Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit kell tennem h ha teljes...

Mit kell tennem h ha teljes vízcsere lesz az akváriumomba? Nem tom megoldani h ne legyen 100%-os vízcsere:S

Figyelt kérdés
2009. nov. 21. 13:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Minek a 100%os vízcsere?Amugy megoldható 2 vízcserével.Lecserélsz amennyit tudsz,aztán feltöltöd félig az aksit és azt ujra ameggig tudod lecseréled.Szia Lucky.De mondom,Nem értem mire kell ekkora vízcsere?Beleömlött a bableves az akváriumba,vagy mi?Ez nem egy bevett dolog hogy teljesen dobod az előző adag vizet...
2009. nov. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Ha már mindenképpen erre van szükség, akkor előszöris a halaknak keress valamilyen steril helyet, ahol kibírnak 2-3 órát. Nekem erre a célra van egy 20 l-es akváriumom (ha nem áll rendelkezésedre ilyen, akkor egy még nem használt, megfelelő méretű műanyag tároló is megteszi, csak öblítsd ki!). Ebbe tegyél abból a vízből, ami a rendes akváriumban van, és adj hozzá SERA aquatant (a Tetra-nak is van ilyen terméke, csak a nevét nem tudom, de én SERA párti vagyok), azán várj egy kicsit, majd telepítsd át a halakat, növényeket. Engedd le az akvárium vizét, szedd ki a kavicsot, dekorációt, steril edényekbe, öblögesd át, aztán az üveget is tisztítsd meg. Egy tiszta ruhával és némi hidegvízzel. Ha nagyon vízkövest óvatosan vízkőoldóval szedd le róla, de utána nagyon alaposan és bő vízzel öblítsd le, majd belül is és kívül is száraz, steril, nem szöszölő ronggyal töröld le.

A gépészeti elemeket is tisztítsd meg, szűrőt, fűtést, ...stb...

Ezután rendezd be:

[link]


Itt találsz még hasznos információkat:

[link]


Remélem segítettem!

üdv: 266.

2009. nov. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem fogsz szélesszájú poharat, és egy hálóval kirakod a halakat bele

ha sok van akkor többet, ha nincs háló, plusz egy pohár, és plusz sok türelem és ügyesség :D


A többi értelemszerű

2009. nov. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Poharakba pakolni?Vödör?Kis akvárium?
2009. nov. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is így cserélek vizet az akváriumomban ,hogy nem szívom le teljesen és így megvannak oldav a halak is. Nem kel kivenni az akváriumból.
2009. nov. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elvileg 30-40%át kell lecserélni a víznek...(hetente-nagyobb akváriumoknál 2hetente)A totális vízcserét még betegségeknél sem használom,és használják még sokan...ha nem atombomba robbant és nem a radioaktív vizet cseréled le,akkor többet árt a 100%os vízcsere mint használ...
2009. nov. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tudom h nem szabadna lecserélni az egészet és NEM bableves ömlött bele és nem is atombomba sőt még nem is radioaktív víz van benne hanem olyan egyszerű a válasz h költözünk. Ezért 120L vizet igencsak bonyolult lenne költöztetni. Nem tom ilyen sok ba....-nak mi a csának kell itt fent lenne h ha nem tudtok normálisakat írni. Legalább aki másodjára írt eljutott az agyáig h HA MÁR MINDEN KÉPP ERE VAN SZÜKSÉG stb.. Már legalább így kezte.
2009. nov. 22. 14:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!