Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaugatás ellen mit tegyek?

Kutyaugatás ellen mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy mentett kutyám, amióta idekerült nem tudom arról leszoktatni, hogy ne ugasson meg kutyákat. Jelenleg ott tartunk, hogy amelyik kutya közel van azt nem ugatja meg, viszont amelyik messze van azt szinte kivétel nélkül. Semmivel nem tudom leállítani, nem tudom miért csinálja, mert a másik kutya kb rá sem néz. Többször kerültünk már kellemetlen helyzetbe emiatt. Futtatóba már sajnos egyre kevesebbet tudunk menni, mert mindig tele van agresszív kutyákkal, akikkel volt már egy pár konfliktusunk, ezért se megyek szivesen oda.


Kutyasulit javasolt mindenki, ahova most nem tudunk elkezdeni járni sajnos. A kutyasuli tényleg minden esetben pozitívan hat a kutya viselkedésére?


Ilketve ameddig nem tudok vele suliba járni, valakinek van valami tippe vagy jól bevált technikája erre a problémára?



2020. máj. 2. 19:13
 1/8 anonim ***** válasza:
25%

Könyörgöm, hol ugasson már az a szegény kutya, ha még séta közben sem teheti időnként? Mert gondolom séta közben csinálja.

A jól nevelt kutya a lakásban, vagy az udvaron ok nélkül nem ugat, na de séta közben...

Közli a másik kutyával, hogy te a védelme alatt állsz és ne merjen bántani.

A kutya ugat!

2020. máj. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%

előző vagyok és elszállt, befejezem:


A kutya ugat! ... mert így kommunikál.

2020. máj. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi, de engem nem az zavar hogy ugat, mivel ugasson, védje a házat, kutya. De ne így, séta közben, amikor több ember és kutya mellett mennék el nyugodtan és ne egy már-már őrjöngő kuryával járjam az utcákat. Budapesten élek, ahol értelemszerűen sok kutya is van. Nem szeretnék mindig azon aggódni, higy vajon ezt vagy azt a kutyát megfogja e ugatni.


Továbbra is várom az értelmes tanácsokat, válaszokat! :D

2020. máj. 2. 19:49
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Mit csinálsz, amikor ugat?
2020. máj. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Én is Budapesten élek, két kutyát sétáltatok. Soha nem zavart, hogy a kutyám megugatott egy másik kutyát, vagy az őt. Igaz, őrjöngés nem szokott lenni, de a kérdésben még te sem arról írtál.
2020. máj. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Elnézést, igen azt kifelejtettem, hogy őrjöng, de nem minden kutyánál.


Általában leszoktam ültetni, hogy lenyugodjon, de van olyan amikor annyira felhergeli magát, hogy semmi nem használ.

2020. máj. 2. 20:32
 7/8 anonim ***** válasza:
62%
Tarsd be a sorrendisegi szabalyokat es elmulik vagy csokken ez a viselkedese. Ez a bizonytalansagbol ered.
2020. máj. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Javaslom Cezar Millant. Nézz meg egy két részt a sorozatából. Komolyan csodákra képes. Hátha te is eltanulsz néhány trükköt.
2020. máj. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!