Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szeretne mindenki...

Miért szeretne mindenki fajtiszta kutyát, ha úgyse tenyészti és nem versenyezteti és a menhelyek tele vannak gyönyörű keverékekkel?

Figyelt kérdés

Nem mindegy milyen a kutya? Kutya, kutya egyre megy.


Persze vannak fajtabeli temperamentumbeli vagy alkati egészségügyi igényességbeli különbségek, de emberek minden kutya gyönyörű!

Ráadásul egyedibb egy keverék kutya, vagy korcs kutya (keverék ha legalább az egyik szülő fajtiszta úgy tudom és korcs ha egyik sem az).


Mindig is keverék kutyáim voltak kiskorom óta, ilyen kis utcamixek, de gyönyörűek és nagyon okosak voltak. Persze nem tudtam dicsekedni vele, hogy milyen nemes alomból hoztam, de azzal, hogy mennyire engedelmesek és figyelmesek, valamint mennyire sok trükköt ismernek, azzal büszkélkedhettem.


De úgyis mindenkinek a sajátja a legszebb :D


Persze nem azt mondom, hogy fúúj le a fajtiszta kutyákkal!! nem nem.


Gyönyörűek ők is, és a keverékek is, és a korcsok is.


(Telefonról írtam ki a kérdést, remélem nincs benne hiba.)



2020. aug. 26. 10:57
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
72%

Ha nem akarnánk fajtiszta kutyát nem is mondhatnánk, hogy kutyát tartunk.

Macskutty,Pacikutya,alikutyagátor..


Fajtatisztát azért, mert jó tenyésztőtől egészséges, betegségekre szűrt kutyát kapok. Pontosan tudom, hogy fajtának megfelelően mekkora lesz, milyen súlyú, mekkora szőrű, milyen mozgás igényű,hány évet él, kompatibilis-e más kutyával gyerekkel állattal, milyen sportokra vagy munkára alkalmas, kell-e kutya suli vagy elbír vele kezdő gazdi..

Jó ha tudja az ember ezeket nem egy évre szerzel be állatot hanem 10-16 évre. Zsákba macskázni nem lehet, egy élettel játszol.


A keverék is kutya, az is cuki, jó társad lehet, de náluk nem mindig tudhatod, hogy a 10 évvel későbbi terveidbe is befér majd.

2020. aug. 27. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!