Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni ha egy kutya...

Mit lehet tenni ha egy kutya megharapja a saját kis gazdáját? Ilyenkor a gazda dönti el, hogy altatás vagy menhely?

Figyelt kérdés
Az állatorvos azt mondta meg kell várni a 2 hetet aztán mi döntünk, erre gondolhatott?
2020. febr. 27. 20:47
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
91%
Engem is megharapott gyerekkoromban. Mert rámmorgot, én meg ijedtemben meghúztam a szőrét. Utána kb fél évre rá elpusztult. Akkor haragudtam rá, de ma nár tudom, mi voltunk a hibásak. Nem volt foglalkozva vele.
2020. febr. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
93%

"kis gazdáját"


a "kis" mit takar?

2020. febr. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
37%
Menhely. Hívjátok fel az Eszkuláp állatvédőket, hogy tudnak-e segíteni. Guglin keressetek rájuk. Engem akkor harapott meg saját kutyám, mikor kesztyűs kézzel nyúltam hozzá. Ismeretlen volt az érintés neki.
2020. febr. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom miért lettem lepontozva. Biztos nem véletlen harapott. A gyerek mit csinált? A kutyával hogy bántok? Milyen fajta?
2020. febr. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
83%
Nyilván kisgyereket. A kutya, amit szereztek, nem bírja a kisgyerek nyaggatását.
2020. febr. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
89%
A kutya biztosan nem fogadta el gazdájának, csak ti nevezitek így.
2020. febr. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
93%
Minek a két hét? Nincs beoltva se az a szerencsétlen állat?!
2020. febr. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
89%

Meg lehet nevelni a gyereket, hogy normálisan bánjon a kutyával. Biztos hogy nem ok nélkül harapot, ki tudja mit csinált vele.

Egyik ismerősöm gyereke amikor nálam volt folyton minden ok nélkül belerugott a kutyámba hiába szóltam a gyerekre akkor is, a végén már annyira megharagudott a kutya rá, hogy ha jött a gyerek be kellett zárni, mert olyan agresszív lett vele szembe. Amúgy meg egy nyugodt mindenkivel barátságos kutya...

2020. febr. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 Vree ***** válasza:
69%

Elaltatnád a kutyádat, csak mrt harapott? :/ Elég szívtelennek/felelőtlennek tűnik. Azért kutya, hogy harapjon. Nem írtál körülményeket, az alvóhelyén nyúltatok hozzá, vagy túl sokat nyüstöltétek? Elég ritka, hogy "csak úgy" támadjon a kutya. Egyébként ahogy mondták a fajta is kéne, egyes fajtákról tudható, hogy bizonyos dolgokra kényesebbek vagy bizonyos helyzetben aggresszívebbek.

Nem tudom miért az állatorvosra bízzátok a döntést, az nem kutyaszakértő? (Hogy mire gondolt, azt meg mi végképp nem tudhatjuk, tőle kell kérdezni.)

Ha engedetlen, lehet kutyaiskolába is adni.

"Menhely" nincsen, tele vannak, nem lehet csak úgy a megunt állatot "leadni". Azokat is folyamatosan ölik hely hiányában, szóval az is kvázi halálos ítélet.

2020. febr. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
17%
Mondjuk inkább a kutyát kell altatni, mint hogy valakit halálra harapjon, ha bolond.
2020. febr. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!