Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megszabhatják nekem egy...

Megszabhatják nekem egy futtatóban, hogy mikor mehetek csak mert nem tükörsulis módszerek szerint van nevelve a kutyám?

Figyelt kérdés

3 hónapja lakom egy helyen, ahol a környéken van két tükörmódszeres tréner, ők nevelik az ottani kutyák nagy részét. Az enyém egy nyugdíjazott munkakutya. Őket ugye speciális iskolákban képzik. A lakóhelyemen lévő kutyás közösség nagyon összezár. Ma reggel megállított az egyik gazdi és azt mondta, ők megszavazták a csapattal, hogy mi ne járjunk oda, mert az én kutyám máshogy van nevelve és ők nem tudnak velünk közösséget vállalni és keressünk más futtatót, mert ide csak tükörsulisok járnak.

Szabad ilyet? Megtehetik? Soha nem volt velünk semmi probléma, csak éppen a kutyám nem hallgat idegen gazdik ordibálására és egykori munkájából adódóan pont letojja, ha oldalba dobják egy kövekkel teli palackkal.



2021. aug. 4. 12:45
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
97%

Nem. A futtató mindenkié.

Ha olyan kutyád lenne ami veszélyes másokra abban az esetben el tudom képzelni,hogy kérnek ilyet de a fent említett ok miatt abszurd.

2021. aug. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
85%

Nem tehetik meg jogilag. Minden futtató közös.

Emellett ilyen helyzetben nem kellene akkor menned oda, amikor a társaság ott van.

2021. aug. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Kérdeztem őket, mikor tudnánk menni, amikor ők nincsenek, azt mondták, csak szimplán ne menjünk, mert mindig van valaki. A kutya egyébként egy 14 éves, öregecske, végtelenül kedves németjuhász, aki már inkább csak nézelődik meg elszaglászgat magának, mint hogy más kutyákat idegesítsen.
2021. aug. 4. 13:00
 4/28 anonim ***** válasza:
81%

Amikor van időd, menj el arra és hátha nem lesz bent senki.

Ha makacs vagy, mész, amikor tudsz és nem foglalkozol senkivel. Bár én nem mennék ilyen társaságba.

2021. aug. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
97%

Nem tehetik meg,hogy megszabják közterületen,bárki által használható futtató használatát.Jelentsd fel őket,aztán menjenek a bús picsába a tükörhülyeségeikkel együtt.

A kutyák a futtatóba szórakozni,mozogni mennek.Nem mások hülyeségei miatt.

2021. aug. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
96%

Közterület. Ezáltal bárki bemehet.


Elég degenerált társaság lehet. A tükörsulis módszert eleve nem tartom jónak, persze ízlések és pofonok. Mindenesetre pont az ilyen viselkedésük miatt nem szereti őket senki.

Az én kutyáim bármilyen más kutyával elvannak, a legkisebbektől a legnagyobbakig, még az agresszívabb kutyákat is tűrik egy ideig, de ha valakik elkezdenék oldalba dobálni őket és üvöltözni rájuk, lerágnák a kezüket. Ostoba módszer.

2021. aug. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
96%

Hát én is ki is röhögtem volna. Nem tehetik meg, hogy különféle mondvacsinált okokból kiküldjenek bárkit a futtatóból, ez nem az a szitu amikor a kutyák nem férnek össze és ezt kezelni kell.

Az a futtató pont úgy a kérdezőé mint a tükrösöké, senkinek sincs joga kisajátítani a közterületet.

2021. aug. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
89%
Semmi joguk nincs szabályokat kitaláni neked és a kutyádnak ezek a nagyravaló szemétládák. Egyetértek a az 5.válaszolóval jelentsd fel őket és aztán csináljanak azt amit akarnak, csak ne parancsoljon más gazdáknak.
2021. aug. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
94%

Egyébként ez olyan,mintha 2 tanár is bejárna a játszótérre,de csak angolt tanuló gyerekeket akarnának beengedni és megszabnák,hogy amiért a te gyereked németes nem mehet be.

Logikusnak tűnik? Nem.


Mutasson tulajdoni lapot,bérleti szerződést,ha övé a futtató akkor megszabhatja,hogy ki mehet be és ki nem.

De az egy önkormányzat által fenntartott közterület.Azért van kerítés,hogy a kutyáink ne menjenek oda ahová már nem lehet nekik.Nem azért,hogy valaki szabályokat szabjon benne.

Főleg azzal az indokkal,hogy 2 tréner vezeti a közösséget aki oda jár.


6 hónapos a tréner vizsga.Bárki lehet kutya tréner.De ez nem jogosít fel egyébre minthogy mint magánvállalkozó taníthass gazdákat és kutyákat.SAJÁT TERÜLETEN!

A közterületen való oktatás,vállalkozás sem megengedett amúgy.Ha akar magának saját területet ahol megszabhatja ki mehet oda és ki nem béreljen vagy vegyen egy telket és kérjen rá ENGEDÉLYT.ugyanis az is kell.

2021. aug. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
45%
Valamit nem mondasz el. Mit csinált a kutya, ami miatt úgy gondolták, ez kiváló alkalom arra, hogy oldalbadobják egy palackkal vagy üvöltözni kezdjenek neki? (Egyébkén milyen hülye módszer ez, hogy más kutyáját oldalbadobják?!)
2021. aug. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!