Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ehet egy kutya csak konzervet?...

Ehet egy kutya csak konzervet? Minőségit, nem a folyadékban úszkáló szójás-gabonás formázott falatkásra gondolok. Ha kap mindennap mellé valamilyen csontot vagy amit rághat, akkor a fogai sem bánják?

Figyelt kérdés

Szóval ha száraztápot nem kap egyáltalán, hanem helyette konzervtáppal van etetve. Mellé csont vagy bőrcsont, valami.

Esetleg aki csak konzervvel eteti a kutyáját, mik a tapasztalatok és milyet ad?

Köszönöm előre is.



2020. nov. 12. 12:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
32%

De márkát nem tudsz belinkelni?

Mert nem mindehlgy hogy egész életében egy pedigree szeméttel vagy egy prémium platinummal akarod etetni. Ilyen összetevőkből gondolom egyik sem. Vagy ez ilyen noname konzerv? Meg az mi hogy "konzervdobozb csomagolt farkaseledet"? Én a helyedben nem etetném konzervel inkább:


Száraztáp: a súlyához mérve

Konzerv: hetente mondjuk 2-3* de én el is hagynám

Zöldség-Gyümölcs: Heti 3-4*


Esetleg kúraszerúen (8hét) adhatsz neki lazacolajat ami zoopluson 2000 valamennyi fél liter.

Utánna 8 hétig kendermagolaj hogy pótolja az E-vitamint.


Adhatsz neki táplálékkiegészítőket pl.: Zöldkagyló, csontliszt stb.


Amúgy a konzerv ára mennyi? Mert egy jó konzerv MINIMUM 300ft

De én a helyedben nem.adnám CSAK a konzervet. Szárazat miért nem szeretnél?

Ez kicsit olyan mintha te egész életedben kocsonyát ennél. Annak olyan az állaga mint a konzerv.

2020. dec. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
60%

Én tudom mely márkájú konzerveket írtál példának összetevőjük alapján, de valamiért nem akartad megosztani, így nem írom le, pedig ezek nyilván jó márkák már csak az összetevőket nézve is!

Bennem is sokszor felmerült ez a kérdés, hiszen mind olyan étvágygerjesztő és jobban is látjuk mi van benne, mint egy tápban (persze ott is le van írva csak így hihetőbb és közelebb van az összetevő eredeti állapothoz).

Épp ezért nem értem, hogy ha megnézed ezeknek a fehérje tartalmát százalékban, akkor miért mind csak 10% körüli? A tápoknak és a kutya szükséglete is ez, pedig 25% körüli a fehérje tartalma! Én emiatt adom csak kiegészítésül a talán finomabb konzerveket.

Egyébként azt tudjátok, hogy mitől van mindnek szinte ugyanolyan finom illata? Ez tuti valami mesterséges összetevő nem?

2020. dec. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Azért nem írtam le, mert sokan a márkanév alapján azt mondják nem jó, pedig összetétel alapján igenis jók.

Igaz, hogy csak 10% a fehérje, sok tápban meg 30 is van, viszont konzervből kb 3x annyi is kell, mint szárazból, tehát ugyanannyi mennyiséget visz be végül, sőt. Ezt valahol láttam ilyen táblázatban, hogy is van pontosan, de azt hiszem a szárazanyagot kell nézni, így a konzervben lényegében több a fehérje vagy ilyesmi. Mert a lényeg, hogy azért mondtam, hogy konzervdobozba csomagolt farkaseledel, mert lényegében húsok, belsőségek vannak benne, ami egy igazi farkas igazi tápláléka.

Nincs bennük semmi mesterséges anyag, a friss, de vmi módon hőkezelt húsnak van ilyen illata, azért imádja minden kutya.

2020. dec. 20. 17:35
 14/14 anonim ***** válasza:
75%

Szia! Igazad van! Én eddig azt hittem, hogy ezek a százalékok az egész adott csomagra vonatkoznak! Sőt valahol (lehet itt gyakon) olvastam is ezt a butaságot, hogy a konzervekben jóval kevesebb a fehérje és nem lehet fő táplálék ezért, így ez megerősítette amit gondoltam. Viszont most utána néztem és számoltam, mert ezek a százalékok egy kg-ra vonatkoztatva vannak leírva! Úgyhogy hurrá hajrá, lehet csak ezt is, mert ebből valóban sokkal több egy napi adag!🙂

Én viszont szoktam főzni és ez nem igaz, hogy minden hőkezelt húsnak ugyanaz az illata, sőt ennyire intenzív finom illata nincs is, főleg ha egy natúr húsra gondolok fűszerek nélkül. Ettől függetlenül preferálom ezeket a jó minőségű konzerveket! Lágy lesz a széklet,de majd belövöd csonttal akkor jóra!🙂

2020. dec. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!