Az állatorvos ezzel az eszközzel meddig tud belenézni a kutya fülébe?
Szerintem simán keresztülnéz rajta...úgyhoy nem is értem, mi értelme az egész vizsgálatnak. Ha pl. megvillantod a bugyid a túloldalon, simán bemondja, milyen színű)...
A KOMOLY válasz az, hogy...sztem a kutyának is valami hasonló a fül belső szerkezete, mint az embernek (ez egy laikus vélemény, de nagyot nem tévedhetek. Jó esetben a dobhártya zárja el a fül belsejét a külvilágtól. Ha tovább látna a doki a dobhártyánál, sztem az komoly bajt jelentene (fülészetileg). De, tovább egyébként sztem akkor se látna, mert ott akkor gyulladás lépne fel valszeg...tehát sebes, gennyes, dagadt lenne. Más kérdés, hogy a kutya nem is nagyon tolerálná a dokinak efféle törekvéseit....hogy oda valamit bedugjon...bár, lehet, akkor is belát oda a nézőkéjével, ha csak még a 'nem fájó' részig tolja be.
A fotó, gondolom nem a Te kutyádat ábrázolja. Nyilván, a dokiknak megvan a rutinjuk, hogy szép lassan, fokozatosan haladjanak előre a fülben a nézőkéjükkel...és a kutyán is érzik, ha kezd nyugtalan lenni...mert onnantól már rizikós tovább tolni..
Van belső, középső és külső fül: [link] - ld. az ábrát
Nem tudom, meddig tud benézni, de az én kutyámnak egészen pici korától nagyon gyulladt volt a füle sajnos és annyira fájt neki a vizsgálat, hogy nem engedte a dokinak, hogy alaposan körülnézzen.
Azért anatómiailag vannak különbségek mivel az ember kevesebb hangspektrumot érzékel mint a kutya. És ugye az emberi gyógyszer pl. Fülcsepp is ártana a kutyának mivel ami az embernek jó a kutyának nem.
Persze abban hasonló hogy van külső fül, belső fül, dobhártya stb, de pl. A hallóidegeinek a száma is különböző és lehetne sorolni hogy mi. Az emlősökre jellemző genetikai adottságok megvannak minden fajtában az emberben is. Az embernek is van gyomra és a kutyának is de pl. Bélflórát illetően és emésztést táplálék apritast illetően vannak nagy különbségek. Sőt tápanyag befogadást illetően is.
Otoszkópnak nevezik ezt az eszközt ami led fényt és nagyítót is tartalmaz.
3-as értelmetlen amiket írsz ezzel bugyit nem csekkol.
Ha a kutya nem működik együtt de életmentő hogy csekkolja hogy nehogy téves diagnozis miatt kipurcanjon a kutya akkor érzéstelenítik vagy bódítjak, altatjak.
Számtalan fül probléma lehet nagyon veszélyes egy kutyánál. Nem csak a gyulladás. Pl. A toklász vagy verekedés miatt szerzett seb amibe bele is pusztulhat egy kutya ha nem viszik orvoshoz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!