Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem eszi a tápját, mi lehet a...

Nem eszi a tápját, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Kezdtünk egy táppal egy darabig ette aztán pedig rá sem nézett, távolodott tőle...(Little Wolf lila színű, asszem kacsás, szárnyas)


Átváltottunk másra, eszegette de már ezt sem eszi, étvágyával pedig nincs gond, mert összekevertem neki májkrémmel és megette ( muszáj volt, mert nem eszik, epét hány csórikám annyira üres lesz a gyomra...)



Eddig minden tápja csirkés vagy halas volt, vagy csirke és halas


Mit tegyek? Váltsak marhásra, bárányosra?


2020. jún. 16. 10:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora kiszerelést vettetek és mennyi idő után nem eszi?
2020. jún. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

a little wolfból 1 kg kiszereléseket vettünk, 4 csomaggal megevett és most már nem eszi....eddig semmi baj nem volt vele, reggeli/esti séta után szépen leült a tál mellé és amikor mondtuk, hogy eheti, akkor ette is


lecseréltük lukullusra, először csak a régihez keverve... pellet formájú, csirkés halas ezt kiette egy darabig...gondoltuk jó lesz, de aztán meg ezt sem eszi, csak májkrémmel... 2 nap is volt, hogy este hiába próbáltam többször elérakni, vagy kézből jutalomként adni, ha megcisnálja a feladatokat, akkor is elfordult...


de nem hiszem, hogy baja lenne, mert utána megpróbáltuk a chewi jutalomfalattal és azt meg habzsolta...

2020. jún. 16. 11:03
 3/14 anonim ***** válasza:
15%
Ha van 10 zacskó chipsem abból a fajtából, amit a legjobban szeretek, az első párat örömmel eszem, az utolsót pedig már csak pakolászom. A száraztáp opcionális, csak rágcsa, remélem nem azzal etetitek fókuszáltan. Lehet ő olyan, hogy pár hét és megunja, váltsatok sűrűbben osztkész.
2020. jún. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem értem mostmár, pont most olvastam, hogy a kutyának nem jó a sűrű váltás... egyhangú étkezés kell neki, mert nem ember... akkor most mi van ?
2020. jún. 16. 11:17
 5/14 anonim ***** válasza:
Én kis kiszerelést vásárolok, mert a nagyot hamar megunja a kutyám ugyanabból. Kicsiből viszont többfélét szoktam venni, most ez úgy tűnik, működik. Hiába olcsóbb kilóra a nagyobb, nekünk emiatt sajnos nem éri meg.
2020. jún. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem ember, de nem is robot. Ha valamit nem eszik meg, annak oka van, ha az újat napokig, hetekig eszi, utána nem. Ő is ízlel és ő is ráunhat dolgokra. De egyébként van racionális érv amellett, hogy mindig ugyanazt kell kapnia, vagy ennyit olvastál, hogy mert csak?
2020. jún. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ezt olvastam... mert hogy a váltogatás hasmenést okozhat meg stb...
2020. jún. 16. 11:31
 8/14 A kérdező kommentje:
Lehet bepróbálkozok egy nem szárnyasos ízvilággal, bárány marha akármi, aztán meglátjuk
2020. jún. 16. 11:32
 9/14 A kérdező kommentje:
barfozást nézegetem még, de nincs nagy fagyasztónk, hogy fagyasztgatni tudjak mindig
2020. jún. 16. 11:33
 10/14 anonim ***** válasza:
15%

Nem a változatos kaja okoz hasmenést, hanem a szar kaja.

Hentespultban 2-300 forintért mindig van valami csirkerész akciósan, szárny, nyak, bármi. Összerottyantod neki pörköltösen kis rizzsel, és megeszi még a tálat is. Mi úgy szoktunk neki főzni, hogy a mi kajánkhoz tesszük hozzá. Pl. ha sült csirkét csinálunk, neki is dobunk a tepsibe húst, ha pörköltet, akkor szintén, aztán ha kész, neki külön félretesszük a kajánkból. 80%-ban össze lehet hozni, hogy az ő kajája is meglegyen, külön azzal való foglalkozás nélkül, legyen szó töltött káposztáról, rántott húsról, egybesültről... A maradékot, amikor pl. főzelékünk van, akkor valami normális konzerv, összekeverve szinte bármivel. A házi, vagy háziasabban megcsinált kajákat mindig kitakarította a tálkából és sosem volt semmi baja.

2020. jún. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!