Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen a spánielek természete?

Milyen a spánielek természete?

Figyelt kérdés
2008. nov. 14. 14:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
imádnivalóak. :) állandóan jókedvűek, kedvesek. :) egyik kedvenc kutyafajtám.
2008. nov. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%

Akaratos, önfejű, gyerekszerető, kedves, sok mozgásra van szüksége.

Nekünk 10 éves a spánielünk, a férjemre hallgat, mert ő megnevelte. Én adok neki enni, és sokszor én viszem ki, nekem szarik a fejemre, mert mikor kicsi volt babusgattam. Van 2 kisgyerekünk őket nagyon szereti, hagyja hogy húzzák a fülét, de szokott rájuk morogni mikor elege van. Akkor inkább elviszem onnan a gyereket(a kisebbik 10 hónapos), és nem szidom meg a kutyát.

Mi társasházban lakunk, nincs kert, mindíg mikor kiviszem nagyon ugat, erről én nem tudtam leszoktatni(a férjemnek nem csinálja). Úgyhogy én inkább kertesházba ajánlanám, mert nagyon nagy a mozgásigénye.

Kivinni póráz nélkül szoktam, mert nem tudtam megtanítani neki, hogy ne rángasson. Így viszont elmegy, megteszi a maga körét, aztán visszajön egy idő után.

Gondolom jobban is megnevelhettem volna, de olyan édes kölyök volt, hogy túlbabusgattam. És akkor még nem voltak meg a gyerekek sem, azóta meg kevés időm van rá.

2008. nov. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem a spániel az a kutyafajta, amelyik a leginkább gyerek mellé való. Házi kedvencnek nagyon jók, szelíd, igen türelmes, aranyos állatok,de házőrzőnek nem valók, mert nem a bátorságukról híresek. ( Az én spánielem még az idegen macskát is csak a kerítésen belülről meri megugatni.=) ) A spánieleknél arra kell vigyázni, hogy nem szabad nekik olyat megengedni, amit később nem szabna megtennie. Pl. felengedtem a padlásra, hogy had szimatoljon körbe,gondoltam attól még nem lehet baj, mert ott voltam vele. De később mindig felment amíg be nem zártuk. És úgy vettem észre, hogy EGY embert - aki néha ráordít, esetleg ráüt a hátsójára ha rossz (persze csak kicsit, hogy észrevegye, hogy ezt nagyon nem kellett volna) - azt tekinti vezérnek, arra az emberre hallgat, de másra nem, vagy csak ritkán.
2008. nov. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
A spánielek nagyon szép és okos kutyák, ha hamar tanítod őket akkor sok mindent megtanulhatnak!
2008. nov. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%
Nekem is spanielem van, cocker spaniel.Egy eve van velem es azt tapasztaltam eddig hogy nagyon ragaszkodik a gazijahoz:D (persze ennek orulok, mert en vagyok a gazdija) es nagyon onfeju vagy hogy is mondjam...Mindig zakatol az ajton kaparja mert beakar jonni, de nem tarthatom bent.Es ugy vettem eszre hogy nagyon jatekos, mindig de mindig van kedve jatszani :D IMADOM :D
2008. nov. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
77%
Nekem is volt egy fekete kan angol cocker spánielem, de a szomszéd megmérgeztem. Az udvaron és kennelbe tartottam. Nagyon szerettem kb. 9 éves koráig élhetett velem. Önfejű volt és akaratos mint én. :D Sokat kellett volna futattni és lekötni, akkor nem lett volna olyan bolond, de mindezt leszámítva szerettem.
2009. máj. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
18%

Mit szóltok a cockapoohoz??

Nem tudom milyen fajta, véletlenül találtam rá nagyon aranyosnak tűnik de nem tudom hogy mijen a termászete

Bocsi hogy új kérdést rakok fel a kérdésedbe... :DD

2010. márc. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nekem is spánielem van:)

Nagyon kedves, játékos, virgonc, okos és nagyon tud szeretni! Kicsit tényleg akaratos és házőrzésre nem nagyon jó kutyafajta mert szinte mindenkivel kedves:)

Nagyon szeretnivaló kis jószágok! A miénknek Dolly a neve, és mindig ott vár az ajtónál mikor hazamegyek. Egy ágyban szoktam vele aludni és mindig átölel a mancsával este:) Volt olyan hogy egyszer kint kellett aludnia a konyhában és odavitte az ágyába a papucsomat és azzal aludt:) Szerintem a legeslegjobb természetű kutyák!

2010. márc. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nekem cocker spánielem van. Imádom, de tény és való, hogy nem a legjobb természetű kutya. Ő is imád minket, meg játszani is szeret, meg ha kényeztetjük, de néha elszakad nála a cérna. :) Például rendkívül makacs, a labdát nem adja oda, elvárja, hogy fussunk utána és vegyük el tőle. A másik, hogy rendkívül féltékeny: még ha egy plüssállatot "simogatok", akkor is ezerrel rohan oda, és ellenkezik, hogy őt simogassam. :D A kajálással kapcsolatban meg az a szoksáa, hogy ha száraz tápot eszik, akkor tök nyugodt, de ha csontot vagy főtt kaját kap, akkor a közelébe sem lehet menni, mert nekünk támad. De ennek ellenére nagyon muris, ragaszkodó, szeretetreméltó, és ha mégegyszer lenne kutyám, akkor is ilyet választanék!!!!!
2010. ápr. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok! Még annyit, hogy tényleg hatalmas a mozgásigénye, az enyém egész nap futkos az udvarban, de aludni is szeret nagyon. :) A macskákat utálja, teljesen kiakad tőlük. Ha elvisszük sétálni, és elengedjük, akkor csak pár méterre mer elmenni, ha már nem lát minket, rohan vissza, mert megijed. :) Viszont nekünk is sokszor lekaparta már az ajtót, mert be akart jönni, mert a korlát lécei között átpréselte magát, és neki sztem nincs akadály! Ahova be vagy ki akar menni, azt megcsinálja. Eteken kívül nagyon gyorsan tanul, és tudja, hogy mikor csinál rosszat, mert komolyan elszégyelli magát. Ja, és meg is szokott sértődni. Szóval tényleg nagyon összetett személyiség, de a gazdin is múlik, hogy milyen lesz, nem is kicsit!!!
2010. ápr. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!