Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent ha tüzelnek? És...

Mit jelent ha tüzelnek? És ilyenkor milyen betét kell nekik? Miért kell egyáltalán betét?

Figyelt kérdés

#tüzelés #BETÉT??
2020. jún. 19. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
A nőstény állatok tüzelnek, ez a termékeny időszakot jelenti. Nem kell semmilyen betét nekik. Kutyákra, ha lakásban tartják néha szoktak bugyit adni, hogy elkerüljék az esetleges vér pöttyöket.
2020. jún. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát azért a lakásban (is) tartott, nem mini kutyáknak nem árt betét is, mert egy 25 kilós kutya értelemszerűen nem annyit vérzik, mint egy 3 kilós...
2020. jún. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor ivarzik az állat és ilyenkor fogamzóképes.

Betétből elég egy tisztasagi betét de igazából nem szükséges. Kutya függő melyik mennyit vérzik. Valamelyik szinte egyáltalán nem vérzik és azt a minimálisat is lenyalogatja.

Benti kutyáknál használnak betétet, hogy ne kenjen mindent össze a vérrel. Kapnak egy bugyit és abba a betét, így nem véreznek össze mindent.

Bár ez a procedúra egyre inkább elavult mert az ivartalanítás megoldja ezt a problémát.

2020. jún. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%
Ivartalaníts, az a legegyszerűbb.
2020. jún. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem még nem volt ilyenem csaak... Láttam egy másik kérdésben, hogy mennyi betét kell egy tüzeléshez.
2020. jún. 19. 15:13
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem míg a ivaros szukaim voltak a tüzelés időszak borzaszto volt néha egész nagy veres foltokat hagytak. Olyankor hiába cseréltünk mindent minden nap felesleges volt. Mostani szukamat 6 évesen ivartalanítottuk. Sokkal jobb ez így.


De láttam nagy testű tüzelni konkrétan mint valami vérfürdő ahogy meg rázta magát a ver repült szanaszét. Szoval megtudom érteni a tüzelő bugyi plusz betét témát. Anno ez nem volt felkapott. Tény sokkal jobb, de az ivartalanitas a legjobb. Persze ha csak nem kiállítási, tenyésztési céllal tartott szukarol van szó, ott marad a tüzelő bugyi.

2020. jún. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos egészségügyi okokból ivaros maradt a szukám, az hagyján, hogy vérzik és nem keveset, de ha leteszi a fenekét a szőnyegre az egyből olyan lesz. A terasz detto, de a legrosszabb az a séta közben ránk szálló kankutyák. Volt amelyik próbált megharapni.
2020. jún. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!