Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj, ha egy kutyus csak házi...

Baj, ha egy kutyus csak házi kosztot(neki főzött ételt) és/vagy konzerv kutyakaját eszik?

Figyelt kérdés

Idős a kutyusom és mostanság nem eszi már meg a száraz tápot, beáztatva büdös és undorító lesz, mégúgy se kell neki. Igazából soha nem is nagyon szerette, jobban inkább a főtt ételt, de mivel mentett kutya, lényegében bármit megevett, amit elé tettünk. Szoktam neki amúgy is időnként főzni, leginkább csirkenyakat, zúzát, szívet, kis májat, ilyesmit, meg sertést és pulykát is, hozzá cukkini, sárgarépa, kevés borsó és édesburgonya vagy rizs vagy hajdina.

Kap kiegészítőket, lazac-vagy kendermag olajat és zöldkagylóport, időnként MSM-et, csipkebogyóport.

A kérdés, nem lenne-e baj, ha teljesen kiiktatnám a száraz eledelt és csak főznék neki, meg néha jó minőségű(rocco, brit care, animonda grancarno pl) húskonzerveket kapna, akár rizzsel, zöldséggel. Esetleg beiktatnék helyette 1-1 multivitamin kúrát.



2020. jún. 10. 08:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
29%

Nem gond sem a konzerv, sem a főtt kaja. De változatosan kell neki is főzni. Konzervben van olyan, amiben van pl. 100% marhahúsos, de van olyan is, ami különféle húsokat (marha, csirke, teve, ló, nyúl, strucc, stb.) tartalmaz + rizst és/vagy burgonyát. Nálunk a kutyus mindegyiket szereti, bár a birkástól nem volt elájulva.

Ha nem szereti a tápot, azt szerintem lehet hanyagolni. Halból sem mindegy, hogy mit kap, pl. lazacot lehet neki adni, de a sok kutya allergiás a halfélékre.

Ha konzervet veszel, ajánlott a nagyobb kiszerelésűt venni. Igaz, hogy drágább, mint a kicsi, de jobban megéri és tovább elég. Plusz nézd meg, hogy felnőtt kutyának (adult) vegyél, ne juniort, ami kölyöknek való!

2020. jún. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Teljesen jó lenne, de a csontosat (nyak) NE főzd meg!!!! Idős kutya, pláne veszélyes, ha egy főtt csont elakad benne. Adhatod neki a csontosat nyersen, darálva (ha nem rág már jól), vagy vehetsz neki csontport, mert főzés mellett is figyelni kell a kalcium pótlásra.

Olvass ennek picit utána, és tök jó lesz a főzés :)

2020. jún. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
A hallal tényleg óvatosan, nem szabad túl sokat adni. Krumplit elvileg nem tudják megemészteni, mint ahogy a kukoricát sem. (úgy tudom, lehet téves)
2020. jún. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%

A krumplit valóban nem tudják megemészteni, az arra jó, ha hízókúrán van a kutya, kiegészítésnek.


A nyerset és a főtt kaját ne váltogasd, mert azzal kicsinálod a gyomrát!


Az előző kutyámnak én is mindig külön főztem, mert baromi válogatós volt.

Elhagyhatod a tápot teljesen, de konzultálj a dokival, hogy milyen kajákat/kiegészítőket érdemes neki pluszba adni, hogy a korának megfelelő vitaminokhoz jusson!

2020. jún. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mind mondtam, bármit megeszik, főleg, ha az nem száraz táp:)

A nyakat kis szeletekre szoktam vágni a csigolyák mentén, úgy főzöm meg, ő meg nem rágja meg, csak lenyeli, szóval biztosan nem lesz éles, de egyébként főzés után a nyakcsontok mindig puhák lesznek, én is el tudom rágni, egyáltalán nem éles. Combcsontot és más nagyobb, szilánkos csontokat nem adok. Kap időnként főtt tojást is.

Az édesburgonya, más, mint a sima krumpli, azt tudtommal ehetik, száraztápba is tesznek, meg cukorbetegeknek is ajánlott, lassú ch.

Halat, pulykát, nyulat, bárányt imádja, barfos oldalról is szoktam rendelni és azt főzöm meg, szóval szerintem elég változatos.

Utána nézek jobban, eddig a táp mellett néha főztem, nem nagyon figyeltem a részletekre, csak ami épp eszembe jutott, de ha nem lesz táp, ami az alapot adja, akkor jobban megnézem majd, hogy ne legyen hiánya.

Köszönöm:)

2020. jún. 10. 09:21
 6/16 A kérdező kommentje:

Meg konzervet is szokott kapni, az is kész kutyakaja, vannak benne vitaminok. Sima nyers húst nem adok, ódzkodom.

Köszönöm! Megkérdem majd a dokit is!

2020. jún. 10. 09:24
 7/16 anonim ***** válasza:
38%

Az 1-es vagyok: Nyers hússal óvatosan, mert a mai, tenyésztett kutyák gyomra már ehhez nincs hozzászokva. Könnyen csúnya fertőzés lehet a vége. A csontot sem ajánlom nagyon, főleg kistestűeknél, mert elakadhat a torkában, ha a csont szilánkosan törik. Vagy átfúrhatja a hasfalat és a beleket. Nálunk a kutyus nem kap csontot, más módon pótoljuk a kálciumot, ami amúgy benne van a konzervekben is. Inkább főzz neki egy kis húslevest, amiben van husika is, pici tészta, zöldség és kevés lé. Nálunk a kutyus odavan a húslevesért.

Főtt krumplit, rizst módjával. Ha pedig székrekedése van, akkor a zsír és pici tej megoldja a dolgot. Nálunk bevált.


Amit mindenképpen kerülni kell minden kutyánál, az a paradicsom (szív- és érrendszeri megbetegedést okoz), csokoládé, szőlő, alkoholtartalmú ital, mazsola, mogyoró, dió és más magvak. Ezek ugyanis olyan anyagokat tartalmaznak, amik mérgek a kutya a számára! Ennyi erővel arzént is lehetne vele etetni. Igen, a szőlő is, hiába kéreget, nem szabad neki adni belőle, mert súlyos következménye lehet! Ugyanígy az avokádó is tiltólistás!

2020. jún. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
48%

Szintén az 1-es vagyok: A főtt tojás nagyon jót tesz a kutyának, szép lesz tőle a szőre. A sárgarépa pedig a szemnek jó, javítja a látást.

Amúgy nem értem, miért kellett lepontozni az első hozzászólásomat. Szerintem nem írtam rosszakat. Saját tapasztalatok.


Gyümölcsből (mármint, ha szereti a gyümölcsöt), kis mennyiségben lehet adni almát, körtét, banánt, narancsot, mandarint, esetleg epret és málnát. Bár utóbbi kettővel vigyázni kell az apró magvak miatt. Jót tesznek az emésztésnek. Nálunk a kutyus imádja ezeket. :)

A barackot szintén hanyagoljuk, mert nem tesz jót neki!

2020. jún. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%

16-ik éves a kutyám és életében nem ette meg a száraztápot, legyen az bármilyen márka, bármilyen minőség. Maximum úgy egy roppant keveset, ha nedves táppal kevertük, ezt is csak szükségből, ha olyan helyen voltunk (pl.szálloda) ahol nem lehetett neki külön főzögetni.

Mivel idős kutya, ezért csontot semmilyen formában nem kap (állatorvos javaslatára) hanem kapja az ételébe a csont és porcerősítőt.

A főtt étel mellett makkegészséges, ragyogó a szőre, mája-veséje-szíve teljesen rendben, most lett kivizsgáltatva, mert a napokban implantátumos térdműtéte volt, amit gyönyörűen átvészelt.

A lényeg, hogy roppant kényelmes a gazdiknak a száraztáp, mert csak 1 perc alatt oda lehet önteni, de ha a kutya nem szereti, akkor nem szereti, egyéb etetés mellett is lehet egészséges, ...sőt!

2020. jún. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!

Én nem az 1xűség, hanem a biztonság miatt adtam neki szárazat is, mert abban minden benne van. így tudtam, hogy nem lesz hiánya! De így is kellett időnként főzni, mert nem szerette, most meg egyáltalán nem kéri, 12 éves múlt, mentett keverék kutyus.

2020. jún. 10. 09:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!