Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi legyen az osztályállat?

Mi legyen az osztályállat?

Figyelt kérdés
Az osztályom szeretne egy osztályállatkát.A fiúk görényt,a lányok degut akarnak...Mi lenne az amivel nem kell annyit foglalkozni?
2008. nov. 11. 17:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
szerintem teknos. en legalabb is azt tartanek az osztalyomba
2008. nov. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Öcséméknek hörcsögük volt, az kis helyet foglal, enni-inni kap rendesen, el is van magában, pici, aranyos, nem kell neki nagy hely, nem kell sétáltatni. A görényt sétáltatni kell, alapvetően ragadozó kisemlős, neki kell olyan mozgástér, mint kutyának-macskának. A degu is helyigényes, bár őt nyugisnak tartják. Sokat számít, mennyit tudtok vele foglalkozni, és mekkora helyet tudtok biztosítani, és mekkora lakóteret (ketrec), mert az nem mindegy, se méretre, se árban.
2008. nov. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A teknős is jó, de annak macerás a takarítása, nem mindegy, milyen erőben van az osztály (főleg a fiúk) :-) Volt teknősöm, egy idő után nem próbálkoztam a takarításkor az emelgetésével, kimeregettem pohárral, de nagyon sok időbe telt.
2008. nov. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Egyik se! A háziállat tartás nem szórakozás 1-2 évig tartó mulatság! És tanszünetekben ki eteti, gondozza a kisállatot? És KI PUCOLJA az almot? Egy állatra nem lehet ráunni! FELELŐSSÉG !!! NEM játékszer!
2008. nov. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Utolsó válaszolónak: Öcséméknek volt hörcsög osztályállatuk, és amikor tanítási szünet volt, akkor úgy oldották meg, hogy akkor valaki mindig hazavitte, és nem volt probléma.
2008. nov. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Nekünk osztályhalunk volt :)

Őt is mindig haza kellett vinni valakinek...

2008. nov. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
7%
Osztályállat egy nagy baromság...ezzel nem fognak felelősséget tanulni a gyerekek az állatok iránt) arra kéne inkább tanítani hogyan ne tartsunk állatot: mi nem jó az állatnak...háát ez nem! A görény napi 3-4 óra intenzív foglalkozást igényel...A degu szintén igényli . Plussz ketrec takarítása állat gondozása, etetése...
2008. nov. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, ne is foglalkozz azzal, aki le akar beszélni.

Nevel felelősségre az állat, akit gondozni kell, öcséméknél is hasznos volt a hörcsög.

Azt viszont tényleg tartsátok szem előtt, hogy mit tudtok vállalni és biztosítani. A degu és a görény is nagy helyigényű állatok, és a görényt sétáltatni kell, mint a kutyát, rendszeres takarítás mindegyik állatnál jár.

Én kistestűt ajánlok, hörcsögöt, egérfélét (de nem futóegeret, hanem valami nyugisabbat), szárazföldi teknős, kistestű gyíkfélék (gekkó pl.), holland törpenyúl, vagy ha vállaljátok a vizes melót és a drága alkatrészek beszerzését, akkor 1-2 kisebb hal kis akváriumban.

2008. nov. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat=) Szerintem nem baromság...És aki baromságnak tartja,az mért ír ide?!!Ennyi,köszi szépen mégegyszer
2008. nov. 11. 18:53
 10/11 anonim ***** válasza:
6%
Krokodil,3 emberrel kibírja egy hónapig ;)
2008. nov. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!