Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor kell dicsérni?

Mikor kell dicsérni?

Figyelt kérdés

Most hoztunk haza egy pici, 8 hetes kölyköt. 2 hétig tudok vele itthon lenni folyamatosan, ezidő alatt szeretném fokozatosan pár órás egyedüllétre, illetve az oltások hiányában pelusra szoktatni. (Tudom, hogy rengetegen ellenzik a pelust, de a munkánk miatt biztos, hogy nem fogja végig visszatartani a pici a pisi-kakit, míg távol leszünk, ezért vállalom, hogy később rengeteg energiát fektessek a leszoktatására is, mikor már képes lesz tovább visszatartani.)


Arra lennék kíváncsi, hogy mikor kell dicsérni a kutyát egész pontosan? Pl. látom, hogy rákuporodik a pelusra, és ott végzi a dolgát - már amikor észreveszem, hogy kezdi, közben, vagy ha végzett? Úgy láttam, hogy bezavarja, ha az elején vagy közben dicsérem, azért bizonytalanodtam el, de ha a végén dicsérem, lehet úgy veszi, hogy azért kapja, mert befejezte?


Másik, hogy ha bemegyek akár a fürdőbe, másik szobába, elkezd sírni. Napközben, mikor lefárad, a helyén szépen alszik, akkor bárhová mehetek, de ha felébred, éjszakánként két óránként iszonyatosan vinnyog, a panelban pedig kellemetlen, hogy órákon keresztül ezt hagyjam. Próbálok két vinnyogás között kimenni, de félek, hogy ezt még mindig a sírással köti össze, és nem a csönddel, mert max. 5-6 másodperces szünetek vannak. A tiltást itt nem mertem próbálni, nem tudom, használhat-e, vagy azt is reagálásnak veszi és még jobban csinálná. A hálóba nem jöhet még be, mert kiderült, hogy férges, ezt kezeljük, de addig a háló tiltott terület.

Tudnátok segíteni, hogy ne rontsam el a nevelést?



2020. máj. 6. 09:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Akkor dicsérd, ha végzett.

Az elhozott kiskutyák legtöbbje sajnos sír, ha egyedül marad.

A szomszédoknak szóljál, hogy kérsz egy kis türelmet.

Ha sír, nem veszel tudomást róla, főleg éjszaka. Lehetőleg akkor menj hozzá, ha csendben van.

2020. máj. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!