Hogy működik a kutyaiskola?
Havonta kell bevezetni? Hányszor van egy héten? És ha valakinek nincs ideje rá mindig? Meddig kell a kutyát rá "vinni"?
Lesz egy bernáthegyim. Elején mindenképpen szeretném vinni olyan 1-2évés koráig. Utána annyira nem akarom...alapokat akarom neki megtanitani kutyasuliban és ennyi. Ez lehetséges?
Nagyobb kutyaiskoláknál nagyjából így néz ki a felépítés:
- Kutyaovi: ez általában nem tanfolyam jellegű, 3 hónapos kortól (vagy mikor megkapja az utolsó oltást) lehet vinni és addig lehet járni, amíg te úgy érzed vagy az oktatók nem javasolják a feljebb lépést. Általában lehet fizetni alkalmanként és egy nagyobb összegben lehet bérletet vásárolni x alkalomra vagy hónapra.
+ Kölyöktanfolyam: ez ahogyan a neve is mutatja, adott számú alkalom, adott összegért, a végén vizsgával, erről nem célszerű hiányozni, mert akkor lemaradtok vagy esetleg nem engednek vizsgázni, ha túl sokszor kihagyjátok.
Mindkét esetben a fő hangsúly a szocializáción van, illetve a gazdiknak megtanítják az alapvető nevelési elveket és elkezdik megalapozni az engedelmes feladatokat, de még sok játékkal.
- Alaptanfolyam: ez is x alkalom, x összegért (kb. 40.000-től szinte a csillagos égig, van ahol 160.000-et is elkérnek egy ilyenért) alapengedelmes feladatok: ültetés, fektetés, helyben maradás, behívás, lábnál követés, esetleg néhány extrább feladat, a végén vizsgával.
- Középtanfolyam: ez már iskolánként nagyon eltérő, de általában itt jönnek elő a távmunkák, távolságkontroll, céltárgyhoz küldés vagy céltárgy jelölése, apport. A végén szintén vizsgával.
- Klubrendszer: ez is iskolánként változó, de sok helyen van klub rendszer, ami azt jelenti, hogy ha náluk végezted el a tanfolyamokat, akkor kedvezményes áron vásárolhatsz bérletet egy adott sportra, ez általában agility, őrző-védő, obedinece, vagy BH felkészítés, ahová nagyjából azokkal jársz, akikkel elvégezted a tanfolyamokat, de már kicsivel kötetlenebb, mint a tanfolyamos rendszer, itt akkor mész le, amikor kedved van. De sok helyen ezekre a sportokra is indítanak külön tanfolyamokat is, de ezekhez már elvárnak egy alap képzettséget. Itt a végén már nem vizsga van, hanem vagy jelentkezhetsz versenyekre vagy ugye a hivatalos munkavizsga (mint a BH, utána meg IGP)
A csoportos foglalkozások általában hétvégén vannak.
Ezek mellett szinte mindenhol van lehetőség egyéni képzésre is, ez nyilván drágább, mint a tanfolyam vagy az ovi vagy a klub, de ott te beszéled meg az oktatóval, hogy mikor tudsz menni és milyen rendszerességgel, illetve, hogy mit szeretnél tanítani a kutyádnak és akkor kifejezetten arra tréningeztek.
Fontos, hogy olyan kutyaiskolát válassz, ahol az oktatók kutyái is vannak azon a szinten, ami a te legmagasabb célod, nyilván egy olyan kiképző, akinek nincs IGP 3-as kutyája, neked sem fogja tudni megtanítani, hogy hogyan képezd ki rá a kutyádat, de a komoly sportkutyás céloktól függetlenül is fontos, hogy az oktatóknak legyen tapasztalata, versenyeredményei, egy OKJ-s papírtól még senki sem lesz JÓ kutyakiképző.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!