Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kéne tennem hogy ne...

Mit kéne tennem hogy ne legyen ilyen?

Figyelt kérdés

Van egy kisebb termetű kutyám,jólnevelt kutya engedelmes,de ha másik kutyát lát szinte megőrül lakik a környéken egy labrador akit mindig póráz nélkül sétáltatnak és egyfolytában morog rám és a kutyámra,amire az én kutyám visszamorog és félek hogy jobban összekapnak mert ez a labrador ismert bunyós kutya már sokszor balhézott más kutyákkal a gazdája azzal dicsekszik hogy néhol maradandó sérülései vannak de pórázra nem akarja fogni. Nem tartom jó ötletnek hogy ölbe kapva menjek vele mert akkor még komolyabb lesz a helyzet,de a kisebb termetű kutyákkal jól elvan vannak pajtásai akiket kölyök kora óta ismer ,vagy például a múltkor is simán megadta magát egy nála kisebb kutyának. Nem tudom lehet-e köze hozzá de nem rég megtámadta a kutyám egy kuvasz( nem kivételesen nem a kisebb kezdte háttal álltunk neki) . a háta és fara lett sebes.

Lehet ennek köze hozzá?Más azt mondta hogy biztos fenyegetve érzi magát a nagyobb kutyáktól és azért morog ,nem tudom mennyire igaz.

Várom válaszotok,egy gazdi


2010. júl. 29. 15:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Nehéz ügy, mert csak úgy tudod megoldani, hogyha valahogy jól szocializált kutyák közé tudod vinni minél többet. Suli?
2010. júl. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Mindenképpen sulit kellene megpróbálni, mert ott nem csak a kutya találkozik sok és sokféle természetű kutyával, de azt is,hogy Te hogyan kezeld a találkozásokat.Sok tanácsot kapsz mindenkitől, de hidd el,egyedül élőben alkalmazni a tanácsokat nem lehet. Ha ott van egy oktató melletted, akkor folyamatosan mondja, hogy mit kell tenned, és azonnal reagál, ha valamit rosszul csinálsz. Mi is jártunk, egy életre szóló tapasztatot szereztünk. Szerintem minden kutyusnak (gazdinak) járna a suli, mint a gyerekeknek. :)
2010. júl. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

az utóbbi pár napban körül néztem merre van kutyaiskola a környékünkön,sajnos most nem állok túl jól anyagiak szempontjából de amint megengedhetem magunknak megpróbáljuk a kutyaiskolát.

2010. aug. 1. 21:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!