Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megszabhatják nekem egy...

Megszabhatják nekem egy futtatóban, hogy mikor mehetek csak mert nem tükörsulis módszerek szerint van nevelve a kutyám?

Figyelt kérdés

3 hónapja lakom egy helyen, ahol a környéken van két tükörmódszeres tréner, ők nevelik az ottani kutyák nagy részét. Az enyém egy nyugdíjazott munkakutya. Őket ugye speciális iskolákban képzik. A lakóhelyemen lévő kutyás közösség nagyon összezár. Ma reggel megállított az egyik gazdi és azt mondta, ők megszavazták a csapattal, hogy mi ne járjunk oda, mert az én kutyám máshogy van nevelve és ők nem tudnak velünk közösséget vállalni és keressünk más futtatót, mert ide csak tükörsulisok járnak.

Szabad ilyet? Megtehetik? Soha nem volt velünk semmi probléma, csak éppen a kutyám nem hallgat idegen gazdik ordibálására és egykori munkájából adódóan pont letojja, ha oldalba dobják egy kövekkel teli palackkal.



2021. aug. 4. 12:45
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
44%

Cuki, Mütyür es Pötyi!!! :))) Harom 80 kilos rettenet :DDD Brutalisak es falkaban nincs ellenfeluk. Amugy nagyon jo fejek, de azert maga a latvany mar megsemmisito ... a tobbi mar csak mindig vicces, hogy mik szoktak tortenni amikor valahol megjelenunk :D


Ha gondolod elmegyek veled es rendet csinalhatunk a futtatotokban ... egyetlen egy feltetel van, nem lehet ivaros kan a kutyad, mert akkor sajnos nem tudunk egyutt menni.


Nem vagyok balhes ember, ettol nincs miert felni ... de azert rendet tehetunk a fejekben :)

2021. aug. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
62%

Szukáim vannak,ivartalanok. :D

Úgysem a balhé ott a lényeg,hanem az,hogy ő ne balhézzanak mással.

Nem hiszem el,hogy valaki ennyire pofátlan tud lenni másokkal.

Meg más kutyájával.Ha a magaménak viszek tálat se vágok más kutyájához semmit egy korty vízért.Ez valahol nem csak tisztelet hanem állatszeretet is,nem fogok sajnálni mástól ennyit..

2021. aug. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
72%

Milyen kutya az,aki hsllgat mas parancsara??😂😂


A kutyafuti kozterulet es barki bemehet. Nem tilthatnak ki. Pofatlansag.

2021. aug. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

A tukoriskolasok kutyai mind agresszivek,felelmi agressziosok a sok terrorizslastol. Nem is mernek odamenni a gazdajukhoz. Ezt tobb egymastol fuggetlen tukoriskolas kutyan tapasztaltam. Mindig megkerdeztem,hol kepeztek oket kivancsisagbol.


En ova intelek a tukoriskolatol meg az ott tanult idegroncs agressziv kutyaktol.

2021. aug. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
40%

Futtató közterület. Szóval nem tehetik meg a kitiltást.


Nálunk kétszer volt olyan szitu mikor egy gazdinak mondtuk,hogy jobb lenne távozni.


Az egyik egy német juhász mix volt aki mind a 10 kutyába aki a futtatóban volt bele kötött. Köztük volt két békés fiatal komondor akik szintén minden gond nélkül mozogtak a többi kutya között. Majd feszt bele kötött a komikba is ez a kutya. Aztán a gazdájuk,meg egy labis gazdi is szólt,hogy ennyire kötekedő a kutya akkor talán távozni kéne,mert baj lesz. Tényleg amíg nem jöttek,a 10 kutya előtte probléma nélkül elvolt. Tacskótól a Komondorig,de tényleg.


Másik mikor egy német juhász (bár hozzá teszem nálunk a futtatón csak a német juhászok csinálják a bajt,meg keverékeik) ,szóval neki ment egy labinak csak úgy aki ásott.

Két yorki játszott egymással majd gondolt egyet és az egyiket felkapta és megrázta.

Na mondjuk ez a német juhász minden kutyát beterrorizált,támadott. Szóval ők valóban ki lettek tiltva. Mivel 4x is betámadott más kutyákat,akikkel aztán orvos lett a vége. Persze ettől függetlenól bármikor bemehetnek a futtatóra nem tudhatjuk. Mivel mint írtam azért kitiltani hivatalosan senkit nem lehet. De szerintem,talán a gazdának van annyi esze,hogy ha a kutyája 4x kutyát támadott bent akkor nem viszi többet.


Hozzá teszem én a futtatót mindig elhagyom ha német juhászt hoznak, előítélet vagy sem. Eddig egy normális német juhásszal sem találkoztam.

Mindig azok csinálták a balhét, parkban is német juhász támadott meg,aki nem volt behívható.

2021. aug. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
38%

Olyan nincs,hogy ti kitiltjátok mert szerintetek helytelenül viselkedik.

Ha helytelenül viselkedik is közterületen van,tehát ott lehet ha ott akar lenni.Ha megtámadott 4 kutyát is az az NJ és tényleg lett belőle nagyobb sérülés rég nem óvodás módjára nem leszek a barátodat kell játszani,hanem bejelenteni az illetőt.

Ettől függetlenül,ha életben marad a kutya és nem altatják el agresszió miatt akkor ugyanúgy bemehet.


Közterületről senkit nem lehet kitiltani,aki egyedül tiltást oszthat(na) az közteres,rendőr és önkormányzat(i alkalmazott,megfelelő jogkörökkel és indokkal).

Sőt,még bűntetés is jár,ha valakit megpróbálsz kitiltani valahonnan szóval ezzel okosan :D

2021. aug. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
20%

25.válaszoló

Ti ugyan olyanok vagytok, mint a kérdező emberei. Egyáltalán nincs jogotok mást kitiltani közterületről, ha ennyire zavar titeket az a kutya akkor ne menjetek be mikor ott van és kész. Nálunk is va kettő Tosa akik szoktak járni a futtatóba, már nem is egy kutyát fogtak meg és nagy sérüléseket okoztak. Az egyik óriási, de tényleg egy labrador átmegy alatta simán, de egy labinak a fejét be is kapta és szegény kutyának azóta se nő szőr ott. A kisebb aki nem mellesleg nincs bejelentve, megfogott már nem egyet, nem is egyszer szóltak neki, hogy jó lenne egy szájkosár, mert a szabályzat is ezt mondja, de le se sz*rja, a kutyák ürülékét sem szedi fel és azt mondja hát jó, hogy ő nem szedegeti fel. Tehát 25. jogotok egyáltalán nincs úgyhogy ne pattogjatok, esetleg egy szájkosárra figyelmeztethetitek.

2021. aug. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
83%

25-ös vagyok


Futtatóra agresszív kutyát nem viszünk be a futtató házirendjében ott van!! tüzelő,beteg,agresszív kutyákkal nem látogatható a futtató.


Egyébként be lett jelentve. De azt nem tudom történt e azóta valami(gondolom nem),mert a yorkis gazda bejelentette,de azóta ők nem jöttek ki a futtira.Ami érthető,én is kevesebbet járok.


Ők jöttek be 10-15 kutyaközé mind a 4x, 2nél voltam jelen, másik kettőnél ismerős gazdik meséltek,illetve a futtató csoportjába is felkerült. Majd egy kutya miatt menjen haza a bent lévő normális 10-15 kutyás?? Az nonszensz. Akinek ennyire agresszív a kutyája,az ne vigye közösségbe. Járjon vele kutyasuliba,rehabolják stb.


Mi nem azért tiltanánk ki,hogy melyik suliba végzett. Hanem szimplán a kutyája viselkedése miatt.


Nyilván jogunk akkor sincs.


Pedig az ilyeneket ki kéne. Persze időnként van,hogy két kutya össze csattan egy labda miatt vagy egy bot miatt,de az megint más minthogy fogja magát egy kutya és neki megy kutyáknak akik még csak nem is foglalkoztak vele.

2021. aug. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!