Volánbuszony szállitható kutya?
Sziasztok.
Van egy 10 hetes yagd terrier kiskutyám.
Holnap utaznék a szüleimhez és vinném magammal,30perces az út.
Az aktuális oltásai megvannak ( 2db kombinált és 1 veszettség elenni)
Nyakörv+póráz elég ,vagy szájkosár is kell ?
Koszonom
Az Üzletszbályzat szerint: „Az autóbuszon szájkosárral, pórázzal felszerelt kutya szállítható, kísérőjének felelősségére (kivételt képeznek a segítő, valamint a rendőrkutyák). A kutya szállításáért a szállítási távolságnak megfelelő díjat kell fizetni.”
Ennyi van, se több, se kevesebb.
Eszerint, szájkosár is kell; kortól, mérettől, fajtától, szállítási módtól függetlenül. És, menetjegy is.
Hogy a buszsofőr mit követel meg - arra is tekintettel, hogy pici kutyus -, arra csak felszálláskor kaphatsz választ. Azon se lepődj meg, ha az oda-vissza útnál eltérést tapasztalsz; ha más-más buszvezető lesz.
Szerezz hordozót, akkor szájkosár-póráz kiiktatva és kézipoggyásznak minősül.
Én mindig fizetek kisállat jegyért, de én pórázon viszem a kutyám. Azt hiszem, km határok vannak az árban.
Csak felhívom a figyelmedet, hogy ma igen sokan lemaradtak a volán járatairól, mert sokan voltak és a vezető nem engedte fel őket.csak annyian mehetnek, ahány ülőhely van a buszon.Előre megvett menetjegy biztosíték, hogy felférsz.
En ugy tudtam,h nem.
De ezekszerint: vigyel szajkosart,nyakorvet,orazt,esetleg taskat,amibe teszed. Mivel kicsi,talan nem fognak ugy felni ,mint az en kutyamtol :D
Mindig a felelmuk mistt kotelednek a kocsog mavosok meg buszosok.
A ma (2019-12-25) 16:55-ös válaszhoz.
Azok a buszok, amelyeken csak annyian utazhatnak, ahány ülőhely van, így vizsgáztatott, leginkább autópályán, és nagy távolságra közlekedő (ritkán van megállójuk is) buszok. Nem a vezető döntésén múlik; ilyenből csináltak hírt. (Van cikk, ahol szerepel is, hogy autópályás busz volt. Nem annyi eset volt, mint ahány szerepelt, csak veszik át egymástól.).
Pl. azok a buszok, amelyekből a falusi házunk előtt is, munkanapokon a két irányból összesen 57 járat van, nem ilyenek. Megszámolni sem tudom, hányszor utaztam állva, akár olyan zsúfoltságban is, hogy kapaszkodni se kellett, nem lehetett eldőlni; leszállni is úgy lehetett, hogy minden megállóban, utat adva, leszállt 6-8 olyan utas is, akik aztán visszaszálltak. Szerintem, nemegyszer álló utas is több volt, mint amennyire vizsgáztatva volt a busz.
Megyeszékhelyről és vissza, 35-45 km-es távolságra - vagy rövidebbre - közlekedő buszok; 3-5 percenként van megállójuk.
A fiamék, unokákkal, tegnap jöttek a városból a késő délutáni busszal, ami tegnap, mint máskor is december 24-én, az utolsó járat volt (nem közlekedtek az esti járatok, pláne a 23 óra körüli). Mivel utolsó járat is volt, zsáktelepülésre is betért, bőven voltak, akiknek állva kellett utazniuk.
Ezeket a buszokat általában falvakban lakó sofőrök vezetik, az éjszakai utolsó járat után ott „alszik” a busz, aztán ők, vagy ottani, vagy környékbeli társuk indul vele másnap a hajnali első járattal a város felé. Ők, és ilyen buszok utastársasága sem húzódik el irtózva egy ilyen „fenevadtól”, nekik is van, többnyire nem is egy szeretett kutyájuk, jóval nagyobb méretben. Nem is tudom, van-e szájkosár ilyen kis méretben.
Ha ilyennel mész, akkor arra van esély, hogy babusgatni akarják a kis édest, nem arra, hogy bármilyen gondod legyen vele.
Hiába kicsi a kutya, meg nem bánt.
Ha pórázon viszed, kell szájkosár, ez az előírás. Mivel nincsen a kutya méretéhez kötve a szabályozás, ezért a leírás minden kutyára ugyanúgy vonatkozik. A sofőr befogja tartatni, mert nem fog egy büntetést kockáztatni, hogy ezt miért engedte meg, valamint az utas társak közül is előfordulhat, hogy szólna érte.
De a hordozóval ezeket elkerülheted. Én is inkább azt ajánlom.
Tisztelt, 9-es válasz írója!
Írásod előtt több mint 2 órával idéztem az Üzletszabályzatból, hozzáírva, hogy ennyi a szabályzás, se több, se kevesebb.
Egyértelműen VOLÁNBUSZ van a kérdésben, te bizonyára kevered más közlekedési cég utazási feltételeivel. Ahhoz sok közösségi közlekedés szolgáltató van, hogy mindet végigolvassam, de a másik nagy országos személyszállító cég (MÁV-Start) és a legnagyobb helyi közlekedési cég (BKK) sem tesz olyan szigorú korlátozást, amit te említesz.
A MÁV-Start Személyszállítási Üzletszabályzata szerint „Egy utas legfeljebb 2 kutyát vihet magával.” És „A fülkés kocsi egy fülkéjébe legfeljebb 2 utas vihet be kutyát.” Azért egy fülke belső tere jóval kisebb egy VOLÁNBUSZ járműtől.
A BKK-nál:
„Egy utas hány kutyát szállíthat egyszerre? Egy utas csak egy kutyát szállíthat.”
„Egyszerre hány kutya utazhat egy járművön? Ahány ajtón fel lehet szállni, annyi kutya utazhat minden járművön. Pl. ha egy busznak 3 ajtaja van, akkor 3 kutya utazhat egy időben úgy, hogy egy utas csak egy kutyát szállíthat.”
Ne aggódj, tisztelt kérdező! Fel fog engedni a buszsofőr akkor is, ha van már kutya a „fedélzeten”, és más kutyást sem fog elutasítani, mert te elveszed a lehetőségét. A VOLÁNBUSZ-nál nincs kutya darabszám/busz korlátozás. Hacsak valaki nem talál másik VOLÁNBUSZ Üzletszabályzatot, amiben van.
Azt is írtam, hogy Üzletszabályzat szerint kötelező a szájkosár, nincs kivétel írva. De egy 2 hónapos kölyökkutya, ráadásul olyan fajta, aminek a felnőtt nőstény egyede 7,5-8,5 kg-os, a kan 9-10 kg-os. (Egy macska - nem az elhízottak - 3,5-4,5 kg). Tudom, „a szabál’ az szabál’”, de azért nem fogadnék arra, hogy biztosan megköveteli a sofőr. Persze, készülni kell rá. Bár, itt valaki írta, és sem tudom van-e egyáltalán kölyökkutyáknak való szájkosár; mi sose használtunk. Most, ünnepnapon szállítóboxot venni meg lehetetlen; kérdés, van-e kitől kölcsönkérni?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!