Mennyibe kerülhet 1 kutya eltartása havonta?
Eleinte sok, főleg ha kicsi és oltatni kell.
Aztán havi 10.
Ja! És 50-60 legyen félre téve, dokira, ha baja lenne.
És köss rá biztosítást!
De majd jönnek a trollok és a SZAKÉRTŐK, és kifejtik, hogy ők pálnapéniszbőr rágcsát meg pandavese tápon tartják a kutyájukat és az olyan 2-3M + antarktiszi gleccservíz persze!
Mekkora lenne? Kinti, benti? Kölyök, felnőtt? Mennyi a keret rá?
Annyi mindentől függ.
Egy nagytestű kutya prémium tápja 20 körül van egy hónapban akár, ehhez jöhet hozzá a csont, rágóka, táplálékkiegészítő, hús ára stb.
Kezdőszett: fekhely (ez mondjuk lehet egy párna, pokróc is, ha benti) vagy kutyaház. Póráz, nyakörv, szajkosár. Ez is attól függ, mik az igények. Nagytestű kutyának nem érdemes olcsóbb, "gagyit" venni, hamar elhasználja. Egy szép bőr nyakörv simán 12 körül van. Játékok. Tálak. Élősködő ellen (pl foresto nyakörv, 7-8 körül 6 hónapra).
Van aki rákölt havonta 20-at, van, aki 40-et és van, aki kevesebbet. Erre nincs pontos összeg, ami minden gazdira és kutyára univerzális!
Az én kutyám kistestű, 6 kiló. Szuperprémium tápot kap, mert érzékeny a gyomra és ezt találtam, aminek az összetétele is jó és még meg is eszi. Ennek 1800 kilója, persze lehet venni 500/kiló áron is nagyon jó tápot, ha nem érzékeny semmire. Kb két és fél kilót eszik meg belőle egy hónapban. Ha olyan a házi koszt, amit ehet, akkor azzal vegyítem (natúr csirke, rizs, zöld köret). Szokott kapni friss zöldséget, néhány gyümölcsöt is. Ezeket olyan kis mennyiségben, hogy szinte nulla a költsége, de egy 30 kilós kutyának biztos nem lenne elég két karika répa vagy uborka nasinak.
Jutalomfalatok megint nagyon széles skálán mozognak, függ ez is a mérettől. Kap minden nap dentastixet, a legkisebb, S méretűt (5től 10 kilóig). Az L méretű már kétszer ennyibe kerül. Ezen kívül van tréning falat (puha, nem nagyon kell rágni, ezzel lehet jól tanítani) és kutyakeksz is. Szoktam neki marhabőrből készült rágókát adni, annak az ára 300-1000 között van, méret és forma függő. Lehet venni egyéb állati alkatrészeket is, ezeket nem kapja túl gyakran (bikacsök, velős csont, nyúlfül), párszáz forinttól vannak már ezek.
A kölyköt az elején két hetente kell oltatni, 4 vagy 5 alkalommal, nálunk ez 7-8 ezer/alkalom volt. Utána évente egyszer. Féreghajtó télen 3 havonta, jó időben havonta. 5 kilóig 800, 10 kilóig 1500 forint egy tabletta nálunk.
Kullancs ellen is kell védelem. Van rá gyógyszer 3-6 hónapra kicsit kevesebb mint 10 ezerért, vagy van csepp, mi azt 1500 körül tudjuk venni. Jó időben havonta, télen 2-3 havonta kell cseppenteni.
Egy vérvétel, röntgen, ultrahang 20-40 ezer között van, ha történne valami a kutyussal. Ennyi minimum legyen tartalékban. Egy megfázás kezelése 20 ezer is lehet, nagyban függ az orvostól. Szerintem legalább 60 ezer legyen félretéve, hogy a diagnosztika és a kezelés ne okozzon gondot, ha pl leesik valahonnan és eltöri a lábát vagy esetleg valamilyen allergia miatt kell tesztelni, babezia, stb.
Ivartalanítás fiú kutyáknak olcsóbb, egyébként ezt is kilóra számolják. Fiúnak kb 15 ezertől, lánynak 30 ezertől indul.
Kell chip is a kutyusnak, abból van mini, testhőmérsékletet mérő, stb, de az alap verzió 10 ezerből megvan. Figyelj oda, hogy regisztrálja is az orvos!
A tálak, póráz, hám, fekhely lehet egyszeri költség is, ez a kutyától függ, hogy szétrágja e egy nap alatt az ágyát vagy vigyáz rá évekig. Játékból elég pár az elején, javaslom, hogy legyen egy plüss, egy kötél, egy labda és valami ami sípolós, esetleg egy jutalomfalat adagolós. Ha nagyon pici és szőrtelen a kutya, kellhet ruha is kintre.
Kozmetikus is lehet költség, van olyan fajta, amit inkább érdemes elvinni. Körömvágás, bűzmirigy nyomkodás, szőrvágás fajtafüggő. Én 5-7 ezer között szoktam fizetni, de hosszú a kutyusom szőre, és hosszú munka szépre vágni neki. Otthonra kell neki saját sampon, érdemes leselejtezni neki egy saját törölközőt.
Hirtelen ennyi jut eszembe, a legfontosabb, hogy legyen pénz arra is, ha később orvoshoz kell vinni vagy ha ilyen-olyan mentes tápot kell egyen. Sok sikert a kutyázáshoz :)
A 36 kilós kutya etetése mellett a 7,5 kilós kutyám kb észrevehetetlen mennyiséget fogyaszt. A 12 kilós táp elég szokott lenni nekik 3,5 hétig (18ezer). Havonta használunk Vectra3d-t (kullancs-bolha ellen) és milbemaxot (szív és bélférgek ellen), ez 6ezer alatt van. A jutalomfalat heti 1200-2000 forint körül van, mert az egyik allergiás és így csak szárított ló/báránytüdőt kapnak. És akkor még nem volt semmi állatorvosi költség. Régen 3 jetente jártunk vele bűzmirigy nyomásra de azóta megtanultam és én csinálom, ez alkalmanként 1000 forint volt. Játékot általában már csak egy évben kétszer kapnak, mert lassan használódik el. Egy évben a 2 oltás 6500+4500 a mi dokinknál.
A legnagyobb költség havonta a kaja, ezért egy kistestűvel sokkal jobban jársz anyagilag.
Először is, sok boldogságot a kutyához! :)
Nekem 20 kilós kutyám van, szintén menhelyről.
Az etetése (száraztáp) 9500 Ft havonta.
Táplálékkiegészítőket meg jutalomfalatokat is kap, ezek pár hónapig elegek, úgyhogy nehéz belőni hogy hónapra lebontva ez mennyi pluszköltséget jelent. Max. 5000 Ft szerintem.
(Állatorvoshoz szerencsére nagyon ritkán kell csak mennünk, tehát azt a költséget nem tudnám így hozzászámolni.)
Szóval mondjuk azt, hogy
kb. 15 ezer Ft / hónap - 20 kg-os eb
Úgy látom hiába adtam nagyon részletes választ, valakiknek az nem elég hasznos.. na mindegy
Az még eszembe jutott, hogy mi sokszor járunk kirándulni, ez is lehet valamennyire a kutyatartás költsége, ha azt nézem, hogy sokkal gyakrabban megyünk, mint amennyit kutya nélkül mennénk.
Ha jártok vidékre, érdemes autós felszerelést venni (minimum egy biztonsági övet, de vannak elég komoly szállító dobozok, takarók). Ha szeretnéd vonatra vagy buszra vinni, ott szájkosár szükséges, kis kutya esetében szállítókosár lehet szükséges (attól függ, honnan hová, milyen járattal utazol).
Ezen kívül, ha szeretnéd kutyasuliba járatni, annak is van költsége. Nálunk 2000 egy alkalom, de nem járunk rendszeresen, mert már tudja azt, amit ott tanítanak kezdő szinten és inkább csak azért viszem, hogy találkozzon más kutyákkal is. Első kutyus esetén hasznos lehet elmenni suliba, ott gyakorlatilag téged tanítanak meg, hogy hogyan tanítsd :) van videók is youtuben persze, simán lehet, hogy neked az is elég
Előzőleg kifelejtettem, hogy rövid szőrű kutyának is érdemes egy fésű, de hosszú szőrű kutyusnak kellhet több is, ezek 1000-4000 között vannak, attól függ hol veszed. Ha már nem műanyag a sörte, akkor szinte biztos jó minőség.
Sétához kell zacskó a kutya csomagjának összeszedéséhez, ez párszáz forint, de mégis kiadás.
Nagyon-nagyon sokrétű kérdés.
Nem mindegy hogy egy 10-15 kilós vagy egy 60 kilós kutyát hozol el, sportolsz vele, vannak-e speciális igényei, milyen aktivitású, esetleg jobban igényli-e a kozmetikázást stb. stb.
Na mármost. Igen, lehet azt mondani hogy átlag 10-20 ezer. Ebben általában a táp van benne. Ami megint nagyon érdekes kérdés.
Kb egy éve vittek el tőlem egy kutyát akit ideglenes befogadóként vállaltam. Ő 20 kg körüli agár keverék volt. Nem sportolt aktívan, de a napi fárasztás bőven megvolt, így is 170 grammokat evett.
Amúgy egy amstaffom és egy amerikai akitám van, szóval van fogyasztás
Az amstaff (25 kg - 280 grammot eszik) aktívan sportol, az akita (48 kg - 430 grammot eszik) pedig inkább a napi fárasztás részeként hobbiban. Mivel a kutya fogyasztása sok mindentől függ, a tápon feltüntetett adagolás csak hozzávetőleges.
Ezt a tápot eszik: [link]
Plusz kiegészítőnek AniFlexi+-t kapnak izületre, hogy biztosan ne legyen gond.
Élősködők ellen 24 ezer per év.
Így két kutya havi 37 ezer kb. (átlagban kb 18,5 ezer)
Viszont a játékok, felszerelések idővel amortizálódnak. A kezdőfelszereléseket összeszámolni se mertem :D
Ivartalanítás itt 20 és 45 ezer volt a két kanra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!