Hogyan legyen élvezetes a nyaralás mindkettőknek?
Két hónapja hozzám került egy mentett kutyus aki most lett 6 hónapos. Nagyon intelligens, és nagyon ragaszkodó teremtés de természetesen ahogy egy kölyökhöz illik nagyon is kajla, és néha hívószavam süket fülekre talál.Nagyon ügyesen sétál póráz nélkül, és egész jól behívható, de néha új helyen túl izgatott és többször is erényesen rá kell szólni mire visszajön.
A kérdésem pedig az lenne, hogy ha minden jól megy egy hónap múlva utazunk Balatonra, ahol édesapámnak van egy panziója, amihez tartozik egy hatalmas, csak részlegesen elkerített terület. Ott leszünk egy pár napot, és természetesen a kutyus is jönne. A kérdésem az lenne, hogy milyen praktikával lehet megakadályozni, hogy elhagyja a területet. Azt nem akarom, hogy 0-24ben pórázon legyen mert az kínzás neki, de én sem akarok minden alkalommal szívinfarktust kapni mikor eltűnik szem elől. Új hely lesz neki, valószínűleg minden szegét zugát fel akarja majd fedezni, és mint mondtam simán elhagyhatja a területet, mert nem 100% bekerített. Bezárni a házba sem akarom mert annak sincs semmi értelme. Kerítést sem lehet felhúzni a terület köré sajnos. Bármilyen hasznos és segítőkész tanácsot szívesen fogadnék.
És ha ideiglenesen láncra tennéd, amíg nem figyelsz/nem otthon vagy? Nem ördögtől való dolog.
Apudnak szólj hogy ha a szálló vendégek szívinfarktust akarnának kapni akkor nincs semmi gond, esetleg karton papírból csinálhatsz táblát hogy amúgy foglalkozol vele, nem kell egyből állatvédőket hívni.
Leméred, mekkora területen szeretnéd elengedni mászkálni, az alapján veszel egy láncot és rárakod.
Az az egy-két szakasz ideiglenesen sem lezárható? (Eltorlaszolni valamivel, esetleg egy hálóval áthúzni) Nem kell, hogy atombiztos legyen, mert nem állandóra lesztek ott, este gondolom meg bent lesz.
Munka közben is legyen veletek, és 15-30 percenként hívd be és jutalmazd meg (jó gyakorlás és kontroll). Egy asztalcipelés vagy két kalapács ütés közötti lélegzetvételre elegendő időt igényel.
Vagy ha ez nem tetszik, akkor hosszú pórázon, árnyékban és víz mellett kikötöd ott ahol ti is vagytok.
Egyébként a további kifogásokat megelőzve vagy kompromisszumot kell kötnöd (kikötöd, de tuti nem megy el, nem kötöd ki, de mindig figyelni kell, hogy merre jár) vagy bízol a már kialakult kapocsban, hogy nem egy annál meszebbre, mint hogy titeket lát.
Akár lehet úgy is, hogy első napokban hosszú pórázon, majd a végén behívós módszerrel dolgozol (addigra az új hely sem lesz annyira új)
Igazából én is voltam a te cipődben, csak nem örökbefogadott vagy 6 hónapos kölyökkel, volt már egy éves amikor póráz nélkül több időt töltöttünk egy hasonlóan nem mindenhol zárt telken. Egyszer rá is jött, hogy hol fér át a másik telekre, onnan kellett összeszednem, és tudta valahogy hogy tilos járt. (Nem behívtam, hanem odamentem érte. (Behívás után sosem szabad büntetni.) Azóta sose megy át, de időnként vagy megkeresem a szememmel, vagy behívom.
Saját tulajdonú külterületen is így mozgunk elég biztonságosan. Kimegyünk elengedem, futkározhat, de ha túl messzire megy, akkor behívom.
Ha elég jól megtanulja és teljesen megszok téged, akkor lesz egy láthatatlan póráz köztetek, és csak akkor lesz köztetek nagyobb távolság, ha helyben maradás van :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!