Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy Whippet kutya tartása...

Egy Whippet kutya tartása mennyibe kerülhet havonta?

Figyelt kérdés
Főleg az etetésre gondolok, nem volt még kutyám, így egy átlagos kutya-eldelel menyibe kerül havonta?

2019. okt. 1. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem erre whippetes, agaras Fb csoportokban kérdezz rá.


Amit tudok mondani, (amstaffom van amúgy) az az hogy rendkívül változó hogy egy kutya mennyibe kerül. Ha jól emlékszem volt egyszer itt valaki aki 1-2 kutyára havi 80 ezret lazán kiadott, nekem egy 20 kgs amstaff 25-30 ezer. Szóval kutya, gazda függő is.

2019. okt. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem whippetem van. Kérdésedre nem lehet egyértelműen válaszolni, nagyban függ mivel eteted vagy finnyás-e. Én platinum natural tápot adok neki, egyáltalán nem a legolcsóbb tápokhoz sorolható. Napi 250 g kaját eszik, ő többet igényel mint amit a táp mennyiséget ajánl és így pont 2 hónapra elég a táp. Egy héten egyszer táp helyett jó minőségű konzervet adok neki.
2019. okt. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy átlagos felnőtt whippet tömege 10 kg körül van, ha a Brit Care Adult Medium Breed Lamb & Rice felnőtt tápot adod neki, az útmutató szerint napi 125 g tápra lesz szüksége. Ezzel kalkulálva havi 4375 Ft-ra jön ki az etetés. Ha a kutya sokat mozog, ennek a másfél-kétszeresére is nőhet az etetés költsége.
2019. okt. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
18%

Ha nincs penzed rendszeres mozgas terspeutara,akkor utcakutyat hozz menhelyrol. A jegyzett tenyesztotol vasarolt amstaffom santa es labilis. Soha tobbet nem kell tenyesztotol kutya. Nem birja a 10 km-es futasaimat,pedig arra vettem. A szuloknek is negativ dp papirjuk van.


Menhelyrol kellett volna hoznom v aki nem birja a futtatasat energiaval.



A wipetek is mind gorcsok es roncsok. Ne vegyel olyan kutyat. Kutyaktol fel,idegroncs,nem vedi meg a lakast.

2019. okt. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
23%
Egy whippet átlagos súlya 13-17 kg és nem pedig 10 kg
2019. okt. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az meg amit az előző ír hogy mind roncsok hazugság , és hogy nem védi meg a lakást ???:))) egy kis agarat ki az a hülye aki védelemre vesz?? Itt nagyon el vannak tévedve egyesek a fajtát illetően
2019. okt. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A taplalas meg az apro az egy dolog, de sajnos sokszor hallani, hogy a whippet bore "szakad" es azt kezelni, rosszabb esetben varni kell ez pedig extra orvosi koltseget jelent.
2019. okt. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Amennyit költesz rá, annyiba kerül!

Tápot lehet kapni 120 Ft / Kg-tól 12.000 Ft/ Kg-ig....

Nyersezhetsz is... Te döntesz! De aki whippetet tart és nem szaporítótól szerezte be ( mélyen elítélem az összes szaporító nyomoroncot) az általában el van látva tanácsokkal / tippekkel az etetés terén és nem a büdzséé tápot fogja venni..mert attól max jó nagyot kakkant :)


Nálunk kb 5-6.000 Ft / hó a kajája ami úgy áll össze:

Reggel táp ( kb. 1.000 Ft / kg, 18 kg-os kiszerelésben 4 hónapot szerintem el szokott lenni)

Vacsira általában marha / csirke hús (marha gége, ín ,csirke comb filé, szárny filé, néha mell ) rizzsel, tésztával, bulgurral, meg gyümölcs (néhány szelet alma) , heti 1-1 alkalommal rágcsának répa.. :)


Így, hogy elég változatos és "Gurméé" kaján van, szerintem így se több egy ötösnél.....

2020. febr. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!