Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit mondjak anyának, hogy...

Mit mondjak anyának, hogy megengedje?

Figyelt kérdés

Aranyhörcsögöt szeretnék, de anya nem engedi meg. Azt mondja, hogy undorító meg egér kinézete van stb... Nem lehet kutyánk se ezért találtam ezt ki, mivel kicsi úgysem zavarná, sőt a szobámba lenne ami emeleten van. Én vennék neki mindent a pénzemből. Nem szereti az állatokat, de annyira szeretem őket, nekem létfeltétel az, hogy legyen minimum egy állat a háznál. A kutyákat imádom a legjobban a világon, de azt meg végképp nem engedi. Még apám csak-csak, de ő sem biztos.

Már utánanéztem, hogy mit kell az aranyhörcsögnek eni adni, hogyan kell körültekintően megvásárolni, hogyan kell berendezni...

Mit tegyek?

15/L


2010. jún. 5. 22:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
53%
papagájra gondoltál már? =) sztem sokkal jobb mint egy rágcsáló :D csak annyi hátránya van hogy ha naon szelíd akko sokat kell kiengedni a lakásba replüni és nyáron ha ablakot nyittok akko legyen bezárva =)
2010. jún. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%
Hát, például amit leírtál, hogy úgyse zavarna senkit, mert a szobádban lenne, meg te vennél neki mindent a pénzedből. Mondd azt, hogy ha nem megy be a szobádba, soha sem fogja látni, és így olyan, mintha nem is lenne. Illetve azt is mondhatod, hogy egész nap alszik (ami így igaz), és így alapból nem fogja anyukád látni, mivel a házikójában fog tartózkodni egész nap. Vagy előbb győzd meg apukádat, és ha sikerült, kérd meg, hogy anyukádat is próbálja rávenni. Ha semmi nem használ, akkor vedd meg úgy, hogy nem tudnak róla, és reménykedj, hogy nem parancsolják ki a házból, ha már hazavitted.
2010. jún. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

hozd fel azt h jót tesz az egy gyereknek ha felelősséget vállal valamiért.

mesélj a hörcsögről szüleidnek, h lássák h utánna néztél.

mondd el néhány hátrányát is, pl h büdös is lehet, de csak te éreznéd, meg amúgy is rendesen takarítanál...

mutass nekik netről infókat h nem terjeszt betegségeket, meg ilyenek.


ja, meg halkabb mint egy madár, kutya vagy macska.

talán velük van a legkevesebb probléma, nálunk könnyen kézhez szoktak :)


sok sikert!

2010. jún. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor gyerek voltam megbeszéltem a tesómmal és vettünk közösen egy hörcsögöt és titokban tartottuk.
2010. jún. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
az jó amit artál 22:55 csak akko a szülei meg azt mondják hogy minek megvenni ha egésznap alszik? ezzel ez lehet a gond :$
2010. jún. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Mondd el azt is, hogy legalább megmutatod, hogy felelősséget tudsz vállalni egy másik lényért. Biztosítsd Őket, hogy nekik soha semmi munkájuk nem lesz a kis hörcsöggel. És ezt tartsd is be majd!

Egyébként nem büdös. Nekem is volt gyermekkoromban, gyakran cseréltem alatta a forgácsot, így nem volt büdi. És én átszoktattam arra, hogy éjjel aludjon. Napközben nem hagytam aludni, mindig simiztem, kivettem. Néhány nap múlva már úgy aludt éjjel, mint a bunda. Arra pedig vigyázz majd, hogy soha nem érje huzat, mert elpusztul! Sok sikert!

2010. jún. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Ha már rágcsáló, akkor inkább patkányt kéne venned, az tovább él, és mindent megeszik amit te.

És azért jobb, mert nappal van ébren, és ha felrakod pl a válladra, ott is elvan simán. Okos állat.


Én pl azt csinálom, hogy amikor kajálok, akkor az utolsó falatot mindig odaadom a patkánynak, és az úgy pont elég nagy ebéd neki is :) Tehát nem kell neki kaját se venni.

Alomnak meg macskaalmot rakok alá, az jobb mint a forgács, mert nem kell olyan sűrűn tisztítani.

Meg bedobálok neki újságpapírokat, s azt széttépkedi, és abból mindig épít magának fészket :)


Szóval szerintem a patkány jobb.


A höri az nem csinál semmit sem, ha kirakod eltűnik.


A patkány az okosabb, az jobban hasonlít egy kutyára.

Pl mikor én kimegyek a konyhába és felkapcsolom a villanyt, akkor ő már készül, felmászik a ketrec tetejére, és várja a kaját.


A régebbi patkányom meg simán megcsinálta azt, hogy kinyitottam a ketrecet, elment sétált fél órát a lakásban, aztán fogta magát és visszament a ketrecbe.

És akkor bezártam. Nem kellett keresgélni, hogy jaj hova tünt, mert tudtam mindig hogy ha kisétálta magát, akkor vissza fog menni :)

2010. jún. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
lééégysziiiii anyaaaaa
2010. jún. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

A patkánytól tuti kibuknának. Ne tanácsold! Akkor már inkább teknős. De gondolom szőrmókot szeretne a kérdező. Figyelni kell rá, ha kiengedi és kész. Nincs vele baj. Épp az előbb írtam, hogy én is átszoktattam a nappali életmódra, úgy már nem uncsi.

Csincsilla? :) Ő már kényes figura, kezdőknek nem ajánlott. :)

2010. jún. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
csincsillát ne! volt ősömnek egy barátja aki véletlen hozzáért a lábával a szerencsétlen ledobta a bundáját és elpusztult :S
2010. jún. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!