Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya rendre nevelése?

Kiskutya rendre nevelése?

Figyelt kérdés

Van egy 3 hónapos németjuhász kan kölyökkutyám. A pici már most elég domináns jellemvonásokat mutat, de egyébként nagyon szerethető. Az vele a probléma, hogyha elkezd minket harapdálni, akár finoman akár nem, vagy a macskát pl. és rendreutasítjuk, hogy Nem, akkor attól jobban bepörög és csak azért is csinálja, akár erősebben is. Agressziónak ezt még nem mondanám, mert a kutya nem morog, nem vicsorog, de ha elengedjük a tanítását, könnyen végződhet így.

Mindenfelé nézelődtem, hogyan is lehetne nevelni egy ilyen kutyát. De persze megosztó az internet tábora: valaki csak a pozitív visszajelzést javasolja (jelzem, ennél a kutyánál nem vált be, bár lehet én is rosszul csináltam valamit) valaki pedig az orrakoppintást és hasonlók.

Elhívtunk egy kutyatrénert, aki elég erős kézzel bánt a kutyával, nekem nem is tetszett, de ő ragaszkodott hozzá, hogy nagytestű lesz, dacos kutya, máshogy nem lehet rendre tanítani. Mi nem tettünk benne kárt, de ha harapott, határozottan megfogtuk a grabancát (nem emeltük fel).

Ezután jóval később keresgettem véleményeket és olyat olvastam a kutyaoktató iskolájáról, amit itt nem részleteznék, szó se róla, hogy olyan helyre menjek a kutyusommal. Most olyan helyre iratkoztunk be, ahol csak pozitív visszajelzéssel tanítják majd.

Szerintetek még rendbejöhet? Most lett csak 3 hónapos, de félek, hogy már most elrontottuk…



2021. júl. 6. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Még sok minden alakítható rajta... Pozitív visszajelzésekkel IS kel tanítani, de büntetni is kell. Egy német juhász kan 35-40 kg. Most még kezelhető, de később mar nem lehet átnevelni. Nem kell bántani, a büntetés nem azt jelenti. Ha harapdál, szólj rá. Másodjára is szólj rá, és menj el. Ha harapdál, nem játszunk. Meg kell tanulnia! Kutyaiskolába mindenképp járjatok, már csak a szocializació miatt is. Jobb az, ha más kutyáktól tanulja meg, hogy nem ő a főnök. Neked is könnyebb lesz. Remélem tudtam segíteni, sok sikert!
2021. júl. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Elhívtunk egy kutyatrénert, aki elég erős kézzel bánt a kutyával, nekem nem is tetszett, de ő ragaszkodott hozzá, hogy nagytestű lesz, dacos kutya, máshogy nem lehet rendre tanítani."



Mit takar hogy erős kézzel bánt vele?

2021. júl. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
38%

Ha jot akatsz akkor halgass arra a kutyatrenerre aki “kemeny kezzel” bant a kutyaval. A tobbi csak mese hidd el nekem. Biztos vagyok benne,hogy az a trener nem verte agyon a kutyat,hogy sajnalni kellene de ha egy ilyen kutyaval kesztyus kezzel bansz akkor majd nagykoraban teged fog bantani es az fajdalmas lessz.

Lattal mar kutyakat falkaban? Vagy nagyobbacska kolyokkutyat az anyjaval? Falkaban a kutyak ugy “tanitjak” a sorrendben alattuk levot,hogy jol elkapjak es legyurjak a foldre meddig behodol, az anyakutya hozzaharap a kolykehez ha a szukseg ugy adja,nem lessz ettol semmi baja,a kutyak igy “mukodnek”

2021. júl. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
A legnagyobb büntetés a figyelem megvonás. Szóval ha nincs meg a finom harapása, jelzed neki, hogy ez most fáj és otthagyod.
2021. júl. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Az ember, az ember. Nem jászótárs. Játszótárs a másik kutya. Labdázni, rongyozni lehet, sőt kell is vele. De ne játsz úgy vele, mint a másik blöki! Mert felnőtt korában nem lesz majd olyan aranyos...
2021. júl. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy őv fajtát, egy munkakutyát nem lehet csak pozitívan nevelni. De majd rájössz erre remélhetőleg.

A letiltás pedig nem azt jelenti, hogy mondogatod a nemet és időnként megfogod a grabancát.


Kérdezzétek meg a kutya tenyésztőjét (ha egyáltalán felelősen vettétek magatokhoz tenyésztőtől) vagy kérdezzetek utána német juhászosoknál.

2021. júl. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!