Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek higgyek szívférgesség...

Kinek higgyek szívférgesség ügyben?

Figyelt kérdés

Az állatorvost megkérdeztük, azt mondta, mivel még nem volt 6 hónapos a kutya, nem kell teszt szívféregre, és nyugodtan adhatjuk a nexgardot.


4 hónapja adjuk már neki a nexgardot, de Facebook csoportban azt mondják, hogy 1 éves koráig nem is szabadna adni a gyógyszert és mindenképp kell előtte teszt.


Most mit kellene tennem?


2020. júl. 21. 20:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
kérdezz meg egy másik állatorvost is.
2020. júl. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
nekem 4 hónapos a kutyám, és már fel akarta neki írni.
2020. júl. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

A Nexgard Spectra a lárvákat öli meg a benne lévő Milbemax hatóanyagával.A férgeknek 6-7 hónap kell, hogy a lárvából kifejlődjenek.

Mivel még kölyökként adtad a nexgardot, ha jutott is bele lárva, azt elpusztította.

Így nem volt idő a féreg teljes kifejlődéséhez.

A nexgard spectra leírásában nem szerepel, hogy csak 1 éves kortól adható. Az olvasható 8 hetesnél fiatalabbnak és 2,5 kilónál kisebbnek meggondolandó az adása.

2020. júl. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

A kutyam tenyesztoje egesz kiskortol adja az osszes kutyajanak.

Adjad neki.

Ha mar szedi,nem kell teszt.

2020. júl. 22. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek.
2020. júl. 22. 05:52
 6/12 anonim ***** válasza:
Szívféreg teszten kívül röntgen felvételből is lehet következtetni szívférgességre. Ha a szív meg van nagyobbodva ez az egyik amire gyanakszanak és utána egyből szívféreg tesztet csinálnak. Én is úgy tudtam hogy előbb tesztelnek. Szóval vaktába csak úgy szerintem se adnak ilyen gyógyszert. Vesz vért beteszi a kis kütyübe és pár perc alatt mutatja hogy mi a helyzet. Ez egy gyors teszt. Szerintem is vidd másik állatorvoshoz pláne hogy ráadásul pici kölyök kutya.
2020. júl. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
3-as válaszát olvastam nem olvastam hogy mennyi idős kölyök a kutyád.
2020. júl. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6 hónapos és 4 hónapja adjátok a Nexgard Spectrat akkor elvileg ha volt is benne nem fejlődött ki két hónap alatt nem szóltam. De azért kérdezzetek rá másik állarorvosnál és a gyógyszer ismertetőjét a dobozban olvassatok el hogy megnyugodj mert ugye azt olvastad hogy 1 éves kor alatt tilos. 6-os 7-es vagyok.
2020. júl. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2020. júl. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A tájékoztatóba nem ír életkorra vonatkozó adatot, csak súlyra vonatkozó adatot. De csak receptre írható fel. Szóval az egyetlen hátránya, hogy pl. vérszívó élősködőknél csak akkor hat, ha az állat véréből táplálkozik. Magyarán az élősködők által hordozott egyéb betegségek ellen sajna nem véd.


Én amúgy nem tudtam, hogy ilyen termék is van, de ahogy olvastam csak 1 hónapig véd egy tabletta. De írták is hogy viszonylag új termék.

Állatorvosi Központ oldalán találtam:


[link]


Belinkelem mi van a gyógyszer tájékoztatóra írva, amit online találtam meg, téged ez érdekel:


A kezelt állatokra vonatkozó különleges óvintézkedések: Adatok hiányában a 8 hetes nél fiatalabb kölyökkutyák és a 2 kg -nál kisebb testtömegű kutyák kezelését az állatorvos által végzett előny-kockázat elemzés alapján kell végezni.


Szóval így megnyugodhatsz! Amit meg a facebook-on írtak ezek szerint kamu.

2020. júl. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!