Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le erről a...

Hogy szoktassam le erről a kutyámat?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves yorkim, mikor megvettük kb fél évig nálunk volt sokat foglalkoztam vele tanìtgattam, azután anyámék úgy döntöttek hogy egész nyárra elviszik a kutyát a mamámékhoz, na és itt kezdődtek a problémák.

A papám a gumicukurtól kezdve minden szarral össze etette, sokszor rászóltam hogy csak a kutya kajàt adhatja neki mert baj lesz, de a papám nem tudta felfogni mondván de a kutya tudja mi jó neki te nem! Meg mindig amikor a kutya ránézett azt hitte hogy éhes és adott neki kaját. Ezzel az a gond hogy a kutyám nagyon dagadt lett és ez nem egészséges.

Pluszban fel engedték az ágyra és minden hülyeséget megtanítottak neki a nagyszüleim.

Most 1 és fél év után végre meggyősztem a szüleimet hogy vagy haza hozzuk vagy eladjuk mert ez így nem jó. Úgyhogy most itthon van és csak néha visszük a nagyszüleimhez.

Viszont még mindig fenn áll az a probléma hogy azthiszi valózsínüleg hogy ő a falkavezér, és minden hülye szokása is van amit a papám rá ragasztott például: ha fel emelem a kezem, vagy mutogatok a testvérem felé akkor máris ugatva jön. Meg odakap a kezemhez. Az utcán meg ha elmegy közel jön hozzám valaki vagy köszön arra meg rögtön támad...

Most próbálom egyéni kezelésbe venni, szeretném tudatni vele hogy én vagyok a gazda, a vezèr és nem haraphat meg.

Tudtok adni tanácsokat hozzá?

(Sèrtő válaszokat nem kérek tisztában vagyok vele hogy ez így nem oké)



2020. okt. 24. 11:17
 1/5 A kérdező kommentje:

Egyépként mostmár egyáltalán nem kövér meg semmi, a sétával sincs gond.

Egyszerűen csak ezek a rossz szokások...

2020. okt. 24. 11:20
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem a te nagyszüleid a másik véglet. Talán ez még mindig jobb, mint az enyémek. Ők azt vallják, hogy csak a haszonállatot szabad tartani. Mennyit veszekedtem velük és még ezután sem tartották tisztességesen a kutyájukat. Cserébe engem szapultak, hogy a macskáim bent vannak. Szóval a te papád legalább szereti a kutyát csak sajnos rosszul fejezi ki magát.


Amúgy kutyaiskolára nem gondoltál? Talán, egy szakértő tudna alakítani így is a kutyán, hogy nem kölyök már. Én szurkolok azért és a szándék is fontos.

2020. okt. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

De gondoltunk rá, köszi a választ:)

Igen a papám szereti a kutyát, de sokszor mérges vagyok hogy minden szarra rászoktatta.

2020. okt. 24. 11:28
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld a sulit
2020. okt. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajnálom hogy ez történt vele de örülök hogy legalább tudsz változtatni. Haverom is pont ebben a cipőben van. Az anyja odaadta a kutyáját a nagymamáéknak(kb 4 éve) akik szeretik meg minden csak nem értenek hozzá,szegény el van hízva mert állandóan adtak neki minden szart,még kutyakaját se kap hanem házikosztot(de mindenből fűszereset,meg csirkecsont stb.), egyszerűen nem értik hogy nem szabad mindent odaadni a kutyának ha normálisan akarják tartani. Sőt még sétálni se vitték,aztán lett egy másik kutyájuk is(kb 1,5 éve). Most haverom náluk lakik családi okok miatt és szegény kutyák tiszta antiszociálisak, legalább mostmár haverom elviszi őket sétálni. Sőt eddig orvoshoz sem vitték őket és hónapokig kellett könyörögni hogy elvihessük őket oltásra hogy ne büntessék meg őket.


Egyébként esetleg egy tréner vagy kutyaiskola segíthet,sok szerencsét legalább neked!

2020. okt. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!