Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya bent, vagy kint?

Kutya bent, vagy kint?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hetes Beagle kutyám, aki amióta nálunk van, kint van. Vettünk neki egy meleg agyikot, van benne plusz egy meleg puha pled, sok játékkal. Első 3-4 napban sírt az anyja után, sokat jártunk ki hozzá, mára már ez nincs, szépen csendben van egész éjszaka. Kint alszik a garázsban, ami szigetelt, így nem fázik,viszont ennek ellenére én úgy sajnálom, hogy nincs velünk minden percben, azonban az, hogy bent legyen a házban, azt meg nem tudom elképzelni, eléggé tisztasagmanias vagyok, eleinte biztosan szetrágna mindent, amit viszont nem turnek. Akinek bent van a kutyája, nem zavarja a szőr, a balesetek, hogy bekakal, bepisil? Nálatok hol van a kutya?
2020. nov. 26. 20:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%

Kint is vagyok, bent is vagyok, jajj de nagyon boldog vagyok :)))


https://www.youtube.com/watch?v=s-_a6DbQqAg

2020. nov. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
26%
kint
2020. nov. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Bent vannak, ha akarnak. Nem piszkítanak be. Az egyik kölyökként jött, amíg szobatiszta nem lett, könnyen takarítható helyiségben/szobakennelben volt, amikor ébredt, vittem ki pisilni, az ilyesmit el lehet fogadni szerintem, mivel átmeneti állapot. Ráadásul akkor még társasházban laktunk, kertesben még könnyebb kiszoktatni.

A másik mentett kutya, szerintem sose tanította senki semmire, de az első pillanattól szobatiszta volt, 8-9 hónaposan érkezett.

Rágni egyik se rágott meg semmit soha, vannak játékaik, ha mást környékeztek volna, rájuk szólunk, de már jó ideje nem próbálkoztak.

A szőr zavaró tud lenni, az egyik kutyánk nem szőrözik, a másik igen, de rendesen kifurminátorozva nem vészes azért. Jó kaja, gyakori kikefélés és okés. Robotporszívó sokat segít.

Nem vagyok egy véresszájú állatvédő, de egy kis kölyökkutyát kitenni a garázsba egyedül szerintem kegyetlen dolog. Ráadásul így nincs annyit veletek, nem tanul, a legfogékonyabb időszakának jelentős részét egyedül tölti --> jó eséllyel nem lesz álomkutya.

2020. nov. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
18%

Kinn a fény, benn a varázslat

Kicsi vonatom jelez: engedj be

Engedj be csak egy kicsit, csak egy csöppet,

szívem zakatol, s a vágyaim üldöznek


Erről álmodtam rég

Veled álmodni ó, de szép


Varázsfütty, pöfög a mozdony,

veled vonatozok a mennyekbe

Menjek-e be, vagy maradjak benn?

Ha te is benne vagy, hát maradj még velem!


Erről álmodtam rég

Két helyen egyszerre ó, de szép

Erről álmodtam rég

Itt a varázslat ó, de jó, de szép


Kinn is vagyok, benn is vagyok,

jaj de nagyon boldog vagyok!

Kinn is vagyok, benn is vagyok,

jaj de nagyon


Ha akarod, leszel a fűtőm,

veled vonatozok egy helybe

A kocsiban benn (kinn) megpihenhetsz

A vonat zakatol, tűz van a kéményben


Erről álmodtam rég

Két helyen egyszerre ó, de szép

Erről álmodtam rég (tűz van a kéményben)

Itt a varázslat ó, de jó, de szép


Kinn is vagyok, benn is vagyok,

jaj de nagyon boldog vagyok!

Kinn is vagyok, benn is vagyok,

jaj de nagyon


Elmennék, hogy újra jöhessek

Kicsi vonatom jelez: engedj ki

Alagút ki (be), alagút be (ki)

Csak egyet fordulok, hisz a mozdonyt én vezetem


Erről álmodtam rég

Két helyen egyszerre ó, de szép

Erről álmodtam rég (tűz van a kéményben)

Itt a varázslat ó, de jó, de szép


Kinn is vagyok, benn is vagyok,

jaj de nagyon boldog vagyok!

Kinn is vagyok, benn is vagyok,

most már nagyon boldog vagyok!


Kinn is vagyunk, benn is vagyunk,

jaj de nagyon boldog vagyunk!

2020. nov. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Labrador és tacsi kutyáink kinti-benti kutyák. A labi volt az első kutyánk, és novemberben hoztuk el 10 évvel ezelőtt. Olyan pici volt, hogy nem akartam kint hagyni a hidegben. 3-4 óránként kivittem, még éjszaka is, így nagyon hamar szobatiszta lett és az ajtó előtt ülve jelezte, hogy ki kell menni.

Persze hullik a szőre. Minden nap megy a szőrtelenítés. Kölyökként nem sok dolgot rágott szét. Nagyon jólnevelt, szófogadó kutya volt világ életében.

A tacsi 2 éve érkezett hozzánk. Vele is hasonló volt a helyzet. Hamar szobatiszta lett ő is.

Ő inkább kint csinálta a rosszaságot, amíg mi dolgoztunk. Amikor otthon unatkozik, mert esetleg a labi nem játszik vele, akkor ő vakondként ás a kertben.

2020. nov. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

A beagle arisztokrata vadászkutya, ráadásul rövidszőrű. Az arisztokraták bent tartották a kutyáikat, ezért úgy vannak kitenyésztve is, ez már egy indok. A másik indok, hogy rövidszőrű. Télen a mostaninál is hidegen lesz, a beagle eleve megfagy fűtetlen helyiségben, ő pedig mégcsak egy 10 hetes csöppség. Szegénynek nem lesz jó kint a hidegben.


Nálunk bent van a kutyus, bár nem beagle. A kutyaszőrt felsöpörjük, amit nem bírunk azt gyorsan felporszívózzuk, de nem szokott gond lenni. Ha tisztaságmániás vagy egyébként is takarítasz.

A pisi, kaki... A mi kutyán szobatiszta, bár ritkán előfordul baleset. Gyorsan feltakarítjuk, mert nem a kutyus tehet róla. Ha nincs semmi baja, akkor kibírja amíg kiengedjük. Ha fel van fázva, vagy megy a hasa, akkor lehet, hogy nem bírja úgy tartani, de ezt az évi 1-2 alkalmat kibírjuk, még nem haltunk bele. Egy 10 hetes kiskutyát azért sűrűn ki kell vinni, mert még nem bírja tartani, de ha betartod a szobatisztaságra szoktatás szabályait, akkor azon kívül, hogy néha besikerül neki a házba amíg kicsi (mert ő még nem tudja tartani) nem lesz gond.


Szóval nálunk benti szobatiszta kutyus van, már 13 éves és nem bántuk meg, hogy szobakutya. Természetesen visszük sétálni, amit neked is kell, mert a rongálás egy kényszercselekvés a felesleges energia levezetésére. Mivel a beagle vadászkutya, így rengeteg energiája van, de ha rendesen lefárasztod, akkor nem fog rombolni.

2020. nov. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kinti-bentiek, az első kintinek indult, de már kiskorában sokat behoztuk, eleinte csak akkor, ha tudtunk rá figyelni, majd egyre többet volt bent.

A következő már bentinek is lett tervezve, őt szobakennelbe raktuk, ha nem tudtunk rá figyelni és gyakran kivittük, viszonylag kevés balesettel megúsztuk.

A harmadik pedig fellnőttként jött, akkor már kb nem is nagyon kell tanítani a szobatisztaságot, kétszer bepisilt(inkább jelölt), rászóltam, azóta is semmi :)

Szőr az van, folyamatosan porszívózunk és az is sokat segítene, ha 1-2 naponta a rövid szőrűt átfésülném furminátorral(fél évig csináltam, hatásos volt, de sajnos meguntam...) és a lazacolaj kúra is látványossan csökkenti a szőrhullást.

Ja és ugye már mind a 3 szobatiszta.


Nyugodtan beviheted magadhoz napi pár órára is, az is nagyon sokat fog neki számítani, nem kell a végletekben gondolkodni(csak kinti vagy csak benti), de persze az lenne a legjobb, ha egész nap veled lehetne.

2020. nov. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
70%
Nincs is szebb ahogy a KAJ-om fekszik a medveboron a kandallo elott :)
2020. nov. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk nagymamám tisztaság mániás és van 5 kutyánk, abból 1 felnőtt szobatiszta.

4 még kicsi 1 hónapos, így még a szobatisztaságot nem kezdtük el tanulni.

Így naponta akár 7×-8× is takarítjuk a padlót.

Kutyaszőr az van...naponta-2 naponta porszivózunk de így mindig rend van.

2020. nov. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
100%
A mi kutyusunk "benti", így én ezt pártolom, főleg beagle és hasonló fajtáknál, mint az előzőekben is írták. Nekünk tibeti spániel van, 6 évesen került hozzánk. Szobatisztaságra nevelték, ha éjjel kell pisilnie, van neki külön alom. (Különben kikéretőzik.) Szőröz kicsit persze, de egy kijelölt fekhelye van, az emeletre pedig nem mehet, így egyáltalán nem is vészes a helyzet. Sétáltatjuk és az udvarunkon is friss levegőn lehet. Ha egyszer beszoktatnád, a lényeg az, hogy utána ne küldjétek ki újra a hidegbe aludni.
2020. nov. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!