Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy néz ki a reggeletek a...

Hogy néz ki a reggeletek a kutyával? Betartjátok a testedzés-fegyelem-szeretet sorrendet? Hogy kell ezt elképzelni?

Figyelt kérdés
Felkelsz, a kutya ugrál örömében, de te lecsitítod, mert előbb el kell menni sétálni fegyelmezetten, meg kell csinálnia két parancsot, aztán lehet csak megszeretgetni, üdvözölni, hogy jó reggelt?
2021. febr. 13. 03:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Tudom, hogy így lenne helyes, de én ezt sosem tudtam megcsinálni. :) Örömködés, aztán séta. :) Aztán feladatok, de azokat is jókedvvel, játékosan, persze kell a fegyelem is.
2021. febr. 13. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

Felkelek, felkapcsolom a villanyt, a kutya nyög egyet, hogy miért, sokszor a mancsával eltakarja a szemét vagy ha épp úgy van gyűrődés bedugja a fejét a pokróc alá.

Aztán elkészülődöm, lemegyek és könyörgök neki, hogy kelljen már fel és kiengedem, ott gyorsan pisil, már jön is vissza és változó, hogy visszafekszik vagy jön reggelizni. Utánna időjárástól függően kint labdázunk, agilitizünk vagy bent trükközünk.

Falun lakom, meglincselnének az emberek, ha 6kor elindulnék sétálni és a flusztrált, szocializálatlan kutyáik(ami persze mind a gazda hibája) megugatnának minket, amire ők is felkelnének.


A kutyám amúgy egy jack russell, a nap többi részében pörög, mint a búgócsiga, de a reggeli kelést nem szereti :)

2021. febr. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

1/2 6 korul ebredek ... mindenkit koszontok, majd megetetem az allatokat. Mindenki bekajal es a kutya/macska szepen visszafekszik alukalni ... en pedig kihasznalva a nyugalmat, elinditom a napomat.

1/2 8 korul fogmosas-oltozkodes es megyunk kirandulni ...

2021. febr. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 qkker1 ***** válasza:
85%
Nem is hallottam még erről. Amikor volt kutyám, most albérletben nem tarthatok, reggel az volt az első, hogy kávézás közben megjelentek, megdögönyöztem őket. Utána öltözés , séta, kevés reggeli. Napközben -ha otthon voltam-, vagy dolgoztunk, akkor folyamatosan ment a szeretgetés is.
2021. febr. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%
A reggelem úgy néz ki, hogy a kutyát nem is látom. Alszik valahol a portán. Majd napközben előkerül, ha őuraságának úgy tartja kedve, vagy éhes :)
2021. febr. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%
Reggel átmászok a kanapéra haldokolni egy bögre kávéval. Ha nincs túl korán, megjelenik a kutya lépésenként nyújtózkodva. Mikor odaér hozzám, jó reggelt kívánok neki, ő nyújtózkodik még egyet, majd felengedem a kanapéra. Ő elvonul a másik sarokba addig a 20-30 percig míg el nem kezdek készülődni. Miközben készülök ő inkább a lakás közepén fekszik. A férjem elvisz dolgozni, majd megsétáltatja és reggelizeti a kutyát.
2021. febr. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 2 kölyökkutya van.

Egyelőre kennelben töltik az éjszakát mert még nem szobatiszták és ha úgy tartja kedvük, akkor össze kakilnak mindent éjszaka.

Reggel 5.30kor ébresztő van.

Első lépésként, csipás szemmel rájuk adjuk a hámot, aztán mehet a séta.

Utána hazaérünk, aztán kajcsi.

Ezután kapnak 30 perc szabadfoglalkozást, amit azzal töltenek el, hogy egymással játszanak, harcibemutatót tartanak nekünk. :D

Aztán megittuk a kávét,kakaót.

És mehet a tanulás amit a kutyasulban tanultunk. Ez 1 óra szokott lenni.

Aztán közös játék és dögönyözés.

Ők mennek aludni,(mert még elég kicsik és elfáradnak) mi pedig a munkába.


:)

2021. febr. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a test-elme-fegyelem sorrend, amit pl Cezar Milan is tanít, az nem erről szól, hogy reggel a séta és feladatok előtt nem szeretgetheted meg, hanem, hogy a kutyának, ahhoz, hogy jól legyen, sokkal fontosabb, hogy rendszeresen mozgatod és tanítod, mint hogy mennyit szeretgeted. Mert agyon dögönyözheted, ha mellette 5 perc sétát kap és nulla feladatot. Szerintem csak ennyit takar ez a tanítás. Általánosságban kell értelmezni, nem minden egyes napszakra lebontani. Legalábbis az én értelmezésem szerint.
2021. febr. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Reggel ö kelt, megpuszil, aztán odafekszik mellém, megsimogatom. Utana kavezom, aztan seta, otthon jatek, aztan reggeli. Utana alszik kb egesz estig.
2021. febr. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Hétköznap felkelek 5-kor, megetetem a macskát (a kutya csak egyszer eszik), elindítom a napomat. Kb. háromnegyed 6-kor nagy nehezen kiimádkozom a kutyát a helyéről, sétálunk, megszeretgetem, aztán indulunk dolgozni a párommal.

Hétvégén reggel 8 körül kelek, de a kutyaséta tolódik 9-fél 10 körülre. Most is épp az igazak álmát alussza. :)

2021. febr. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!