Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyáknak mennyi idős...

A kiskutyáknak mennyi idős korig lehet csonkolni a farkukat?

Figyelt kérdés
Hallottam már olyat hogy csak pár napos korukig,de olyat is hogy 6-7 hetesen is lehet,mert ez csak egy rutin beavatkozás,és ez nem fáj nekik.
2010. júl. 22. 12:00
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
62%

Akkor elmagyarázom, ismét. Azért cseszi szét, mert az ember ezeket a fajtákat ilyenre tenyésztette. A farkuk satnyább mint azoknak a fajtáknak amiknek nem csonkolják.


Ugyanis , lehet hogy ez sokaknak meglepő, de nem minden fajta ugyanolyan.


Hasonlóan a fülnél, igenis be tud gyulladni, vannak fajták amelyek hajlamosak a fülgyulladásra. Ám, ha kölyök korában megműtik, nem lesz rá hajlamos.


Persze ez nem azt jelenti ,hogy biztosan így lesz, csak bizonyos fajták hajlamosak arra, hogy a farkukat tönkre tegyék, mások meg a fülbajokra.

Ezeknél el kell végezni a beavatkozást. Ennyi.


Érhető a hajlamosak lehetnek kifejés? Ennél jobban nem lehet elmagyarázni.


Arról nem is szólva, hogy csomó ember leírja, hogy mind ezt ő maga is tapasztalta, de ti csak fújjátok magatokét.


Komolyan kezdjetek már el gondolkodni.

2010. júl. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
54%

"A roti farkát nem kell vágni és tilos is az állatvédelmi tv. alapján, mivel a standardben egyértelműen le van írva, h "természetes állapotában meghagyott".

Egyetértek azokkal, akik javasolják neki vágja le a sajátját is, így megelőzhet egy csomó bajt

Négy hosszú farkú rotim van otthon és még egynek sem volt sebes a farka, pedig lakásba is bejárnak és csapkodnak vele eléggé"


"Aki azt mondja, hogy semmire nem jó a kutyának a farka, mert köze nincs az egyensúlyozáshoz és a kommunikációhoz, az szimplán egy marha. Úszásnál nagyon jól meg lehet figyelni, hogy szépen kormányozza a testét a farkával a kutya. De ha láttál már lassított agility felvételeket, ott is prímán látszik, ahogy a nagy sebesség közben a kutya a farkával egyensúlyoz. A kommunikációban betöltött szerepét pedig - gondolom - nem kell részleteznem.

Igen, régen vágták a rottweilerek farkát, és valóban, úgy is felnőttek és kutyák lettek. Régen a spártaiak is kirakták a satnya gyerekeket a Taigetoszra. Ma már tudjuk, hogy egy relatíve gyengébb gyermekből is lehet felnőtt korára erős ember, vagy ha az nem, akkor majd más módon hajt hasznot a társadalom számára.

Gondolj bele, mennyi ideig ütlegeléssel képezték az ebeket, aztán tért hódított a "jutalomfalat".

De nem kell aggódni, amíg vannak olyan tenyésztők, akik farok vágva, törzskönyv nélkül árulnak kölyköket azért, hogy a "minőségibb" tenyésztésüket jobban tudják menedzselni, addig kár tépni a szánkat a kupírozásról."

2010. júl. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó. Farok nélkül született kutyám és eddig minden normálisan nevelt másik kutyával tökéletesen megértette magát, és futásban még senki nem tudta legyőzni. Erről ennyit. Ott vannak pl az aussiek. Kimagasló munka, frizbi, agility kutyák pedig legtöbbjüknek nincs farka.
2010. júl. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
54%
Csonkítóknak javaslom az előző havi Kutyaszövetség újságban megjelent cikket "Rottweiler-a farkas kutya"címmel.
2010. júl. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
54%

09:53

Úgy születtem, hogy hiányzik egy fülem. Köszönöm jól elvagyok. De ha úgy születtem volna, hogy megvan mindkét fülem, akkor nem örülnék, ha levágnák.

2010. júl. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

1-2 naposan is fáj a kölyök kutyának, sír és beszarik a fájdalomtól. Érzésteleníteni nem lehet, mert olyan helyen van, hogy technikailag nem megoldható.

Talán mennél kisebb, annál kevésbé hagy nyomot benne ez a stressz. Később csak altatásban lehetne, kis műtéttel, lassú gyógyulással. A kockázat, hogy az anyja szétnyalja pluszban a sebet és csúnyán "kiforrott" seb lesz, maradandóan szőrtelenül.

A rottweilernek erős,vastag, jól szőrőzőtt farka van, majdnem , mint a német juhászkutyának , így nincs veszélye, hogy a csapkodástól véresre ütné. Nincs hátránya, csak előnye, az állat szempontjából.


A régi fajta leírások kívánták meg a csonkolást. Ennek csak esztétikai, formai oka volt. Mára a viseledés kutatók bebizonyították, hogy az állatok egymással való kommunikációjában nagy szerepe van minden testrésznek. Így a csonkolás, a (kutya számára) természetestől eltérő kinézet, sok félreértést eredményezhet.

Régen nem a nagyvárosokban éltek a rottweilerek, nem kellett szűk térben, agresszió mentesen élniük, így a hiányos kommunikációnak nem volt jelentősége.

2010. júl. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Ja csakhogy te, félfülű, ember vagy, viszont a kutya nem tehát nem gondolkodik úgy ahogy te. Nem tudja hogy valami neki nincs és tökéletesen boldog. És nem csak jól elvan hanem kimagaslóan, különben nem lenne jobb sok társánál, hogy ne említsem megint a kintűnő munkakutyákat akik szintén kimagaslóak és sokszor nincs farkuk.
2010. júl. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

A kutya nem gondolkozik és nem filozofálgat azon, hogy hogy néz ki. Ő csak kutyaként él, kutyaként kommunikál.

Felesleges érvelnetek, pro és kontra. Tíz éve eldöntött tény, hivatalos , nemzetközi előírás az FCI keretén belül, hogy a rottweiler is "farkas" kutya. A fajtaadó ország kívánsága, előírása, ezt kell betartani, aki rottweilert tenyészt és az utódokat komolyabb megmérrettetésen is be szeretné mutatni.

2010. júl. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!