok, ha jön valaki, a kutyát a másik oldalamra irányítom, stb.), hogy ő nem haverkodik. Nekünk is volt ilyen, hogy jött szembe az okos a visszafoghatatlan, neveletlen kutyájával, természetesen póráz nélkül. Nem akarom azt se, hogy az én kutyám megsérüljön, de azt se, hogy a másik kutya, mert nem az tehet róla, hogy a gazdája hülye. De ha választanom kell, inkább fújom pofán a másik kutyát, minthogy majd szaladhassak az állatorvoshoz... A kistestűeknél pedig simán megvan az esélye, hogy egy ilyen találkozásnál ők húzzák a rövidebbet, és egy megijesztett 4 hónapos, nagyobb testű kutya is sérülést tud okozni nekik. Szóval bocs, de nem, ez nem túlreagálás. Max örülj neki, hogy nem tapasztaltál még ilyen helyzeteket.

2021. aug. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
17%

Egy 4 hónapos kutyán iszonyatosan látszik hogy egy BABA, és az is látszik hogy milyen szándékkal közeledik, de kötelezőnek kéne lennie tudnod mindezt, és értened a kutyák testbeszédét, főleg hogy van neked kettő is... Amúgy ha esetleg barátságosan felugrik rád a kutya (ami néha előfordul) akkor is leszúrod? Elmebeteg vagy kislány, aztán még a C type-okkal van bajod :DD

18 évesen nincs pár forintod amúgy? Életképtelen is vagy a hülyeséged mellé.

2021. aug. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
31%

Ezek a koszos cigányokkal mindig baj van.

(egy cigány)

2021. aug. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
11%

Persze,cigány gyerekek az 50-60 kilós BULLTYPE kutyájukkal.

Ennél jobb sztorit kérünk,vagy ne színezd ki ennyire.

Elég cringe mikor elő adjátok a 100-an voltak gépfegyverrel sztorit miközben egy volt az is pusztakezes.


Mindegy,ettől függetlenül szerintem túl reagáltad.Csak oda akart menni.A támadás nem egy odamenetel időd se lett volna kést elő kapni.

2021. aug. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
15%

Bocs,most nem súly.Ez a sztorid most magasság volt.

Akkor sem stimmel a 40-50cm,ha 4 hónapos..

2021. aug. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
87%

Nem értem, hogy sokak miért nem képesek megérteni, hogy kutya közterületen CSAK pórázon tartózkodhat. Pontosan ezért hozták létre az ilyen határozatot.


Nálunk is havonta fordul elő hasonló helyzet és nem végződik mindig happy enddel, mint a Te eseted.


Lehetséges, hogy csak játszani akar, de hogyha a kutyusok nem fogadják szeretettel, akkor nem fog elmenni onnan, hanem vállalja a harcot és a testi ereje miatt sanszos, hogy ő nyer.


Azok, akik a bull típusú kutya gazdáját végig, gondolkozzanak el egy pillanatra, hogy fordított esetben ők hogyan éreznék magukat.

2021. aug. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
84%
Amiatt meg ne aggódj, hogy most bosszút fognak állni, mert nem fognak. Valószínűleg a kutyának se chipje, se oltása nem volt, úgyhogy meg fogják húzni magukat...
2021. aug. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
22%
nem is kell spray,a kés és az öklöd elég. Én azt tettem volna, amit te. Ha támad, te is támadsz !
2021. aug. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!