Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor miért nem lehet az...

Ilyenkor miért nem lehet az állatorvost is büntetni?

Figyelt kérdés

[link]

Gondolom az állatja nem egyedül műtött. Aki ebben közreműködött az legalább annyira bűnös, mint aki fizetett érte.


2020. szept. 25. 15:10
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Amúgy nem tartom magam egy nagyon harcias állatvédőnek, de ez más nekem is sok volt. Állatok tudatos és végleges megnyomorítása ilyen ocsmány indokkal-mindig azt hiszem nincs lejjebb, de sajnos úgy tűnik van.
2020. szept. 25. 15:12
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
En nem olvastam sehol, hogy allatorvos csinalta volna, valoszinuleg szerencsetlen allatok soha nem is lathattak orvost :(
2020. szept. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy nem állatorvos csinálta. És ahogy az első mondja...szegények valószínűleg orvost se láttak életükben.
2020. szept. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem segédkezett ebben állatorvos.
2020. szept. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, ez szerintem is házilag készült... Ki tudja mit élhettek át szegény állatok.🙁
2020. szept. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
2020. szept. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A hazai jogszabály egyértelműen fogalmaz, és az ún. Állatvédelmi Törvény értelmében csak olyan beavatkozás végezhető, amely az állat egészségét szolgálja. Mivel az ugatás nem árt az állatnak, így az elnémítása nem minősülhet egészségvédelemnek, hiszen nem akadályoz meg semmilyen betegséget.


Itthon szerencsére tilos.

2020. szept. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet büntetni, de legtöbbször nem derül ki a személye.
2020. szept. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

6 épeszű normális ember ilyet nem csinál, akkor sem, ha nem tilos. (bár írták, hogy az) Számtalan más megoldás is van (mondjuk a legalapvetőbb, hogy nem tartok és szaporítok ekkora helyen ennyi állatot), nehogy már a szerencsétlen kutyákat kelljen örökre tönkretenni csak mert így a legkényelmesebb.

Azért gondoltam, hogy orvos csinálta, mert azért ehhez kell némi anatómiai ismeret meg gondolom altatás és műszerek is, hogy a kutyák túl is éljék. Nehezen tudom elképzelni, hogy egy amatőr ezt meg tudta tanulni magától és be tudta szerezni a hozzá való gyógyszereket is. Ezeket nem csak állatorvos veheti meg? Nem naivságból gondolom, hogy altatott, csak azért, mert e nélkül elképzelni sem tudom, hogy csinálta.

2020. szept. 25. 15:40
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem biztos volt pár áldozat mire belejött. Áhh,nem bírom én ezt
2020. szept. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!