Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti otthon mernétek hagyni a...

Ti otthon mernétek hagyni a kutyusotokat szilveszterkor ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

7 éves, az első szilveszterkor nagyon félt, egész este a sarokban ült, még hányt is. Csak hajnalban mozdult el onnan. Viszont a többi szilveszterkor nem volt különösebb gond. Úgy tűnt, hogy nem is foglalkozik a kinti zajokkal. Kinti kutyus egyébként, tavaly szilveszterkor is kint maradt,nem láttam szükségét behozni, nem is nagyon szeret bent lenni. Amikor a legnagyobb durrogas volt éjféltől-fel 1ig kint voltam vele. Aztán a kennelben hagytam, biztos ami biztos alapon, onnan tuti nem tud elszökni se.

De még félóránként kineztem hozzá és minden rendben volt. Bebújt az ólba, de nem azt láttam rajta, hogy annyira rettegne, amikor kimentem ő is kijott, beszéltem hozzá, nem volt baj.

Sose voltam az a nagy szilvesztetezős, de holnap szeretnénk elmenni a párommal este, a kutyust mindenképpen zárt helyen hagynám, vagy a kennelben vagy bejonne a házba. Anyukám itthon lesz, szóval ő vele lenne és figyelné. Csak aggódok, hogy nagyon rossz lesz neki nélkülem?! És azért annyit nem ér egy buli, hogy baj történjen.


2019. dec. 30. 23:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha Anyukád figyel rá, végülis elmehetsz.

Én nem mennék, nálunk az is alap, hogy a kutya benn van ilyenkor, akkor is, ha nyafog egy kicsit, mert szokatlan neki.

De te ismered a kutyádat.

2019. dec. 31. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
23%

Ha anyukád vele lesz, akkor vegye magához a kutyát és nyugtatgassa. Te nyugodtan menj el bulizni. Ha a jószággal van valaki, és segít neki megnyugodni, akkor nem lesz baj. Anyu legyen mellette ()ne hagyjátok kennelben), és vigyázzon rá. Én a macsklámat dédelgettem sok éven át minden szilveszterkor, az utolsó egy-két évben nem félt, amikor már nagyon öreg volt (15 éves).


Ne aggódj és menj csak bulizni!

2019. dec. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Ponthogy a kennel neki a megnyugvás, főleg, hogy bent nem is érzi jól magát, felesleges stresszelni. A kutya érzi és átveszi az ember hangulatát, ezért nem szabad túlreagálni. Ha a gazdi vagy adott esetben a kérdező anyukája nyugodt, akkor a kutya is az lesz, de ahhoz kint kell hagyni a kennelben, nem ajnározni a lakásban, hogy stresszeljen.
2019. dec. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

Akkor hagyjátok abba a tüzijátékot, ha a villámlást és a mennydörgést is be tudjátok szüntetni. Ugyanúgy fél attól is, de a villámlás rosszabb, mint a tüzijáték, emrt az mindenhol látni. Az ablakon is beszűrődik a fénye. A tűzijáték pedig csak 1 oldalról.


Úgyhogy mielőtt bbelemennénk ebbe a nagy állatvédősdibe, gondolkodjunk már el ezen.


kétszer 1 évben azért csak lehet szórakozni. Ja és a kutya nem tudja, hogy mi a különbség a villámlás és a tüzijáték között.

2019. dec. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
utolsó vagyok: tudom, hogy rossz a kutyának, mert nagyon érzékeny állat. De számoljátok össze. évi 2 durrogtatás mennyi az évi viharokhoz számához képest? Attól is ugyanúgy elszökik, megijed. Ez a természet rendje. Attól még nem fog kevésbé félni a villámlástól, ha abbahagyod a tüzijátékot.
2019. dec. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én nem hagynám kint, a kennel mellett is robbanhat besült rakéta, amúgy nyugodtan otthon hagyhatod felügyelettel. Az én kutyámat hidegen hagyja ez a zaj, az eltévedt rakétáktól jobban tartok.
2019. dec. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
A sérülések miatt érdemes házban tartani. Senki sem hal bele, hogy egy pokrócra lefeküdt a sarokba a kutyuskád. Amit ugye eltartasz és gondoskodsz róla.
2019. dec. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Írta már sok más "hülye" állatvédő is,hogy nem a 2 nappal van a gond. Nálunk dec.25-én már lőtték újgazdagék! És ez megy folyamat január 7-ig kb. Minden kik..rt nap. Random,kiszámíthatatlan időpontban. Valamikor már reggel 8kor,valamikor csak este,de minden nap. Ezzel van a problémánk. Ha lenne az embereknek iq és ténylegesen betartanák az előírt időpontot,nem lenne ekkora hiszti. Így kb.ideges vagyok a melóhelyen is,ha mindketten dolgozunk,hogy a kutya vajon hogy viseli..a másik meg a vihar..azt nem lehet megkérni,hogy ne legyen..az a természet rendje,rá kell tudni. A petárda meg a tüzijáték meg emberi döntés kérdése. Nem ugyanaz a kettő.
2019. dec. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is a szüleimmel hagytam tavaly és semmi baja nem lett bár minden szilvesztert a lakásban tölt. Jó idegzetű nagy testű kutya az első szilvesztert az óljába aludta végig. A másodiknál úgy bemelegedtek a szomszédok, hogy az 5éves gyerek pánikolva ugrott ki az ágyból, én meg attól féltem, hogy a fűtés készül felrobbani (kiderült a szomszédok buliztak). Na akkor a kutyánk is nagyon megrémült azóta lakásba tölti.
2019. dec. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Egyébként a házban a kutya nem fél. Ha nincs nyitva ablak be van sötétítve, akkor a kutyát nem érdekli. Hagyjuk meg az ebmereknek, hogy örüljenek már egy kicsit. had hangoskodjanak. Akinek nem tetszik, az meg fogadja el. Ez egy "ünnep".
2019. dec. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!