Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj, ha egy kutyus csak házi...

Baj, ha egy kutyus csak házi kosztot(neki főzött ételt) és/vagy konzerv kutyakaját eszik?

Figyelt kérdés

Idős a kutyusom és mostanság nem eszi már meg a száraz tápot, beáztatva büdös és undorító lesz, mégúgy se kell neki. Igazából soha nem is nagyon szerette, jobban inkább a főtt ételt, de mivel mentett kutya, lényegében bármit megevett, amit elé tettünk. Szoktam neki amúgy is időnként főzni, leginkább csirkenyakat, zúzát, szívet, kis májat, ilyesmit, meg sertést és pulykát is, hozzá cukkini, sárgarépa, kevés borsó és édesburgonya vagy rizs vagy hajdina.

Kap kiegészítőket, lazac-vagy kendermag olajat és zöldkagylóport, időnként MSM-et, csipkebogyóport.

A kérdés, nem lenne-e baj, ha teljesen kiiktatnám a száraz eledelt és csak főznék neki, meg néha jó minőségű(rocco, brit care, animonda grancarno pl) húskonzerveket kapna, akár rizzsel, zöldséggel. Esetleg beiktatnék helyette 1-1 multivitamin kúrát.



2020. jún. 10. 08:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, 9-es vagyok.

Félre ne értsd, eszemben sincs hibáztatni senkit, aki száraztáppal etet, én is azzal etettem volna, ha sikere lett volna nálunk, de mint írtam, sajnos nem volt.

2020. jún. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Tudom, nem baj:)
2020. jún. 10. 09:59
 13/16 A kérdező kommentje:

És köszönöm:)

És másoknak is köszönöm a segítséget, utána járok mindennek!

2020. jún. 10. 09:59
 14/16 anonim ***** válasza:
24%
off: Tényleg nem tudják megemészteni a burgonyát? Akkor a brit care puppy salmon and potato miért számít egy remek tápnak?
2020. jún. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
8- hogy miért lettél lepontozva? Tészta? Tej? Minek? :D egyik sem való a kutyának. Tenyésztett kutyák gyomra? Miiii? :D tudod mióta vannak kutyatápok a piacon? 50 éve max. Szerinted ezalatt megváltozott egy faj emésztőrendszere? Na nee
2020. jún. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem csak a keménység miatt nem főzzük a csontot, hanem azért sem, mert a főzés kivesz belőle kb minden értékes dolgot. Szeritem nagyon nem kéne így.
2020. jún. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!