Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy csak ivartalanítva lehet felelősségteljesen kutyát tartani?

Figyelt kérdés

Sokszor tapasztalom fórumokon, facebook csoportokban, hogy ivaros kutyák gazdáira furán néznek az emberek. "Miért nincs ivartalanítva?"


Nekem egyik kutyám ivaros kan, sosem szökött, nagyon gazdacentrikus és simulékony, kanokkal sem agresszív, tüzelő szuka mellett sem veszti el a fejét. Nagyon jól kezelhető. Nem gyárt szaporulatot, figyelve van rá. 1,5 éves.


Másik kanom ivartalanított, mert ivarosan balhés volt, provokálta a többi kant. Ő főleg emiatt lett herélve, nem akartam, hogy összeakadjon egy másikkal. 12 éves, 7 évesen került hozzám, ekkor lett ivartalanítva.


Úgy gondolom ivarosan is lehet normálisan kutyát tartani. Emellett támogatom az ivartalanítást, nem zárkózom el tőle, de egyelőre tökéletes így, ahogy van. Ha úgy hozza a sors, menhelyről is szívesen fogadok örökbe ivartalan kutyát. Úgy érzem, hogy furán néznek az emberre, ha ivaros hobbi kutyája van.


Ti is tapasztaltatok ilyet kutyás közösségben? Mit gondoltok?



2021. febr. 11. 11:03
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
90%

#8

De ugye tudod, hogy nem ez a jellemző és nem is ez a normális ivaros kan esetén?

Ha a te kutyád ivarosan totál érdektelenül elsétál tüzelő nőstény mellett, akkor azzal van valami gond, ami jelen helyzetben kifejezetten szerencséd.

2021. febr. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
96%

Nekem nem lehetett ivartalanítani a kutyámat, mert rossz a szíve és az orvosok azt mondták, hogy ne kockáztassunk az altatással, ha nem muszáj. Idén lesz 10 éves, sosem szült. Szökni sem próbált soha, a nyitott kapun sem megy ki.

Szerencsére jól nevelt, a kerítésünk meg jó. Ettől függetlenül én is ivartalanításpárti vagyok, a macskáim is ivartalanok, de mindenáron nem kell.

2021. febr. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
94%

Lehet felelőségteljesen tartani ivarosan is. Csak a döntő többségnek nem sikerül sajnos. Ezért is szokták javasolni.

Nálunk a szuka ivartalan volt, mert sokkal egyszerűbb volt úgy az élet vele, ha nem tüzelt(sokat utaztunk, versenyeztünk.

A kanom ivaros volt. Sose volt gond, nem szökött, nem tombolt, nem kekeckedett, nem szállt el az agya. Idős korában, végelgyengülésben hunyt el, nem volt sose beteg.

A mostani kanom is ivaros. Ő sem bunkó, nem szökik, nem kekeckedik, nem hülyül meg. Egyelőre nem lesz ivartalan, mert felesleges. Valamint bár nem fedezett még, de tenyészszemlés, vizsgás, szűrt kutya, szóval azért sem.

2021. febr. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
91%

Én olyan helyzetben vagyok, mint te, de amúgy ivartalanítás párti vagyok, mert tudom, milyen ritka az olyan kutya, mint a mieink: hogy nem érdeklik a szukák, nem szökik, nem agresszív más kutyákkal stb.

A macskáim is ivartalanok, és ha szukám lenne, nem is lett volna kérdés az ivartalanítás, nem csak az esetleges alom, de a gennyes méhgyulladás miatt is.

Azzal nem értek egyet, hogy lehet hererákos, igen, ez igaz, de egyrészt a műtétnek is van kockázata, másrészt az ivartalan hímeknél meg időskorban a prosztataproblémák gyakoribbak, szóval ez szerintem nem jó érv az ivartalanítás mellett, de a nem kívánt viselkedés más kutyákkal szemben már igen, a szökésről nem is beszélve, nem csak a nem kívánt alom, de a kutya biztonsága miatt sem.

2021. febr. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Lehet ő ilyen kis csodabogár. :D


Egyébként lehet évek múlva ivartalanítom, nem kizárt, de nem tartom feltétlen szükségesnek.

2021. febr. 11. 11:57
 16/26 anonim ***** válasza:
86%
Ha jol emlekszem azt mondtad meg csak 1,5 eves ... szoval meg nem lefutott ez a tortenet!
2021. febr. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
94%
Nézd, lehet normálisan tartani ivaros kutyát, csak nem ez a jellemző. Lehet, hogy a te ivaros kanod tök nyugodtan elsétál egy tüzelő szuka mellett, de lehet, hogy egy másik ivaros kan annyira be van zsongva, hogy a te kutyádnak is nekimegy. Nyilván ha egészségügyi okból nem ivartalaníttatja valaki a kutyáját vagy mert tenyésztő, vagy a kutyája tenyésztője még akar tenyészteni azzal a kutyával, az más. De pl. menhelyi keveréket ivarosan hagyni felelőtlenség.
2021. febr. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
86%

Nekemis ivaros kanom van. O sose kezdemenyez verekedest.Baratjozna. Mindig bele szoktak kotni... De eddig mindig idejeben elhivtak/elvittek a kutyakat. Mert ugye nem hagyna magat.

Sportra vettem,nem kene egy motivalatlan lusta kutya.

Tuzelorol lehivom.

2021. febr. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
87%

Ivaros kanjaink voltak háromszor is (nem egyszerre). Sosem volt velük probléma, sem viselkedésileg, sem egészségügyileg. Egyik sem szökött, nem voltak bezsongva (oké, mondjuk nálunk nincs szuka sem a szomszédban), és nem kellett vérszigor.

Persze, akinek problémát okoz, az ivartalanítsa, de nekem nem ez a tapasztalatom.

De jah, felelőtlen vagyok, sőt állatkínzó a "kutyás közösség" szerint.

2021. febr. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
39%

Két ivaros kanom van sportra. Tüzelő szukák mellett is kontrollálhatóak, a kutyák pedig nem érdeklik őket.

De ha nyugdíjasok lesznek, ivartalanítani fogom őket. Egyszerűen mert túl gyakoriak a ciszták, daganatok, prosztatagondok idős korban, amikor a műtét is túl rizikós lenne.

2021. febr. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!